Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy fajtatiszta kuvasz csak...

Egy fajtatiszta kuvasz csak fehér (vagy elefántcsontfehér) lehet?

Figyelt kérdés

Én ezt állítottam egy társaságban és mindenki sorra kinevetett és azt állította hogy nem értek a kutyákhoz mert fekete szőrzetű kuvaszok is léteznek.

Akkor most mi az igazság?


2011. jan. 9. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Ez butaság, fekete kuvasz nem létezik.
2011. jan. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Egy időben próbálkozás volt elismertté tenni a fekete komondort is. Színt a legkönnyebb egy kutyánál kutyulni. De a kuvasz"fehér"
2011. jan. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

54/b FCI standard - Kuvasz

(kesess rá a google-n)

"Szín: Fehér, elefántcsontfehér megengedett."

2011. jan. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Akkor egészen nyugodtan nevesd ki őket és mutasd meg nekik a kuvasz standardot. Fajtatiszta kuvasz csak fehér színű lehet. Pont, kijelentő mondat vége. Aki más állít, az tudatlan és ha ragaszkodik a hülyeségéhez, akkor ostoba is.
2011. jan. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A Standart szerint csak fehér ill. elefábtcsont fehér lehet

Ők a tudatlanok!

2011. jan. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*elefántcsont
2011. jan. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Akkor jól gondoltam hogy nekem van igazam :)

2011. jan. 9. 18:40
 8/10 anonim válasza:
100%
Üdv! Igazad van a mostani standard szerint csak fehér és elefántcsont színű lehet... Azonban nem is olyan régen még a fekete vagyis az ordas színű is megengedett volt azonban amikor a fajta standard-et meghatározták a fekete színt nemkívánatos lett. Nagyon ritka és értékes lehet egy fekete kuvasz mivel küllemével és így nagy valószínűséggel jellemével is a fajta ősi formájára mutat vissza... De ami igaz az igaz : a kuvasz a fajta standard szerint fehér vagy elefántcsont színű... [link] olvassátok el
2011. febr. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A válasz megírásának időpontja: ma 12:01


Igen, el kell olvasni, méghozzá FIGYELMESEN. Idézet az általad hivatkozott írásból:


"A világos színű bunda követelmény volt, hiszen az elsősorban esti szürkületkor támadó ragadozóktól így jól megkülönböztethette gazdája a kutyáját. De egyes források szerint a kuvasz egykor nemcsak fehér, hanem vörhenyes, sárgás, sőt, ordas színben is létezett, de sohasem volt tarka. A TÖRZSKÖNYVBE AZONBAN MÁR CSAK A FEHÉR EGYEDEKET VETTÉK FEL."


Vagyis a kuvasz tenyésztése során mindíg is nemkívánatosnak számítottak a színes kutyák.

2011. febr. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Puli, pumi, mudi? Milyen színekben is létezik?

Németjuhász? Van azaz létezik, de szintén nem igazán tenyésztik kiállításokra sem a hosszúszőrűt sem az ordast vagy a feketét! Max munka vonalra!


Nem jelentem ki, ohgy fajtatiszta! Eszemben sincs! De mind küllemben mind jellemben Kuvasz! Nem az első kuvaszom és nem is az utolsó valószínüleg!


http://www.youtube.com/watch?v=aFBbR7fOAXA&list=UU0EmvE4NjyF..


El kell dönteni kinek mire kell a kutya! Megélhetésre a fajta mások álltal előírt vonalának erősítésére az Ő épp aktuális igényeik kielégítésére vagy egyszerűen csak vagyon és személy védelmére!

2013. ápr. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!