Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez már abnormális ragaszkodás...

Ez már abnormális ragaszkodás lenne?

Figyelt kérdés

A 4 éves yorkim az első közös pillanatunktól kezdve nagyon kötődött és ragaszkodott hozzám, soha nem volt probléma a behívással. A kutyasuliban is sokat dicsérték, mert mindig figyelt rám.

Azzal nincs semmi baj, ha elmegyek otthonról, hang nélkül tűri, és a családom többi tagját is nagyon szereti...mégis...

2 példa: Tavaly túrázni voltunk, és bementem egy étterem mosdójába, addig a barátnőm -akivel kölyök kora óta napi szinten találkozik- fogta a pórázt. De a kutyám majd kitépte magát a kezéből, jött volna utánam. A barátnőm kutyája (goldi, tudom más kategória...) simán elüldögél a bolt előtt, amíg a gazdi vásárol.

Másik: múlt héten beteg voltam, és édesanyám vitte le sétálni. Mármint vitte volna, mert ha a kutyám tudja, hogy én otthon vagyok, akkor mással nem hajlandó sétálni. Pisilt egyet, és már jött is vissza. Mikor felértek, rohant be hozzám, felugrott, és úgy örült, mintha hetek óta nem találkoztunk volna, pedig csak 5 perc volt.


Ha sétánál leguggolok, akkor is úgy rohan hozzám, és puszilgat, hogy az "borzalmas"


2011. jan. 18. 10:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
28%

A túlkötődéssel az a gond, h a kutyának stressz adott szituációkban, a gazdának meg kényelmetlenséget tud okozni, mint ahogy az alábbi ábra is mutatja.


Egyébként hogy viselkedik olyan szituációban amikor más kutyával foglalkozol?


Az örökbefogadás azért jó ötlet mert rádöbben h nem ő a világ közepe. És ez nem árt ha nem akkor következik be amikor megszületik az első gyereked.....

2011. jan. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Minden parancsot ismer, amit megtanult az iskolában, és bármelyik családtagnak engedelmeskedik is.

Amikor anyukám levitte akkor sem kellett póráz, mert ment vele, ha hívta, de amikor mondta, hogy megyünk haza, akkor úgy megindult, mintha puskából lőtték volna ki.


Bolt előtt nem hagynám kint semmi pénzért, még ha maradna sem. Tuti, hogy ellopná valami jóarcú :S


Ha örökbe fogadok, akkor biztosan 2-3 éves kan kutyát fogok keresni. Bár én inkább "lányos anyuka" vagyok, de tudom, hogy ő jobban kedveli a kan kutyákat.

2011. jan. 18. 11:16
 13/17 A kérdező kommentje:

Az az érdekes, hogy nem féltékeny, ha más kutyát gyömöszölök.


Van egy másfél éves unokaöcsém. Na ott az elején egy picit zavarta, ha túl sokáig babáztam, de mostanra nagyon megszerették egymást. Megy a kölcsönös pusziosztás:)

2011. jan. 18. 11:19
 14/17 anonim ***** válasza:
szerintem ivartalanított szukával is meglehet próbálkozni, ha a kan is ivartalanítva van akkor nem kell félni a "kanos" problémáktól.
2011. jan. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 zsuzsabazsa ***** válasza:

Nincs a kutyáddal semmi probléma.

Bár sok kutya ilyen volna.

2011. jan. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha téged nem zavar, nem hátráltat és úgy látod h ő sem stresszes emiatt, akkor ne tulajdoníts neki nagy jelentőséget.

Akkor kezdj el foglalkozni a dologgal ha ezek hátráltatják mindkettőtök életét.

2011. jan. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az én Westim ugyan ez.Jön mindenhova ahova én megyek, ha a gép előtt ülök akkor itt fekszik ,ha wc-re megyek bejön.Szeret, kötödik hozzám. És én is hozzá. 5 éves lesz és még semmi gondom nem volt ebből.

Mi 1 éve örökbe fogadtunk mellé egy 7 év körüli Snacit.Két különböző személyiség. A westim játékos ,makacs. A Snaci nyugodt és félős. De szeretik egymást :) Bár a westim iszonyatosan irigy a kabaláimmal csak ő játszhat ,de megértem mert ő nem szedi szét a Snaci meg szétszedné fél órán belül :)

Velünk alszanak ,ebből sincs probléma. Hiszen nem úgy tekintek rájuk mint kutyák ,hanem mint családtagok akik mindennél fontosabbak nekem .

2011. jan. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!