Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meghalt az egyik kutyám. A...

Meghalt az egyik kutyám. A másik szomorú, és unatkozik is egyedül. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem voltak sokáig együtt, mindketten befogadott kutyák, az egyik 3 éve van itt, a másik aki elpusztult kb fél éve volt itt. (előtte is volt egy kutya vele, szal mióta itt van, társasága volt) De szépen összeszoktak, jól eljátszottak. Igyekszem naponta 2-3 órát kinn lenni vele, labdázni, de tudom, hogy mikor nem vagyok kinn nagyon egyedül van és szomorú. Milyen játékok vannak kutyáknak amik nem ilyen labdatípusú eldobom visszahozza témák, amikkel eljátszhat egyedül is?
2011. jan. 18. 20:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%

Először is részvétem, másrészt elismerésem, hogy befogadott kutyusaid vannak (nekem is). Legalább azt a fél évet boldogságban töltötte melletted. Nem gondoltál rá, hogy egy másik kutyust örökbefogadsz, hogy ne unatkozzon?

Éppen tegnap találtam rá, itthon is kapni: Boomer Ball vagy Boomer labda. Ez egy jókora, pattogó és hangot kiadó labda különlegesen erős műanyagból, az orrukkal gurítják a kutyusok és nagyon jól szórakoznak vele egyedül is. Olyan nagyot kell venni belőle, hogy ne tudja a szájába venni.

Nézd meg kedvcsinálónak:

http://www.youtube.com/watch?v=gmrGtxTmc6E&NR=1

Sok hasonló videó van még itt. Elég borsos az ára, de elvileg nem tudja tönkretenni a kutyus és úgy tűnik, szórakoztató játék, és ezért szerintem megéri.

2011. jan. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Ez nem rossz ötlet :) Köszi a linket :) Bár nem tudom mennyire jönne be neki, eléggé kis földszintes a kutyusom :)

Nem lesz új kutya, sőt ha ő is elpusztulna több nem is lenne. (elég idős lehet ő is...)

Mi csak labdázni szoktunk, mert az ilyen cibálós rázom a fejem és húzom játékokat hiába vettem neki nem jön be neki.

De a labdákat sem lehet kinn hagyni neki éjjelre, mert fél óra alatt megnyúz egy teniszlabdát, és kb 2 nap alatt kinyírja a sípolós tüskés lasztikat is :D

Veszek akkor valami nagyot amit nem tud megrágni.

Várok további ötleteket is :)

2011. jan. 18. 21:21
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Különböző méretekben kapni, kicsiknek és nagyoknak S-től XL-méretig.

Tudom, szomorú dolog, amikor elmegy a kutyus, de gondolj arra, hogy ha akár csak néhány napra is boldoggá teszed, már megérte.

Én azon gondolkodom, hogy a két kutyusom mellé örökbefogadok egy olyan kutyát (öreget, beteget, stb.), akinek nincs semmi esélye, hogy gazdit találjon. Csak azért, hogy akár az utolsó hónapjait boldogságban tölthesse.

2011. jan. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 zsuzsabazsa ***** válasza:
Vannak tömör anyagból reflex labdák is. Akár kocka vagy gömbölyű alakban is. Úgy vannak kialakítva, mikor eldobják a kutyának és leesik akkor hirtelen másfele pattan. A kutya nehezebben tudja elkapni.
2011. jan. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy kiveszem a szavaidból, a kutyával nem sokat foglalkozol és nem is mehet a lakásba. Kint egyedül pedig szomorú neki az élet.

Nincs olyan játék, ami a falkatagot pótolná - te pedig falkatag vagy.

Ha önmagad nem tudod neki adni, akkor csak nézd a szomorúságát, mert egyedül a játék, a rágcsa sem az igazi.


Nehogy egyszer a saját életeden kelljen ezt megtapasztalni. Ha mégis, gondolj erre a magányos kinti kutyusra...

2011. jan. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

[link]


Vannak különböző fajtái a Kongnak, ezt ajánlom. És van olyan amibe kis jutalomfalatot kell tölteni és azzal elfoglalja magát.

2011. jan. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
31%
Ja, nehogy a tulajnak is kelljen vele foglalkozni... :-/
2011. jan. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is minden labdát tönkretett.Az obiban viszont találtuk neki olyan kemény labdát ami már évek óta megvan.

Minden féle színben lehet kapni,az övé piros,így egyből megtalálja ha keresi.Nem is drága és tényleg tartós.

2011. jan. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Kedves Sziklainé Kata!


Pálcát törtél felettem, szerintem alaptalanul. Azt hiszem nem vagyok rossz gazdája a kutyámnak, úgy gondolom napi 2-3 órát nem minden gazda tölt aktívan a kutyájával (mert a kanapén tv-zés nem együtt töltött idő), mi azt labdázással, tanulással, simivel töltjük.

Igyekszem azonban az egyedül töltött idejét is tartalmassá tenni, hiszen nem tudok ugye vele lenni napi 24ben.

A másik indoka a kérdésem feltevésének pedig az volt, hogy új módokat/segédeszközöket találjak a játékra, hogy ne csak labdázzunk.

2011. jan. 20. 19:58
 10/23 anonim ***** válasza:

Kedves Sziklainé Kata,ne haragudj,de nem tudom nem észrevenni,hogy míg mások általában kedvesen,a kérdező problémájára koncentrálva válaszolnak,te mindig csak valami negatívumot tudsz hozzátenni.Nekem lakásban tartott kutyám van,persze,hogy jó,ha egy kutya a gazdájával lehet,de azért nem kell átesni a ló túlsó oldalára,nehogy már alapból gonosz kutyakínzó legyen,aki kertben merészel kutyát tartani.A kérdezőnek befogadott kutyusa van,szereti,naponta több órát játszik vele,és segítséget kér másoktól,hogy hogyan tehetné érdekesebbé a kutyája életét-nekem ebből nem úgy tűnik,hogy szörnyű gazdi lenne.


Kedves Kérdező,ne haragudj,újat nem nagyon tudok hozzátenni,a mi kutyánk,ha éppen nem velünk játszik,akkor az üres tejesdobozzal tudja magát legjobban elfoglalni.(Esetleg,ha új kutyát nem akartok,akkor egy cicát:))

2011. jan. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!