Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hamarosan családi házba...

Hamarosan családi házba költözünk. Mindenképpen szeretnénk egy kutyát. DE MILYET?

Figyelt kérdés
A terült elég nagy 3-4 ezer nm, gyerkőc még nincs, de majd azért szeretnénk, igazából házőrzésre kellene, de azért ne legyen egy véreb... Pulira azt mondják, hogy túl sokat ugat, a Német juhász idővel meggajdul, a Golden Retriever meg nem túl barátságos? Ti mi ajánlanátok. Kozép termetű, tekintélyt parancsolo, és mégis jo házorző kutyust.
2011. jan. 20. 12:27
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:

közép snaci?

Barátságos, jó fej, családi kutya de ugyanakkor ott lappang még benne a munkakutya vonal, tehát a területét védi, jelez.

De valóban a legjobb az lenne ha felkeresnél menhelyeket, fajtamentőket és elmondanád pontosan mit keresel. (érdemes nem csak a honlapok kutyáit nézni hanem rákérdezni mit ajánlanak, sok kutya fel sem kerül a honlapra mert valaki már jelezte hogy milyen kutyát keres és rögtön viszi)

itt a schnauzer mentés oldala: [link]


menhelyek közül velük van tapasztalatom, őket tudom nagyon ajánlani:

[link]

[link]

2011. jan. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:

Én inkább azt javaslom hogy nézzetek szét egy sintér telepen vagy menhelyen. Házőrzésre tökéletesek, és arra is hogy az alap dolgokat megtanúljátok a kutyával együtt.

Van olyan is köztük amelyik már alap szinten tanítva volt valamikor.

Dogo canariot semmi képpen nem ajánlom, bár nekem kettő is van.

Viszont ha nincsen keményen fogva, könnyen átveszi a vezetést, és akkor ember nem áll meg elötte.

Nem mindenki kezébe való, olyan mint egy töltött fegyver, ami bármikor elsülhet.

Sok sikert a választáshoz!

2011. jan. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:

13:10 vagyok.

Még annyit hozzátennék, hogy minden kutya ,, meggajdul" ha láncra verve tengeti nyomorult életét.

A goldi meg ugyanúgy védi a területét mint bármely más kutya. Ha barátságosra nevelik akkor az lesz, ha harapósra akkor meg olyan lesz. ( ismertem olyan goldent akit nem lehetett megsimogatni, mert torokra ment )

2011. jan. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:

A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:01


Én értve olvastam, de a kérdező nem igazán használja jól az írásjeleket: "Ti mit ajánlanátok." Oda nem "?" kéne?:) Azt hittem, felcserélte a pontot és a kérdőjelet!:D

2011. jan. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
boxer :) nekem olyanom van és nagyon jól kijön a pici tesómmal. am menj fel a youtubera és ird be, hogy boxer és csomó olyan videót találsz ami a boxer és az 1 hónapo gyerek barátságát mutatja :))
2011. jan. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 zsuzsabazsa ***** válasza:

Elsősorban a hosszú tömött bundájúakat ajánlanám.

Télen a rövid szőrű kutyák általában fáznak.

2011. jan. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:

Nem ajánlok nektek kutyát.

Ha családi házhoz kötitek, akkor nem.

Ki garantálja, hogy tizenvalahány évig mindig ott fogtok lakni? És ha megint költözni kell, mi lesz a kutyával, majd lepasszoljátok, vagy kidobjátok?

A kutya nem a ház tartozéka, hanem családtag - erre gondolj!

Akkor vegyél magadhoz kutyát, ha bármilyen körülmények között (költözés, haláleset, párválasztás, gyerek, munkahelyváltozás, stb.) mellett is családtag marad.

Különben csak a menhelyi kutyák számát növeled!

2011. jan. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:

Én a retrievereket tudnám ajánlani: Labrador, és Golden Retriever


A Golden Retrieverek a legcsaládiasabb, barátságosabb fajták. Imádják a gyerekeket, fül-farokhúzást is a végsőkig elviselik, soha nem kapnának oda a gyereknek. Az emberekkel barátságos is, bár házőrzőnek nem a legjobb. Őrzi a területét, ugat, ha idegen embert lát, de őt tényleg nagyon könnyű lekenyerezni, akár simogathatják is a kerítésen keresztül. De a gyerek miatt ő lenne a legjobb, szerintem. Aztán ott van még a Labrador, kb. ugyanezek jellemzőek rá, csak neki a szőre ugye rövidebb, és kevesebb ápolást igényel. A Golden Retrievereknek hosszabb a szőrük, így őket télen is lehet kint tartani, persze nekik is kell jól szigetelt kutyaház, hogy ne fagyjanak meg, de nekik alapvetően hosszú a szőrük, kb napontai fésülést igényel, de van aki csak 2-3 naponta fésüli ki a szőrüket.

2011. jan. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
0%

Aztán ha megint költöznek, mi lesz a kinti kutyával...?

Magához veszi az, aki most ajánlgat kutyafajtát...?

2011. jan. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:

a kutya nem arra való, hogy egy kertbe zárjuk és azt őriztessük vele (idővel így mindegyik kutya "meggajdul") -kiképezhető területvédelemre(hogy ne csak az arra tévedő kutyákat, macskákat ugassa mint a legtöbb kertbe kényszerített eb), de boldog kiegyensúlyozott akkor lesz ha rendszeresen törődnek vele, napi szinten lemozgatják főleg pórázas sétákkal

...kutyát DE MINEK?

(egy ilyen kifinomult ragadozónak természetes igényei is vannak és nagyon kötődik a családjához-falkájához)

2011. jan. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!