Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a fajtiszta német juhász...

Zoli 19 kérdése:

Mik a fajtiszta német juhász kölyök kutyák jelei? Többi lent!

Figyelt kérdés
Ma reggelre megellett a kutyám ami fajtiszta német juhász nőstény kutya. A kan is fajtiszta német juhász, de a nőstény mostanában 1-2X kimászott a kenelből. Honnan tudom megnézni, hogy valóban fajtiszta német juhász kutyáim lettek?
2011. jan. 24. 08:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
DNS teszttel...
2011. jan. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

Máshogy tényleg nem, és nem elég egy kiskutyát tesztelni, mert lehet, hogy az egyik ettől, a másik meg attól van.

Vigyázni kellett volna a szukára!


Én nem tudom, annyian írják, hogy megszökik tőlük a kutya, hát nem lehet azt a nyavalyás kerítést rendbe tenni mielőtt odakerül az eb? És az nem kifogás, hogy de talál itt-ott rést. Mióta az eszemet tudom van kutyánk, de soha egy sem tudott lelépni.

2011. jan. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Ha egy kutyának nincs törzskönyve, nem minősíthető fajtatiszta kutyának, mert nem tudod igazolni, hogy valóban, több generációra visszamenően fajtatiszta kutyák voltak-e rokonai. Ha pedig úgy kérdezed, hogy a kan fajtatiszta volt-e, azt csak egy jó szemű, tapasztalt ember tudja megállapítani. Esetleg tegyél ide képeket, talán meg tudnám Neked mondani.
2011. jan. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
jolvan köszi a válaszokat! De én nem erre voltam kíváncsi! Meglehet azt nézni állítólag "házilag" is, hogy a kiskutya fajtiszta-e. Ja és az, hogy a helyét miért nem lehet megcsinálni normálisan? Megcsináltam, de egy kifejlett felnőtt kutya helyből ugrik másfél métert. Na bocsi akkor nekifutásból, mondjuk először ól teteje, aztán kerítés, hopp. nem fogom az udvart 3-4 m-es kerítéssel végighúzni, csak hogy a kutya ne ugorjon ki. Ha ilyen kommentárokat írsz akkor inkább rajzold le, és küld el. Na hali. Ja, és mennyi egy DNS teszt?
2011. jan. 24. 11:24
 5/15 anonim ***** válasza:
Az nj nagyon nagy változáson megy keresztül, mire kifejlett kutya lesz. Egy kölyöknél nem lehet megmondani totál, az-e? DNS teszt a biztos, minden más csak vakítás, mert vegyes is lehet az alom.
2011. jan. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Ninna ♥ ***** válasza:
85%

Bocsi, de egy alapvető hibát rögtön a legelején ki kell javítanom. Nem fajtiszta, hanem fajtatiszta. Minden kutya fajtiszta, hisz kutya, de a fajtája már nem mindegy. Ezt csak az érdekedben, hisz ha majd eladod a kutyákat, szerintem aki már meghallja azt, hogy azt mondod rájuk, hogy fajtiszta német juhászok azok már menekülni fognak.. nem fajtiszta, hanem fajtatiszta. Oké? :)


Egyébként ha van törzskönyve az anyának is, apának is, akkor beszélhetünk fajtatiszta kölykökről. Ha van tenyészszemléje is mindkettőnek (bár ezt sajnos erősen kétlem) akkor biztosan jó kutyáktól származnak a kutyák, mert azt már egy bizottság elismerte, hogy jók a szülők. De ha se törzskönyv, se tenyészszemle, akkor ingyen kell a kutyusokat eladnod, hiszen fajtajellegű keverékeknek tudod már csak őket eladni. És törzskönyv nélküli "keverék" kutyáért nem adunk pénzt.

2011. jan. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"házilag" nincs rá módszer.

A DNS sokba kerül, főleg, hogy minden kölyköt meg kell nézetni.

Ha nem törzskönyves kutyákkal fedeztettél és természetesen nem törzskönyveztetsz, nem éri meg.

2011. jan. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ninna:


Ez nagyon szép és jó amit leírsz, de valljuk be, ez nem teljesen így működik Magyarországon. Ha már van két mondjuk német juhász kutya és "egymásra teszik" őket, akkor azokat a kölyköket természetesen nem ingyen fogja eladni a gazdájuk. Legalábbis ez az általános. És mint tudjuk, sajnos sok ember nincs jól tájékoztatva az olcsó kutyákról, ezért nekik nem szempont a törzskönyv.

Bocs az offért.

Egyébként én se tudok "házi módszert" kiskutyák megállapítására. Ha nagyobbak lesznek, többet lehet látni.

Kerítésre pedig: ha minden kötél szakad és nem sikerül megcsinálni úgy a kerítést, hogy ne tudjon kimenni, tegyetek villanypásztort szerintem. Az kicsit megcsípi a kutyát és megtanulja, hogy nem jó neki a kerítéshez menni. Egyébként nem szenved különösebb lelki sérülést tőle és csípni is csak egy picit csíp, viszont nem történik megint baleset.

2011. jan. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 zsuzsabazsa ***** válasza:
80%

Ha biztos vagy benne, hogy a szukád nem lépett félre akkor lehetnek fajta jellegnek megfelelő fajtatisztának kinéző kölykök.

Ha viszont másik kutyával is bepárzott, akkor csak a kölykök megszületése után tudod szétválogatni. A melyik a N j kölyökre hasonlít akkor az minden bizonnyal a két Nj utódai.

Amelyik meg Szinben, szőrben, alakban, más akkor az meg a ráfedezésből van.

2011. jan. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

NEM tudja születéskor szétválogatni! Sőt.... 8 hetesen sem , csak, ha nagyon feltűnő a különbség.

Láttam én már 3 hónapos nj-nek mondott kutyát, akire bárki megesküdött volna, hogy valóban az. Csakhogy 8 hónaposan is ugyanakkora maradt méretben és kis szakállkái is kezdtek nőni.

2011. jan. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!