Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ja beszóltak, mert arra...

Ja beszóltak, mert arra voltam a kutyámmal sétálni, akkor arra ne menjek többet?

Figyelt kérdés

Sétáltattam a kutyámat, és nem ám úgy sétáltatni, hogy megyek lassan mint aki direkt ugattatja más kutyáit, hanem gyors léptekkel. Csak arra megy az utca egy réthez. És beszóltak, mert ugatott a nő kis ölebje, hogy Mit hozod erre a kutyádat, ugatja az enyém!!!

Én nem szóltam vissza, bár nagyon nehezemre esett.

Ezek után mit tegyek? Ne menjek arra? Mit csinálnának, ha igen? Lelövi a kutyám, vagy ilyenkor ezek csak a szájukat jártatják?


2011. febr. 6. 16:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

úgyis tisztában van vele a nagyszájú hölgyemény, hogy ha bármi kárt tesz a kutyádban, pláne a szemed láttára, azzal nagyon megütheti a bokáját! És mi az, hogy ő megmondja, hogy viheted-e arra a kutyádat, vagy nem??? Hát az apja f@szát, azt...

Ha arra van az a kis rét, akkor arra mész, és kész semmi joga megszabni neked. És ezt meg is lehet neki mondani, ha legközelebb is beszól.

Először udvariasan, hogy "nézze hölgyem, én x helyre viszem a kutyámat játszani, és szaladgálni, csak erre tudok menni vele"

ha ennek ellenére is ugat, akkor meg szépen megmondod, hogy úgy próbálják meg bántani a kutyádat, hogy fel lesznek jelentve, és kész.

Ilyen embereket komolyan mondom....:S


22l

2011. febr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan menj arra és ha megint beszól megmondhatod neki, hogy a Te kutyát jól nevelt, az övé ugat, úgyhogy inkább foglalkozzon kicsit a kutyájával.
2011. febr. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha tábla nem tiltja a kutyák jelenlétét, akkor oda mész a kutyáddal, ahová csak akarsz. Nem igazán értem, hogy miért baj, ha egy kutyát megugat egy másik. Náluk is van kommunikáció! Ennyi erővel egyik gazda sem sétáltathatja a kutyáját, mert egyik-másik idővel elvakkantja magát, ha meglátja egyik fajtársát? Nem értem, az a nő nagyon ostoba lehetett.
2011. febr. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ugyanannyi jogod van használni azt az utcát, mint bárki másnak. Pontosan ugyanannyi jogod van ott sétálni a háza előtt, mint akárki másnak. Legközelebb, ha beszól, kérd ki ezügyben a véleményét, ne futamodj meg. De mindezt illedelmesen, ne bunkón!

Nem tudom, mire való egy kutya, ha nem ugatni. Nem hiszem, hogy bármi erőszakosat tennének, főleg nem nyílt utcán. Szerintem csak nagy volt a szájuk. De ha nem nagyon mersz arra menni legközelebb, válassz egy szomszédos utcát.

2011. febr. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 tetris ***** válasza:
100%

Így van, ahogy az előzőekben leírták. Menj csak nyugodtan arra. Ha a nagyságát zavarja a saját kutyája ugatása, hát szóljon rá.

Nehogy már megszabja, hogy merre sétálhatsz!!!

Én még inkább arra sétálnék, had ugasson az kis öleb. Aztán ha beszól a spinkó, hát leüvölteném a fejét.

2011. febr. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen velem is volt. A főútra egy kisebb utcán keresztül tudok kimenni, és úgy eljutni a parkba. A kisebb utcán mindig csak gyorsan keresztülmegyünk. Az egyik házban van 3 kutya, akik mindig nagyon ugatnak, ha meglátnak, és múltkor egymásnak is estek. Erre a "gazda" rámszólt, hogy máshol sétáljak a kutyámmal, mert nem bírják az ő kutyái. Szépen megmondtam neki, hogy nevelje meg a kutyáit, akkor talán nem fogják egymást széttépni, és nem fogok egy nagyot kerülni miatta. Mellesleg az én kutyám egy hangot se ad ki, tehát nem is zavarja a környéket. És azóta is minden nap arra megyek. Néha látom, hogy leskelődik az ablakból, amikor ugatást hall, de ez van. Nem tilthatja meg, hogy arra sétáljak.
2011. febr. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy én inkább konfliktus kerülő vagyok. Tudom, hogy nincs igaza a másiknak, de nem akarok vitatkozni leállni, mert mindig másé az utolsó szó. Meg nem vagyok a szavak embere, hogy most leordítsam másnak a fejét, hogy el szégyellje magát...
2011. febr. 6. 18:02
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
akkor egyszerűen annyit mondasz, és közben mész is tovább, amit az egyik válaszoló írt. "semmilyen tábla nem tiltja, hogy itt kutyát sétáltassak" csak ennyit, és mész is tovább
2011. febr. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig muszáj az embernek néha kinyitnia a száját. Nem kell neked is kiabálnod, de ne hagyd magad.

Egyébként meg az ugatás a kutyák velejárója. És néha neki is ki kell élnie az ilyesféle ösztöneit.

2011. febr. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nekem is folyton beszól valaki. És hidd el hiába szólsz vissza mert ezek nem értenek belőle, de komolyan. Nagyon durva... Csak még jobban fogják mondani. Én egyszer szóltam vissza, amikor a kutyám eszére vonatkozólag tett megjegyzést. Mondtam neki x-edik vizsgára készülünk. Erre azt mondja, pont azért kell a kutyámat nevelni meg vizsgákra vinni mert hülye és magától nem tudja... -.-' De most el tudod hinni hogy vannak ilyen buta emberek? xD

Arról nem is beszélve hogy rám már uszítottak nagy kutyát emiatt és persze fel lehet jelenteni de ha megbüntetik vagy fizet neked az nem fordítja vissza azt ami a kutyáddal történt. Az enyém majdnem megölte egy roti... Mondjuk ez nem azt jelenti nálam hogy ahol beszólnak oda soha többet nem megyek, csak nagyon figyelek. Olyan is volt hogy a pici gyereket 'uszította' ránk a nőszemély. Magyarán kiállt az út közepére és hagyta hogy a gyerek menjen amerre akar, persze az meg azonnal a kutyáimba akart belemászni akik nem bírják a tolakodó idegeneket. Gondolom azt vátra hogy majd történik valami a gyerekkel aztán majd akkor jogosan szúrhat ki velem...

2011. febr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!