Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Újabb taggal bővült a családun...

Ninna ♥ kérdése:

Újabb taggal bővült a családunk. De ilyen emberek hogyan tudnak tükörbe nézni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szerintem már sokan ismernek minket innen gyk-ról, van egy 1 éves kan border collie-m, és most még egy kis német juhászkutyával is bővült a családunk, de ő jövőhéten a szüleimhez fog költözni, már nagyon várják őt, jó helye lesz. Nem régen megint visszaköltöztünk a panellakásunkba, ami elég nagy, mert 80 nm-es, nem panaszkodom, szépen berendezett, jó lakás, elférek benne most is két nagytestű kutyával. A barátom nem a legnagyobb állatbarát, de nagyon megszerette a kutyákat, segít nekem mindenben, támogatja a kutyás énemet, szóval ő támogatna még egy kutyában is..


A történet a következő. A mai napi reggeli 1 órás egészségügyinek nevezhető sétánkon Mentával és a kis német juhásszal játszottunk a parkban, ahol egyszer csak Menta talált a bokorban egy nagyon pici border collie kölyköt egy kosárban. A kutya mellett egy levél volt. Az állt benne, hogy fajtatiszta a kutya, border collie szülőktől született, de egy kicsit színhibás, ezért a tenyésztője nem szeretné megtartani, ezért is reméli, hogy aki megtalálta, szerető gazdája lesz. Most ezen nagyon kiakadtam.. egy tenyésztő kirak egy színhibás kutyust? A színhibája mindössze annyi, hogy kék szemű a kutyus, ugye emiatt nem tenyészthető, de én akkor is kiakadtam. Állatorvosnál voltunk, szerinte max. 2 hetes a kutyus. Nagyon megszeretném tartani, elvégre border imádó vagyok, imádom őket. Nagyon remélem, hogy be tudom még vállalni 100%-osan még Menta mellé. Rengeteget foglalkozok Mentával, a sétákat két kutyával is végig tudnám csinálni, de vajon a tanulást is? Menta rengeteg engedelmességi, és ügyességi trükköt tud, naponta tanulunk valami újat. A kicsit is természetes hordanám magunkkal kutyaiskolába, rengeteget tanítanám, de vajon nem menne-e Menta rovására az, hogy van még egy kutya? Szerettem volna még egy kutyát, de majd akkor, amikor Menta már 3-4 éves lesz, mert még 1 évesen szinte kölyök.. A barátom belement a kicsi megtartásába is, de aggódom, mi lesz két kutyával. Menta nagyon jó kutya, de sokszor vannak problémái, amiket viszont kezelni kell, elvégre még nagyon fiatal, sokszor domináns. Ha valaki le tudná nekem írni, nála hogy működik az élet két iszonyú nagy mozgásigényű kutyával, azt nagyon meg tudnám köszönni :)


De a döntésünk alapján megtartjuk a kutyust, szóval újabb kutyussal bővült a családunk :)


2011. febr. 9. 16:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:

Kitartás és gratula a döntéshez.

Meglátod, kamatostul meghálálják az erőfeszítésed és biztosan rengeteg örömöt fognak neked adni. :-)

2011. febr. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
Én is csak gratulálni tudok, és sok sikert!
2011. febr. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 hell-ikon ***** válasza:
38%

Jesszusom...


Na azt ilyet hívom én, hivatalos szaporítónak.


Nem értem miért nem lehetett meghirdetni ingyen elvihetőnek szegény kiskutyát. Talán mert fizetni kellett volna a hirdetésért? Ez sem áll igazán, mert a neten számos helyen lehet ingyen feladni hirdetést is.


Ez tipikusan a pénzéhes ember, aki csak azért "tenyészt" kutyákat, hogy legyen egy kis mellékes keresete, s nem azért mert igaz elhivatottságot érez adott fajta iránt.

Hova jut a világ, hogy még a tenyésztőkben sem bízhat az ember?


Talán nem ez az általános, de a normális tenyésztők is megszívják az ilyen @~ˇ^˘°˛˛€˛` miatt.

(Önmoderáltam magam, mert nagyon csúnyákat tudnék most írni)

2011. febr. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem kár szörnyülködni.

A menő tenyésztők bizony kegyetlenebbül "selejtezik" a nem megfelelő almot.

Gondoljatok csak a fehér német juhászra...

Vajon hányat "semmisítettek" meg, amíg rájöttek, hogy kanadai juhászkutyaként el lehet fogadtatni ugyanazt a fajtát... :-/

2011. febr. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen állatvédői mentalitással nem csoda, ha a tenyésztő inkább agyoncsapja a nem kívánt kiskutyát, mintsem vegye a fáradságot és kirakja kosárba, hátha szerető gazdára lel. A szerető gazda még nyomozgatni is akart, hátha felelősségre lehet vonni az illetőt.

Nem kell habzó szájjal mindenen hőzöngeni, örülni kell, hogy legalább a minimális erőfeszítést megtették a kutya életének érdekében. De nem lepődöm meg, hogy valaki inkább eltünteti a nem kívánt ebet, miután elolvasta az itteni véresszájúak véleményét.

2011. febr. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:

Utolsónak:ha nem tudnál egy apróságról,a kutya elhagyása BŰNCSELEKMÉNY!

Nehogymár ezt a koszos férget sajnáld,aki kirakta,és ezzel kvázi halálra ítélte!

Mi van,ha ebben az időben nem találják meg?Kihűl,elpusztul.

Mi is "gyarapodtunk":befogadtunk egy testileg-lelkileg megtört,csontsovány,felfekvéses,halálosan gyenge 3 éves bullterrier szukát,aki "tenyészkondícióban"van a volt gazdi szerint,maximum 15 kiló,brutális...

2011. febr. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 hell-ikon ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 09:15


Ilyen állatvédő mentalitássaaaal...????????


Jó, akkor közelítsük meg a profit oldaláról:

Csökkentett értéken is el lehetett volna adni azt a kiskutyát, hobbikutyának v. vmilyen sportkutyának.

Még valami nyeresége is lett volna rajta a "tenyésztőnek".

Lehet kisebb, mint azoknál akiket tovább lehet tenyészteni, de lett volna bevétel utána is.

Költenie már így is kellett rá a tulajdonosnak (feltételezve, hogy látta állatorvos a kölyköket vagy az anyjukat), az anyát etetni, gondozni kellett az idő alatt, míg vemhes volt, ill. amíg szoptatja / szoptatta a kicsiket.


Magyarul akár tetszik akár nem súlyos 10.000-ket dobott ki ezzel a kiskutyával az ablakon, ahelyett, hogy megtartotta volna, felnevelte volna és eladta volna. Nyilván baromi sok pénze lehet. Mert ahogy írták teljes értékű kutya, csak tovább tenyészteni nem lehet egy minimális színhiba miatt.


De, ahogy előttem is írták, bármilyen állatot kirakni, magára hagyni _bűncselekmény_ a hatályos jogszabályok szerint. (azon kívűl embertelen megoldás is).

2011. febr. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:

Egy kölyökkutyát kirakni akkor is embertelen, ha vannak még embertelenebb megoldások is.

Ezért utálok minden tenyésztőt és szaporítót...

2011. febr. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a biztató szavakat! Nagyon jól esnek. Tegnap annyira elfáradtam a kutyusoktól.. mind a 3 kutyust megetettem, megsétáltattam, kutyáztunk, tanultunk, játszottunk. Már a német juhásznál is összedobtam egy helyben maradást, vele is jól haladunk :) Mentával pedig a trükköket vettem át, a legkisebb leányzót pedig jól megetettem.. jóllakott. :) Egyre többet mászkál, szerintem még 2 hét, és nem fogok vele bírni.. ma már túl vagyunk egy nagyobb sétán a két nagyobb kutyával, a kicsi addig aludt mint a bunda.


Örülök, hogy ti is embertelen dolognak tartjátok, hogy kirakta. Minden pénzemet beleraknám a nyomozásba, hogy megtaláljam, ki volt ez a tenyésztő.. vagy egyáltalán hogy létezik olyan ember aki ilyet tud tenni. Egyszerűen beleőrülök, ahányszor erre az emberre gondolok.. meg tudnám fojtani mérgemben. De szerencsére a kiskutyusnak nem esett semmi baja. Tehetnék feljelentést az állatorvosunk szerint, de úgy döntöttem, nem teszek, hiszen úgy sem történik semmi. Nyomozni szinte lehetetlen, egy kézzel írt levelem van, arról nem sokat lehet kinyomozni. A kiskutyusba sem chip, sem tetoválás nincs, ergo nem tudjuk melyik tenyészetből "jött". Megkérdeztem egy borderes tenyésztő ismerősömet, ő is nagyon ki volt akadva.. azt mondta, egy minimális színhibával rendelkező kutyust egy 50 ezerért simán el lehet adni, talán még többért is. Ennek a kutyusnak annyi hibája van, hogy kékek a szép kis szemei.. de már jó helye van szívének utolsó dobbanásáig.

2011. febr. 10. 14:54
 30/71 xnorkax ***** válasza:
Ez olyan, mintha a sors keze lenne... Egy border imádó talál egy bordert.. :) Jaj, de kár, hogy én nem jártam arra. xD Na komolyra fordítva a szót: tartsd meg mindenképp! Nagyszerű gazdi lennél.
2011. febr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!