Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hetes Yorkie kutyust, hogy...

8 hetes Yorkie kutyust, hogy kell megtanitani a szobatisztaságra? Egyébként ilyen idősen már el lehet kezdeni tanitani? és ilyen hidegbe hogy vihetem ki reggelneként például?

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 07:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy, mint bármilyen más kutyát.

Ugyanis a yorki is kutya.

Nem készültetek fel a kölyökvárásra...?

2011. febr. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Veszel pelust.

Evés-Ivás,Játék után odateszed, és ha oda végzi a dolgát megdicséred.

Ha máshova pisil, mutadd meg neki és kiabálj rá , aztán itad fel a pelussal a pisit, hogy legközelebb érezze a szagot,és oda végezze a dolgát.


Tanitással várj még pár hetet szerintem, én a yorkim 10 hetesen kezdtem tanitani, Den a nevét már most mondogasd sokszor, hogy hamar megtanulja.


Ki NE vidd, mert hideg van , megfázik, és nincsenek meg az oltásai , ezért nagyon beteg lehet.


Javaslom olvass a yorkikról neten, könyvben, és menjetek el az állatorvoshoz, kér tőle tanácsokat!


Egyébként mit eszik? Nagyon érzékeny a gyomruk, nem lehet nekik házikosztot adni, semmit ami fűszeres!

Ajánlom a Royal Cannin Yorkshire Terrier Junior nevü tápot,én ezzel etetek, nagyon klassz táp.

(De ha erre nincs pénz, akkor lehet Acana,Pro Plan, és hasonló prémiumtápok)

Esetlek lehet egy kis főtthusit rizsel, párolt zöldségekkel adni , de ne legyen se a husin se a rizsen só, vagy egyéb fűszer.

Napi 2x-3x friss vizet adj neki!


Ha késöbb eszembejut valami fontos még akkor leírom, de nem igazán értem , miért nem készültél fel a kutyus vásárlása elött!? :S


15 hetes (yorki) Zorró anyukája.

2011. febr. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Zorró gazdija vagyok.


bocsi a rengeteg gépelési hibáért, de nagyon siettem , remélem azért érthető a szöveg.

2011. febr. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 kisnita ***** válasza:
Nekem Havanesem van és én bizony kiviszem ebben a zimankóban is! Ma reggel is kapkodta a talpacskáját az udvaron, fázott egyem meg. De ennek ez a módja, ha nem viszem ki naponta 6-8x soha az életben nem tanulja meg, hogy bentre nem kakilunk. Nekem van egy stratégiám nem tudom mennyire hatásos, az első kutyámnál bejött pár hét alatt szobatiszta lett. Minden reggel felkelek 6-kor és kiviszem pár percre, utána kaja, játék és megint kiviszem egy kicsit, ha először nem sikerült semmi akkor másodszorra tuti produkálni szokott valamit. Elhalmozom dicsérettel, simi-simi puszi-muszi, jutifalat, minden. Minden játék és minden alvás után kiviszem. Mert azt figyeltem meg az első kutyámnál is meg most nála is, hogy evés után alvás, alvás után pisi és játék után is pisi vagy kaki. Na most ez ilyen 3-4 óránként van, de van hogy gyakrabban is. Szóval sűrűn kell kivinni. Nekem szerencsém van olyan szempontból, hogy kertesben lakom és csak kiszaladok vele pár percre az udvarra, nem kell lépcsőzni meg nem kell félni az idegen kutyáktól. Nincs még meg minden oltása, de az udvarunkra azért nyugodtan kiviszem mert ide nem jár be más kutya, meglepődnék ha itt szedne össze valamit. Ha te panelben laksz és csak az utcára tudnád szoktatni akkor inkább várjál még vele. 8 hetesen még tuti nincs olyan védettsége ami elég lenne. Inkább akkor vegyél kutyapelenkát vagy tegyél te újságpapírt vagy rongyot és arra szoktasd. Persze így sokkal körülményesebb, de inkább ez mint hogy levigyed és összeszedje neked a parvót vagy valamit és temethesd. Mondjuk nemigen hiszem, hogy ebben a hideg időben a parvót fel tudná nyalni, a dokink azt mondta ilyen hidegben ez a vírus nem nagyon él meg. De azért jobb a biztonság.
2011. febr. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
családi házban lakom egyébként. Köszi a hasznos infókat. A fülét milyen idősen raggaszam,hogy felálljon neki ???
2011. febr. 10. 08:02
 6/11 anonim ***** válasza:
Tenyésztő nem látott el semmi infóval...?
2011. febr. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha családi házban laksz, akkor a pelenkát, "kutyaalmot" meg minden ilyesmit felejts el, mert később nagyon nehéz lesz róla leszoktatni. Játék, evés, alvás után vidd ki (meg amúgy is úgy 2-3 óránként) és ha kint végzi el, akkor dicséret, simi, jutalomfalat. Ha rajtakapod, hogy bent piszkít, akkor szidás. De csak ha rajtakapod miközben csinálja, különben tilos.
2011. febr. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azon kívül kérdező, hogy mindezt megteszed, a yorkid még egy darabig nem lesz szobatiszta, merthogy kölyök.

Még akkor is, ha yorki.

Úgyhogy készülj fel, hogy még néhány hónapig takarítanod kell utána és nem a kutya rosszasága, hanem kora miatt.

Merthogy téged is pelenkáztak - és nem a rosszaságod, hanem a korod miatt.

Egyébként ahogy az ember idővel szobatiszta lesz, úgy a kutya is. Minden nevelés nélkül.

A kutyánál egyetlen trükk van: mindig azonos időben a séták és lehetőleg minimum napi négy alkalommal.

A kutyát csak elrontani lehet, ha nem válik szobatisztává.

Vagy beteg.

2011. febr. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Még valami.

A fentebb elmondottak csak arra jók, hogy siettessék a szobatisztaságot.

Mint ahogy a szülők is ész nélkül elkövetnek mindent, hogy megfelelő idő előtt leszokjon a csemete a pelenkáról.

2011. febr. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia az elsővel értek egyet.

Nekem is Yorkim van 1,5 éves.

mi is ezt a „pelusos” rendszert alkalmaztuk nekem is et ajánlották…

Nem bántom azt aki használja de én sokat küzdöttem miatta. Ha újra kezdhetném inkább óránként kivinném.. ugyan is először okosan a pelusra pisilt rá 2hétre kb. csak mellé..Aztán szépen megszokta LASSAN h a pelusra kell pisilni. Mikor elkezdtem volna kiszoktatni és felvettem a pelust. Visszaszaladt és a pelus helyére pisilt, ha véletlen ül kint pisilt újongtam, kolbászt kapott csak pisiljen kint. A pisi 9 hónapos korára meg is oldódott, De a kaki huhuhuuu. Azt a mai napig nem tudom miért a Wc elé csinálja ha nyitva az ajtó… Ha nincs akkor kikéredzkedik és akkor minden ok. Úgy hogy csukni kell az ajót és akkor nincs baleset.:)


Szóval inkább vidd ki óránként 2 óránként….De míg nincs meg az összes oltása olyan helyre ahol nincs semmilyen más állat (kutya, CicA)oda:)


Füle Én nem ragasztottam jó táp + kalcium+ szőrtelenítés... de erről mindenkinek más a véleménye..

Indexfórumon van yorki rész nézz fel oda:)

2011. febr. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!