Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám alkalmi süket! Nem...

A kutyám alkalmi süket! Nem tisztel?

Figyelt kérdés
Amstaff 2 éves.Eddig mindig hallgatott rám,de mostanában ha elengedem a futtatón és talál egy számára tetsző kutyát és elkezd vele játszani,nem mindig behívható.Annyira belemerül a játékba,hogy nemnagyon akar rám figyelni..multkor elcipelt egy csivavát a nyakörvénél fogva...ott hurimászta körbe körbe..nem bántotta csak szórakozott vele...olyan mintha anyáskodna a kiskutyák felett,pedig kan..ezt vajon mért csinálja?van hogy az orrával bökdösi őket stb..sose bántott még egyet sem,de számomra ez is furcsa,hogy ilyeneket mért csinál..van 4-5 macska akik átjárnak hozzánk,és a minap maga köré gyűjtötte őket,tiszta bolond..a mancsával kaparászta őket,meg állandóan piszkálta,viszont azokat sem bántja..Szóval,hogy érhetném el nála,hogy bármivel is játszik,akkor is jöjjön vissza ha hívom?Falkavezérséggel lehet gond?Eddig minden rendben volt..lehet ,hogy elkanászodott?
2011. febr. 10. 08:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

A legnagyobb tiszteletlenség, amit egy kutya elkövethet a gazdájával szemben, az a behívás megtagadása.

Igen jól látod a helyzetet ez rangsorprobléma.

2011. febr. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

igen, egyetértek az első válaszadóval, gyorsan tegyél az ügy érdekében, mert fölédkerekedik pikk-pakk, és Ő nem egy jófej fajta, ha nyeregben érzi magát!

Ne értsd félre, én is kedvelem, hogy van vér a pucájukban, de ezt ne hagyd!


minden jót!

2011. febr. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Huhh nagyszerű...köszi a választ.
2011. febr. 10. 09:09
 4/17 A kérdező kommentje:
Mielőtt magamhoz vettem szinte kívülről megtanultam fennelt,és alkalmaztam is a tanultakat..lehet az a probléma,hogy mostanában elnézőbb voltam vele, és egyből kihasználta...:S
2011. febr. 10. 09:11
 5/17 anonim ***** válasza:
72%

Meg az is lehet, hogy a fennel szabályok idővel sztereotípiává válnak, és már nem alkalmasak a kapcsolat változtatására, csak mindketten rutinszerűen alkalmazzátok őket.


Csinálj új szabályokat! Járda szabályt mondjuk, meg akár olyat, hogy lépcsőházban csak mögötted mehet, valahova nem mehet be, téged nem közelíthet meg x ideig. Kaja szabályt terjeszd ki legalább odáig, hogy lezuhanyozhass, és ő addig se nyúljon a kajához. Aztán ha tállal már megy, akkor földre tett csali kajával, akár kint is.


Ha így figyelmen kívül hagyja a döntéseidet, akkor ott biztos, hogy aza gond, hogy nem álltok elég távol rangsorban. Ezen kellene dolgozni leginkább, hogy semmilyen döntésedet ne írhassa felül.

2011. febr. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
kösziszépen,majd igyekszem..amúgy érdekes mert ha barátom erélyesebben szól rá,akkor őrá hallgat...lehet ,hogy egy férfit alapból jobban tisztelnek?amúgy 16 éves lány vagyok..de ezsem lehet az oka,mert eddig minden flottul ment..olyan sokmindent megtanítottam neki meg suliba is olyan jól viselkedett mindig...mostmeg kiakaszt:S de rajtaleszek az ügyön.
2011. febr. 10. 09:27
 7/17 anonim ***** válasza:
60%
Valószínűleg a barátod hitelesebben tud rádörrenni, mint te. Én is lány vagyok, nekem sokáig tartott megtanulni azt a csattanós kiáltást, amivel le tudom állítani :) Gyakoroltam tükör előtt. Arckifejezés, testtartás, üvöltés :)
2011. febr. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A miénk is staffi, a miénk is néha alkalmi süket ha valami érdekeset szagol, vagy kutyát lát és nálunk is a férjemre hallgat jobban, bár ő olyan mennydörgő hangon tud rászólni, hogy élvezet hallgatni :)

Sajnos makacs fajta, én is szeretném, ha minden időben és körülmény közt behívható lenne, mert így nem tudom teljes nyugalommal futtatni.

Hiába csak játszani megy más kutyákhoz, sok gazdi ezt nem szereti és ezt maximálisan megértem.

Mivel lehetne erősíteni a falkavezérséget?

2011. febr. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

A domináns egyed három kiváltsága közül bármelyik, de leginkább mindegyik együttes alkalmazása:


1. „Privát terület határa”, azaz a dominánsabb egyed közelébe, vagy az általa birtokolt helyekre a másik csak engedéllyel jöhet be. Ez lehet egy hálószobából kitiltás is, de akár az is jó, ha mondjuk naponta 20-30 percet nem engeded magadhoz 2 méternél közelebb. Ezt nem maradsz paranccsal, meg jutalmazással kell elérni, ez nem egy tanítási feladat. El kell zavarni,a cél, hogy szemmelveréssel is el tudd küldeni, azaz elég legyen csúnyán nézni, azt is értse meg.


2. „Ez az én dolgom”: a magasabb pozícióban levő egyed bármit tehet a többiek zavarása, beavatkozása nélkül, például ehetek a földön, locsolhatok a kertben, felvehetem a cipőm, stb. anélkül, hogy a kutya ott lábatlankodna. Akár játszhattok olyat, hogy beálltok a konyhába egy csomó játékkal, kajával, hangoskodva, és a kutyának tiszteletben kell tartania, hogy neki ehhez most nincs köze.



3. „Közös akció vezetése”: bármit is csinál közösen két vagy több tag a csoportból, mindig a vezető dönti el, hogy mit, mikor, merre, stb. Például a gazdi dönti el, hogy mikor sétálunk, merre, milyen tempóban, stb.

Ez pedig a játék, a rendszeres tanítás.

2011. febr. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ez mind szép és jó,csak a gyakorlatban nem igazán akar működni....érdekes az is,hogy fennel szerint neveltem,és mégis ez lett a vége..
2011. febr. 10. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!