Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség az aussie...

Mi a különbség az aussie (ausztrál juhászkutya) és a border collie jellemében?

Figyelt kérdés

kb ugyan azok az igényeik?

úgy hallottam hogy az aussie nem annyira pörgős ez igaz?


2011. márc. 1. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
6%

Nekem bc-m van, és szerencsém, bár igazából csak rossz tenyésztés, ő nem az a nagyon pörgős, mint a többi. Igazából aj-szal még nem találkoztam, de tényleg nagyon hasonlóak. Úgy tudom, hogy talán kicsivel nyugodtabb, és a terelésnél sem balanszol annyira, mint a collie. Talán annyira nagyon nem is okos, mint a bc.

Remélem valaki többet tud mondani.

2011. márc. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ninna ♥ ***** válasza:
55%
Nekem is border collie-m van, ő viszont a pörgős fajtából örökölte a tulajdonságait :) Nagyon pörgős, imád tanulni, napi 3-5 órás sétákat muszáj vele tenni, imád frisbeezni, labdázni, kutyákkal játszani, sokszor kifáraszthatatlan. Az aussie-nak én is úgy tudom, hogy kevesebb a mozgásigényük, mint a bc-nek, viszont az agyuk ugyanúgy szívja magába a tudást, mint a szivacs. Bár többektől azt hallottam, hogy mégis kevésbé annyira szeretnek tanulni, mint a bc-k.
2011. márc. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%
Eléggé más a két fajta. Mindkettő nagyon intelligens és nagyon szeret tanulni. Az aussie nyugodtabb, mint a border collie, de nem mondanám, hogy kisebb lenne sem a mozgásigénye, sem a tudásvágya. Nem csak annyi a különbség, hogy nyugodtabb, igazából leírni nagyon nehéz. Érdemes pár kiállításon vagy tenyésztők meglátogatása révén megnézni őket, úgy látni fogod a különbséget.
2011. márc. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom az aussie egygazdás és alkalmas őrzésre is, mig a border nem.
2011. márc. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!