Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol találok kant és szukát a...

Hol találok kant és szukát a kutyáimnak?

Figyelt kérdés

Összesen 4 kutyus gazdája vagyok,ebből 2 fajtatiszta(lány-vizsla,fiú-boxer) és 2 keverék,akiket menhelyről hoztam el.


Eddig a vizsla 2x tüzelt és különzártuk a boxertól,hogy ne párosodjanak,de a kan nagyon lefogyott és többet nem szeretném ilyen megpróbáltatásnak kitenni.

A menhelyes kutyák közül az egyik szintén kislány,ő is tüzelni fog lassan.


Az állatorvosunk azt mondta,hogy a szukákat egyszer be kell fedeztetni,csak utána szabad ivartalanítani és a fajtatiszta kant is el kell egyszer vinni szukához,hogy lenyugodjon,a keveréket nem muszáj,de jó lenne.

Én is szeretnék kölyköket,egyet megtartanánk a boxostól és a viszlától is.


Hol találok kant a szukákhoz és lány kutyát a két fiúnak?


2009. febr. 21. 11:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%
hülyeség hogy egyszer fialni kell a kutyának ez csak egy régi tévhit és van törzskönyvük kiállításra vittétek őket?
2009. febr. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

de ezt már nagyon sok állatorvostól hallottam,szóval biztos igaz...

nincs törzskönyvük,ők csak kedvencek,de attól még lehet kölykük,nem?

2009. febr. 21. 11:44
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
lehet de minek televannak a menhelyek naponta száz kutyát altatnak el egy menhelyen és senki sem fogja megvenni a törzskönyv nélküli kutyákat és aki ingyen el is viszi az nagy valószínűséggel csak fellángolásból veszi és egy év múlva az utcára kerül gyarapítva a menhelyes kutyák számát.első voltam
2009. febr. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
ja és mi lenne a magyarázata annak hogy egyszer fialnia kell ez hülyeség én is értek a kutyákhoz és semmi orvosi magyarázata sincs
2009. febr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

jó,de valamiért mégis sokan ezt mondják.

meg szeretném,ha kiélhetnék az ösztöneiket és egyszer nevelhetnének kölyköket..

biztos gazdához lehet őket adni.

2009. febr. 21. 12:01
 6/27 A kérdező kommentje:

nekem azt mondta az állatrovos,hogy megbolondulnak,ha nem szülnek egyszer ,mert a horminjaikkal van valami,ami miatt szülniük kell..

de ha mégse akarnám,hogy párosodjanak,akkor mit tudnék tenni?a különzárást nagyon megszenvedik a kanok.

2009. febr. 21. 12:04
 7/27 anonim ***** válasza:
87%
akkor a szukákat zárd külön egy olyan helyre ahol nem is érzik a kanok a szagát vagy vidd el addig pár napra valamelyik ismerősötökhöz a szukát
2009. febr. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

semmilyen élettani hatása nincs annak ha egy szuka szül vagy a kan egyszer párosdik.Sajnos ez a tévhit még az állatorvosok körében is él.Szerencsére már több felvilágosodott állatorvos ellenzi ezt a tévhitet.

Ha a kan egyszer fedez akkor utánna még inkább elmegy a tüzelő szukák után,ezért még inkább kezelhetetlenebb lesz...

A szuka ha nem szül akkor kevesebb esélye van a daganatos megbetegedésekre, mert ha szülne akkor többféle hormon szabadulna fel ... és semmi változás nincs ha szül....

A kutyák se a párzástól nyugszanak meg,hanem attól hogy idősödnek,tehát 3 éves korukra már tök nyugisak:)

Mivel azt irtad h a boxert a szuka tüzelése teljesen megviselte,hogy lefogyott,akkor biztos hogyha fedez akkor utánna teljesen oda lenne :S

Hát keveréket szerintem egyáltalán nem szabadna elletni,mert te is látod h mennyi keverék van menhelyen...hány meg hány keverék kerül utcára,pedig ahol születtek ott könnyen eltudták ajándékozni és azt hitték jó helyre kerültek...A tiéd is menhelyről való, tudod mi ott a helyzet....

De a menhelyi kutyusodat nem ivartalnitási kötelezettséggel adták?

2009. febr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

hát még az elöző hozzászólásomhoz:nagyon érdekes ,hasznos honlapok :P :


[link]

[link]

2009. febr. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

És egy video...látod ebben is keverék,vizsla és boxer szerepel :

http://www.youtube.com/watch?v=WwJXYLpWTAc

2009. febr. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!