Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a tenyésztőknél vehető...

Ha a tenyésztőknél vehető drága kutyát, csak egy másik tenyésztő, és 1-2 gazdag tudja megvenni, akkor mi értelme tenyészteni a különböző célokra kitenyésztett fajtákat?

Figyelt kérdés
Ne mondja senki,hogy megveszik mert látom a hirdetésekben.Nem tudják eladni az almokat,a kívánt áron,inkább tartják tovább.Egy csomó növendéket árulnak 100ezrekért,pedig a kiskutyáknak az lenne az érdeke,hogy legkésőbb 12 hetes koráig gazdira találjon.
2011. márc. 15. 22:46
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
87%

hát persze nagyon gazdaságos...első almunkban 10 kiskutya született 4 ment belőle külföldre 500 euróért a többit itthon adtuk el 100 ezer forint körül. Nem zártunk nyereségesen...a Második alomban benyeltünk egy vírust a fedeztetésnél 1 kicsi maradt életben 300 ezer forint körül költöttem a kezelésre, azt a szukát ivartalanítani kellett és a fedeztetés árát is kifizettük... mondanom sem kell, hogy nem zártunk nyereségesen.

Harmadik alom sz új szukámtól amit megvettem 1000 euróért 4 kiskutya lett...mondanom sem kell nem zártunk nyereségesen stb...még soha nem volt nyereségem az almokból pedig sokadiknál tartok...szerintem 2-3 millát simán ráköltöttem a kutyáimra...és nincs isten, hogy olcsóbban agyjak kiskutyát inkább eladom növendékként vagy felnőve de nem adom olcsóbban azt amiért megdolgoztam, megszenvedtem, éjszakákon át virrasztottam, hosszú órákat utaztam a fedeztetésért és költöttem 10 ezreket a szűrővizsgálatokra.

Kocsit se kap olcsóbban az ember ha szépen néz...kutyát miért kéne kapnia? a kutya nem egy jog, hanem egy felelősség ha kutyát akarok venni 10-15 évre és egy megadott fajtára vágyom akkor kifizetek x összeget. Ha kocsit akarok akkor szintén.

A növendék felnőtt kutyáimat ugyanúgy megveszik, járok velük kutya iskolába, óvodába és kiállítom őket a gazdik meg örülnek ha egy kész kutyát kaphatnak és lehet többet költöttem így rá de akkor se adok le az értékükből...

2011. márc. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
32%

És most dicsekszel vagy panaszkodsz,hogy milliókat kötöttél a kutyákra?

Ma Magyarországon kevés ember engedheti ezt meg magának.

Például én sem tudnám.Szaporító selejt,nyomorékká elletett felnőtt kutyáját fogadtuk be ingyen.

Van egy 3 éves ivartalanított szukánk ugyanebből a fajtából,birkaólból hoztuk.

Mindkettő Orijent eszik,oltások,minden rendben van még akkor is,ha zsíros kenyeret eszünk abban a hónapban.

Ha milliárdos lennék,sem fizetnék ki 100 ezret egy kutyáért,míg annyi a rászoruló gazdikereső fajtatisztákból is.

Engem nem érdekelnek a kiállítási címek,nem azt kell szeretni,hanem a kutyát.

És az enyémeket akkor sem tudnám jobban imádni,ha külföldi világgyőztes szülőktől származnának.

Annak,aki nem akar kiállítani vagy sportolni a kutyával,tök felesleges a 100 ezres kutya.

Hobby hátaslónak sem az Overdose-t venném meg.

2011. márc. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
79%
nem dicsekszem és nem is siránkozom csak elmondom, hogy miért kerül ennyibe. Egyetértek azzal, hogy a kutya nem az árától kutya ha valaki kutyát szeretne és nem akar rá sokat költeni menjen menhelyre és fogadjon örökbe de ne itt siránkozzon, hogy milyen drága egy jó tenyészetből származó kiskutya. Én minden kölykömet eltudom adni, szuper gazdákhoz kerülnek akik sportolnak és kiállítják őket vagy csak hobby családi kutyaként tartják és azért fizettek érte mégis ennyi pénzt mert ilyen fajtát szerettek volna olyan helyről ahol minden szűrése megvan a kölyköknek és tudják mit kapnak a pénzükért. Én nem tudnám olcsóbban adni a kicsiket és szerintem Magyar országon így is nevetségesen olcsón adom. Nekem nincs luxus kocsim sőt még színes kijelzős telefonom se mert minden megkeresett centemet a kutyáimra költöm mert ez tesz boldoggá mindenkinek mások az értéke, a nem kutyás barátaim azon röhögnek, hogy évek óta nem vettem új ruhát és megint csak nem siránkozni akarok csak elmondom azt, hogy vannak akik erre teszik fel az életüket (nem is kevesen)és mások azzal alázzák meg őket, hogy lenézik a munkájukat, pénzhajhásznak, szaporítónak stb könyvelik el őket pedig ez másoknak tényleg az élete és szeretné az ember, hogy elismerjék a munkát amit végez mint ahogy mindenki más is ezt szeretné. Mert igenis megalázó mikor megmondom a kiskutya árát és az illető ordítozik velem közli, hogy "annyira nem is szép ez a kutya" stb és fogalmad sincs hányszor megtörténik...
2011. márc. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
80%
Azt írod, hogy a "2-3 alomtól van nyereség". 3 alomnál többet nem hoznak le egy szukától. Ekkorra az a szuka 6 év körül jár, de ezután is tartani kell tovább az élete hátralévő részében.
2011. márc. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
65%

Már ezer ilyen kérdés volt, és mindig van rá frappáns válasz: senkit sem kényszerítenek, hogy tenyésztőtől vegyen kutyát.

Mit kell ezen pattogni? Ha én nem akarok venni, akkor nem támadom őket, foglalkozom a saját kutyámmal, ennyi.


Sok tenyésztő tényleg olcsóbban adja el a kutyákat - olyan áron amit amúgy drágának tartunk, 100 ezer körül/felett. Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok gazdag, én is gyűjtögetek, hogy jó tenyésztőtől legyen kutyám, az egészsége miatt ( mivel nagytestű, problémásabb fajtát választottam).

Volt már keverék kutyánk, és menhelyről szeretnénk hozni egy társat a leendő kutyánknak is.

2011. márc. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
80%
Az én tenyésztőm kb 20 embert hajtott el a fenébe, inkább tartotta a kutyust addig ameddig megtalálta a megfelelő gazdit. Jó tenyésztő el tudja adni a kutyáit szerintem. Attól is függ milyen fajta kutyusról van szó:-)
2011. márc. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem aki megengedheti magának, hogy kutyát tartson, az megengedheti magának a dárga törzskönyves kutyát is.


Számold csak ki!


Nekem középtermetű kutyám van, a kajája havonta kb. 10-15 ezer Ft. Emellett mindig kell valami apróság: új fésű, új labda, új póráz, sampon, szemtisztító, akármi. Mondjuk ez havi 2 ezer átlagban.


Állatorvosnál egy év alatt alsó hangon 30 ezret ott szoktam hagyni.


Havonta spot on, az még mondjuk 2 ezer.


Az én kutyám kap zöldkagyló készítményt kétszer egy évben kúra szerűen, ez összesen 15 ezer egy évben,


Ha ezt összeadod, akkor a helyzet, hogy ha a kutya tartásának árát egy fél-egy évig félre teszed, már meg is van a pénz egy drága, de jó vérvonalú, fajtatista egészséges kutyára.

2011. márc. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Oké.Meg vagyok győzve.De csak azért mert már eleve meg voltam.Én akkor is ismerek jó pár olyan tenyésztőt aki ugyan olcsóbban adják a kiskutyát/150-200/de ez az ár ahhoz képest,hogy elviszi pár hazai kiállításra,szemlére,szűrésre,saját champion kannal fedeztet,elég sok.A 2. 3. almot nem 1 szukára értettem.Írtam,hogy nem mindegy milyen fajta.Pl az se mindegy mennyit ellik.Itt egy példa,leonbergit 150 alatt nem kapni,ha veszünk egy szukát,meg nem saját kant,hanem 1 kölyök áráért elviszi fedeztetni.Szuper a hazai állomány.Nem számolgatok,de nem ritka a 10 feletti alomszám. 1 db szuka ellátása+minden egyéb akkor is megáll kb 800-ból,+kölykök ellátása,tk,stb-200.Ha ezt a szukát újra fedezteti,és szerencséje van,már csak a szuka kajája oltása orvos+a kölykök 200-a marad.Lehet számolni.Nincs nekem bajom a tenyésztőkkel,sőt.Csak nem kéne szentet csinálni belőlük.A kiskutyák felnevelése,éjszakázás foglalkozás,különben is csak hab a tortán.Az a legjobb része az egésznek,nekem legalább is az volt...Most újra nekiállok,és úgy csinálom mint a NAGYOK.
2011. márc. 16. 10:16
 19/26 anonim ***** válasza:
63%
A 10:07-el maximálisan egyetértek! A dolog nyitja mindössze annyi, hogy nem "azonnal kell" az a kiskutya, hanem előre tervezve, gyűjtögetve. A legtöbben valóban nem tudunk százötvenezret mellényzsebből kifizetni, de jó lesz az a kutya egy év múlva is. Addig legalább kiderül, hogy tudjuk-e nélkülözni azt a havi 10-20 ezret, aztán ha igen, akkor jöhet a kutya.
2011. márc. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
A lényeget kihagytam,nekem mindig fontos volt.Ha úgy ítéltem meg a kicsik után érdeklődőt,hogy igazán szuper dolga lesz nála a kicsikémnek,jóval olcsóbban is odaadtam,még akár a saját káromra is.Tehát a kölyök nem hozta be a saját ellátását,nem hogy a szülei egyéb kiadásait.De tudom,hogy jó helyen van azóta is, rendületlenül imádják,mindent megkap amit csak lehet.
2011. márc. 16. 10:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!