Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akiknek van, vagy volt sheltie...

Akiknek van, vagy volt sheltie kutyája (vagy aki csak ismeri ezt a fajtát, segítene? Milyen természetű? Kijön más állatokkal pl:macskával, más kutyával?

Figyelt kérdés

Mekkora (tudom hogy mennyi a marmagassága ),de térdig ér vagy valami ilyesmi?Jól képezhető?Menyi a mozgás mennyisége?MENNYIT KELL KIVINNI NAPONTA????????Mennyit a napi adagja?Lehet házban tartani??????????????????????????

Előre is köszönettel!:D


2009. febr. 22. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Miért ennyire sürgős ez? 1 óra múlva itt a kutya és fogalmad sincs mit csinál vele, vagy mi a fene? Miért nem a tenyésztőt kérdezed, akitől venni akarsz?
2009. febr. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem !!!És ha csak ennyit tudsz mondani ne is válaszolj!!!!Szerintem semmi közöd hozzá!csak a kérdésre koncentrálj ha pedig nem tudsz normálisan válaszolni akkor ne válaszolj és akkor nem is ajánlott neked ez a weboldal!!!!!
2009. febr. 22. 10:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kicsi kutya, Shetland kopár széles barátságtalan, zord világából származik. Akkoriban nem gondolták volna, hogy szegény ember kutyája ilyen népszerűségre fog szert tenni a világon.


Foglalkozására nézve ez a fajta is juhászkutya, de a Shetland szigetekre jellemző kicsi mérettel.

A Sheltiet szépsége, könnyű kezelhetősége, kedves aranyos természete, jó temperamentuma miatt egyre többen szeretik.

Sokan tartják tévesen a collie kicsinyitett másának, ami csak a külsejére igaz, karaktere inkább a spiccéhez van közelebb.

Kicsi mérete miatt, lehet lakásban is tartani.


5 szín létezik ebben a fajtában. Elfogadott szinei a következők:

• sable - a világos aranytól a sötét mahagóniig (vörös, fehér gallérral),

• tricolor (fekete, csebarna jegyekkel és fehér gallérral),

• blue merle (ezüstös alapon márványosan fekete pettyes, cserbarna jegyekkel, és fehér gallérral),

• bi-black (fekete-fehér), és

• bi-blue (ezüstös alapon márványosan fekete pettyes, fehér gallérral)


Hűségesek, kedvesek, családszerető kutyák. Idegenekkel viszont bizalmatlanok. Nagyon éberek ezért kiváló jelzőkutyák. Rendkívül intelligensek, könnyen taníthatók. Igen mozgékony kutya, kifejezetten alkalmas a különböző kutyasportok elsajátitásának.


Az Agility világában remekül megállja a helyét a mini osztályban. Ugyanolyan ügyes, mint nagy rokona a border collie.


Szőre nem igényes, két hetente esetleg havonta egyszer kell átfésülni. Vedlés idején azonban nagyobb gondozást igényel, akár heti fésülést is. Fürdetni nem kell, szőre öntisztuló (lakásban tartott kutyáknál lucskos időben a séta után, azonban ajánlott a lábakat és a has alsó felét lemosni.)

2009. febr. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, még ezt is találtam:

A sheltie egy kis termetű, mozgékony, energikus kutya. Eredeti feladatát a terelést már csak elvétve végzi,

manapság a mini agility koronázatlan királya, emellett családi kedvenc. Gond nélkül tartható lakásban is.


Ajánlható mindazoknak, akik egy örökmozgó, minden lében kanál kiskutyát szeretnének,

és tudnak neki elegendő mozgást és elfoglaltságot biztosítani.

Éppen ezért, akinek nincs elég ideje a kutyára, és gyakran egyedül kell hagynia,

inkább ne vegyen sheltie-t, mert a felhalmozott energiáit rosszra fordíthatja, ugatóssá válik, vagy rombolni kezd.


Tartása problémamentes, kis termete révén keveset eszik, de egyes egyedek hajlamosak az elhízásra,

tehát nem árt odafigyelni az adagokra, és nem ajánlatos az étkezések közti nassolás.

Szőrzete könnyen karban tartható, elegendő kéthetente egyszer alaposan átkefélni,

egyedül a fülek mögötti finom szőrzetet kell gyakrabban ápolni.

2009. febr. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%

dehogynem kell fürdetni,minimum 3 havonta minősgi samponnal,de jobb 2 havonta kutyakozmetikába vinni.

ha havonta fésülöd,majd megláthatod,hogy milyen szép összzeragadt bundát kapsz!

2009. febr. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A sheltie szőre ÖNTISZTULÓ, hasonlóan pl a skót juhászéhoz (amihez hasonlít maga a kutya is). NEM kell fürdetni, maximum évente 1-2 alkalommal. Az ennél gyakoribb fürdetés bármilyen "csodaszerrel" tönkreteszi a szőr állagát, az elveszti jó hőáteresztő, illetve szigetelő tulajdonságát. Ezen kívül idősebb korára nagy eséllyel elveszti a szőrét az agyon fürdetett sheltie. Átfésülés elég hetente-kéthetente,de akár havonta is lehet. Enné gyakrabban csak a fül mögötti, csomósodásra hajlamos vékony szőrt kell kibontani. Az ő bundájuk nem kócosodik be két nap alatt, mint a kisebb szobacirkálóké (westie, és társai). A túl sok fésülés ugyanúgy tönkreteszi a bundáját, minta a túl sok fürdetés.
2009. febr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A sheltie egy érzékeny lelkű kutya. Tapasztalatom szerint nem való mindenkinek. Nagy a mozgásigénye. És ugyanúgy, ahogy az intelligens kutyák nagyon igénylik, hogy agyban is le legyenek fárasztva - viszont könnyen taníthatók. Lakásban nyugodtan tartható, a megfelelő NAPI 3szori (lehetőleg összesen MINIMUM 2 óra) séta mellett.
2009. febr. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
91%

Az én sheltiem nem teljesen mérvadó. 9 hónapos korában vettük meg egy tenyészetből, szocializálva egyáltalán nem volt. Legalábbis emberekkel nem, szóval ő a mai napig gyanakvó, csak minket, a vele egy házban lakókat szereti. Más állatokkal viszont nagyon jól kijön, legyen az kutya, macsak, tengerimalac vagy galamb :D

A szőrét gyakran kell fésülni, főleg a cedlési időszakban. Fürdetni tényleg nem kell, mi sem szoktunk, csak évente egyszer, nyáron.

A mozgásigénye viszont nagyon nagy. Az enyémnek teljesen mindegy, mit csinálsz vele, a lényeg, hogy foglalkoztatva legyen, bár szerintem ez a legtöbb sheltiere igaz. Szeretnek labdázni, sétálni, tanulni, agilityzni, de a sheltiem akkor is boldog, ha cska lefekszem mellé, és simogatom. Ha lakásba lesz, mindenképpen sokat kell majd levinned sétálni, úgy, hogy el is engeded, és játszol vele. Ajánlott kutyaiskolába vinni, egyrészt mert ez neki is jó és élvezi, másrészt mert a legtöbb sheltie jó ebben.

Nagyon ragaszkodó típus, mindig ott lesz, ahol te. Szereti a rendszerességet (legalábbis az enyém). Mi kertes házban lakunk, reggelente szoktam elvinni egy hosszú sétára, és amikor egyik reggel sajnos elmaradt, egész nap nagyon ideges volt és nyugtalan.

Bár gondolom már az előző hozzászólók is írtak ilyeneket, és a net is segített, azért remélem segítettem :)

2010. aug. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Előző vagyok :D

A kérdésedet olvasva lemaradt még pár dolog. Nekem térdig ér, de attól függ, te milyen magas vagy :)

Nagyon jól képezhető, ha türelmes vagy, következetes, kedves és vidám. NAgony érzékenyen reagál a hangodra, ha egy kicsit is mérges leszel rá, rögtön megérzi. Ilyenkor az enyém duzzogva el is vonul :/

Étrendje legyen változatos, de ne adj neki olyan házikosztos, amit még nem evett és zsíros vagy fűszeres, mert érzékenyebb a gyomra. Hízásra hajlamos, én mérni szoktam pár hetente, hogy ne térjünk el az ideálistól.

2010. aug. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!