Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát szeretnék, de allergiás...

Kutyát szeretnék, de allergiás vagyok. Ismertek esetleg valakit aki szintén allergiás de van kutyája? Ha igen, milyen fajta?

Figyelt kérdés
Már nagyon sok mindent tudok a kutya neveléséről, csak az egyik ok, hogy nem lehet kutyám az allergiám. Konkrétan nem a kutya szőrére, hanem a macskáéra vagyok alergiás, de az szinte ugyan az. Olvastam már cikkeket, hogy hogyan kell kiválasztani a megfelelő fajtát, de azért az mégis más mint a tapasztalat...sőt, azt is tudom, hogy nem létezik egy kutyafajta sem (a kinai kopsztkutya és a yorki is válthat ki allergiás reakciót) létezik, amelyik nem idézhetne elő all.reakciót.
2009. febr. 23. 21:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%
szia. nekem 2 kuytám van, egyikre se vagyok allergiás, de van rá gyógyszer, nem? beszéld meg az orvosoddal, hogy írjon fel neked gyógyszert az allergiádra, h tarthass kutyát.
2009. febr. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem erre megoldás lehet a kertes ház. Nekem is van egy (enyhe) kutya- és macskaszőr allergiám, de a szomszédban tartanak kutyát (panelban lakunk), és mivel nem érintkezek vele folyamatosan közvetlenül, így nincs bajom, gondolom, ugyanez lenne, ha kertes lakásban élnék, és ott lenne kutyám, és az udvaron élne, illetve lenne egy saját zárható fedett helye (hűvösebb időre).
2009. febr. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

az első válaszolónak: szedek gyógyszert már 3éves koromtól..sajnos..

és az utóbbi kommenthez: az biztos, hogy úgy nem anniyra van esély az allergiás reakcióra, de kutyát úgy szeretnék, hogy társnak és a legjobb barátnak, tehát, hogy sokat lenne velem...

az egyik ismerősömnek van yorki keveréke és néha rosszul reagálok rá, de néha pedig abszolút nem leszek rosszul...nem értem...

2009. febr. 23. 21:44
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
A kínai meztelennek is több tipusa van.A hairy hairlesst nyírni kell, hogy meztelen legyen.A medium hairless a commbjain és nyakán végig szőrös.A true viszont nagyon minimális szőrzettel rendelkezik(bizonyos egyedek még azzal se)Nekem is ilyen kutyim van,a barátom meg súlyosan allergiás de tőle nincs semmi baja.A perui meztelen gyakrabban teljesen csupasz, mint a kínai:)
2009. febr. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
és tényleg nincsen allergiás reakciója az ismerősödnek a kuytád mellet? És akkor se ha a kutya megnyalja a csuklója belső részét és a kéz belső részét? (mert állitóllag ott érzékeny az ember bőre és ha az bepiroslik, akkor bezony allergiásak vagyunk arra a fajtára)...köszönöm a választ, ez egy kicsit felviditott
2009. febr. 23. 21:59
 6/20 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező, ha van udvar, akkor nem gond, ha sokat vagy vele, mert van szabad légtér elegendő, és nem egy zárt térben vagytok összezárva a nap nagy részében, tehát nincs annyi gond, ezért írtam ezt. Nekem csak akkor lesz kutyám, ha lesz udvarom, tehát kertes ház, de nem csak ezért nem tartok panelban, hanem másért se, de ez már nem ide tartozik.
2009. febr. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%
Nekem van lakásban kutyám és allergiás vagyok. Az ablakot mindig tartsd nyitva egy picit, a legnagyobb hidegben is. Vízes pórszivóval kell takarítani és amikor érzed, hogy elkezd könyezni a szemed, akkor kint a szabadban keféld ki a szőrét és ne a zárt lakásban. Egy hónap után nem fog tiltakozni a szervezeted. Sok sikert a kiskutyához!
2009. febr. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat!

-Amúgy panelházban lakok

-Az egyik válaszoló, aki azt irtam, hogy panelházban lakik sé allergiás de van kutyáj..Neked milyen fajta kutyusod van?



- Nemrég olvastam, hogy van ilyen 'kutyaporszivó' szerűség..van valakinek ilyennel tapasztalata? mert az olyan hasznos, hogy a tisztának hitt kutyából jó sok porszemcsét sziv ki, amik az allergia okozói..

2009. febr. 23. 22:09
 9/20 anonim ***** válasza:
80%

a padödős Mariann is allergiás és van kutyája.

nem mind1, hogy mennyire erős az allergia. Van, aki elviseli, és van, aki egyáltalán nem tarthat kutyát.

De van a kínai kopasz:)

2009. febr. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%
Tulajdonképpen a barátommal közös a kutyus és idáig tünet mentes,pedig már fél éve együtt élünk.De azért menj el egy tenyésztőhöz és próbáld ki élesben.A kulcsszó a true:) Én nagyon drukkolok Neked,sejtem milyen lehet,az én párom 28évet volt kénytelen kutya,cica nélkül élni:(
2009. febr. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!