Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya elaltatása mennyibe...

Egy kutya elaltatása mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2009. febr. 24. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Milyen fajta, mekkora milyen célra tartva?
2009. febr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

előző voltam....félreolvastam. :8


Az elaltatás kb. 4000 forint de ezt az állatorvos megmondja.

Miért kell elaltatni? :(

2009. febr. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Sajnos van tapasztalatom, 14 éves dalmatámat február 2-án kellett elaltatni. Házhoz hívtam az állatorvost, mert azt szerettem volna, ha a megszokott környezetében megy el. Ez 30 ezer forintba került, elszállítással együtt. Nekem megérte, mert szép nyugodtan ment el, és úgy éreztem, 14 évi hűséges szolgálat után ezt megérdemelte!

Nagyon vigyázz, mert vannak olyan ún. állatszállítók, akik lényegesen kevesebbért csinálják, de ők nem a háznál altatják el, hanem elviszik. Sajnos hallottam olyanról, hogy az első szeméttelepnél kilökik őket a kocsiból, és sorsukra hagyják!

2009. febr. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
79%

Alig egy hónapja kellett elaltatni 15 éves, legyengült és rákos kutyánkat. Szomorú elhatározás volt, de reméltük jól döntöttünk, és kis barátunknak így lesz jobb. Elvittük őt egy közeli állatorvoshoz, (ajánlották, bár utólag nem értem miért) ahol pár perc alatt meg is történt a dolog. Soha nem volt még kutyánk, aki ilyen sokáig velünk lett volna és erre került volna sor. Ezért nem is tudtuk, hogy kellene ennek történnie. (4000 forintot kért el az "állatorvos".)

Most, alig pár hete egy másik állatorvos felvilágosított minket, hogy ha ilyen hamar hatott az injekció (amit ő bőr alá/izomba kapott), akkor valójában nem altatásról volt szó. (Az állatorvos a szemünkbe hazudott, többször is hangoztatva, hogy gyakorlatilag túlaltatja a kutyát.) Nos, hogy mi történt valójában? Egy olyan kábítószert adott be a kutyusunknak, amitől nem elaludt, hanem gyakorlatilag megfulladt, a tüdejét bénította a szer. Ez a módszer olcsóbb, gyorsabb, az állatorvos sem bajlódik annyit. Mert ha igazi altatásról lenne szó, akkor többszörös injekciót kellene kapnia a beteg/idős kedvencnek, és tényleg szépen elszenderedne ettől. (Ez nagyjából 12000 forint, egy nagyobb testű kutyánál.) A fent leírt injekció gyakorlatilag mérgezés, és olyan is előfordul, amikor az állat csak halottnak tűnik, de nem hal meg.

Képzelhetitek, hogy milyen érzés ezt megtudni utólag. :(

2009. márc. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
91%
Egy kutya elaltatása nem kerül 12000 Ft-ba, de ha valóban 5 percen belül zajlott le a dolog, akkor az tényleg kínhalál volt. Normál esetben bead a doki egy injekciót, ekkor néhány percen belül elalszik az állat, majd ezt követően kapja a halálos injekciót, ami ilyenkor sok fajta lehet, de igazán nincs már jelentősége. Aki egyből a halálosat adja, az brutális.
2010. máj. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak teljesen igaza van!

Nem kerül 12000 ft - ba egy altatás.

Ez függ a az állat súlyától és attól is, hogy a doki helszínre megy vagy beviszik.


Altatást több féle módon lehet végre hajtani. Minden dokinak más a módszere.

Nálunk a állat megkapta a fenekébe az altató injekciót, mintha műtét lenne. Addig a gazdi fogta, és elköszönt tőle. Majd kiküldtük a váróba, hogy ne lássa a végleges altatást.

Ekkor a szívébe kapta a halálos adagot.

Ez drasztikusnak hangzik, és talán kegyetlennek, ám ez a leggyorsabb módja, hogy ne szenvedjen percekig.


Ha viszont a gazdi bent akart maradni, ( volt olyan ) akkor a vénájába kapta a halálos adagot.

2010. okt. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

(bocsánat, hogy ide írom a kérdésem!) :]

Nekem van egy 65-70 kg-os kutyusom, de már nagyon öreg szegény és muszáj elaltatnunk. :'(

Azt szeretnénk ha ez háznál történne meg. Mennyibe kerül az altatás, plusz az elszállítása?

2012. ápr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!