Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kedves Kutyások! 2 nagytestű...

Kedves Kutyások! 2 nagytestű szukám ellésnél az első 5-6 kölyköt gond nélkül szüli meg, majd a többi halva jön a világra, nagy időközökkel. A kutyáim egészségesek, az állatorvos is csak találgat. Próbáltam Oxytocinnal is. Van valakinek valami ötlete?

Figyelt kérdés
2011. márc. 26. 14:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Milyen fajták?

Egyébként én biztos nem kísérleteznék Oxitocynnal,az nem akadályozza meg,hogy halva szülessenek a kölykök.

Gyanús,hogy mindkettőnél ez a gond.

Mennyi időnként elleted őket?

2011. márc. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy valami genetikai gubanc? Egy helyről származik a két kutya?
2011. márc. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az oxitocint csak úgy, minden vizsgálat nélkül otthon beadni piszok veszélyes! Ismerek szukát, akinél 3 kölyök után leállt az ellés. Bevitték egy dokihoz, aki hála istennek nem adott neki semmit, hanem kapásból felrakta a műtőasztalra. Ott derült ki, hogy 2 helyen van kiszakadva a méhe.... Én ha 2 kölyök között hosszabb idő eltelne úgy, hogy ne történik semmi, nem kísérleteznék semmivel, hanem felpakolnám és bevinném egy jó dokihoz. Szerintem a végén a babák simán megfulladtak.
2011. márc. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem gondolod, hogy inkább nem kéne őket elletni, ahelyett hogy itt találgatsz?
2011. márc. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Moszkvai őrkutyák.Szó nincs róla, hogy vizsgálat nélkül kaptak Oxytocint.A kérdés feltevésnél sajnos csak 250 karakter áll rendelkezésre.Az Oxyt állatorvosi utasítás mellett adtam, nem az elején, mert akkor méhrepedést okoz.egyébként én is egészségügyis vagyok.A 2 kutya teljesen különböző helyekről való.A genetika kizárható, mert a fiúm idegenben sikeresen fedezett, és ott nem volt gond.Reméltem tudtok esetleg valami fertőzésről,hiánybetegségről, ami ezt okozhatja.
2011. márc. 26. 17:15
 6/13 A kérdező kommentje:
Ja,és az utolsó hozzászólónak:nem gondolom. A bajukat kell kiderítenem, nem homokba dugni a fejem.
2011. márc. 26. 17:17
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocs én csak nem értem miért olyan létfontosságú, hogy állandóan szüljön szerencsétlen kutya... Szült egyszer, szült kétszer, x alkalommal, kiélvezhetted a kiskutyázást, arról nem is beszélve hogy néhány halva született. Mi kell még? De hát te biztos jobban tudod... -.-" Az nem a fej homokba dugása, hogy nem csinálsz még több halott kiskutyát...
2011. márc. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem kell "szegény kutyának állandóan szülnie",és a cél nem a halott kölykök gyártása.Viszont a csajoknak valami bajuk van,mivel most fordult elő velük először,és egymás utáni ellésnél.Tehát megteszek mindent,hogy kiderítsem mi a gond, és ha az orvos azt javasolja a végén, hogy ne szüljenek, akkor nem fognak.Egyelőre azonban próbálok minden szálat megragadni, hogy merre vizsgáljuk még őket.Olyan embereket próbálnék keresni,akik esetleg már találkoztak hasonlóval,a felesleges "jó tanácsokkal" már tele padlásom.
2011. márc. 26. 18:05
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ide nem orvosok járnak csak egyszerű emberek, ha történt is velük ilyen, szakszerűsegítséget nem tudnak adni. Semmi mást nem tudsz tenni mint hogy elviszed őket több másik orvoshoz és elvégeztetsz velük mindenféle vizsgálatot. Ehhez nem szükséges, hogy közben tovább szüljenek.
2011. márc. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Túl vagyunk már másik orvoson is.Igen,már én is rájöttem, hogy hiba volt a fórumon segítséget kérni.Sok itt az önképzett zseni, akik csak unatkoznak, de érdemleg információt nem tudnak adni.
2011. márc. 26. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!