Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Hogyan tanítsam meg a kutyámat, hogy szobatiszta legyen?

Figyelt kérdés
Már próbáltam szinte mindent.Óránként levittem,ha pisilt megdicsértem.Büntit is kapott,ha bepisilt(nem megvertem,csak rászóltam).Az a baj,hogy kiválasztott magának egy helyet és hiába viszem le,nem csinál semmit,de amint felhozom a lakásba megy a "helyére" és teszi a dolgát.Mivel próbálkozzak még?
2011. márc. 26. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Én az orrát nyomtam a pisibe. Három nap alatt tanulta meg a szobatisztaságot
2011. márc. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Csapd be. Induljatok el hazafelé, akkor már rákészül a pisire, de fordulj vissza, és ha jól időzítesz (lehet, hogy tesztelgetni kell egy kicsit majd), akkor lent fog pisilni.

Az is segíthet, ha emellé eltorlaszolod a helyet, ahova jár, rakj oda valami nehezet, meg persze szagtalanítsd teljesen. És legfőképp legyél türelmes :)

2011. márc. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt már próbáltam,de csak annyit értem el vele,hogy elbújik,és oda csinálja.Valamint szinte fél óránként pisil,mert egyfolytában iszik...Lehet,hogy már megszokta a konyhát és már nem tudom megnevelni?
2011. márc. 26. 21:47
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát igyekszem türelmesnek lenni,mert mindenképpen szobakutyát akarok belőle csinálni...:)
2011. márc. 26. 22:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát próbálkozz, legyél kreatív. Zárd ki a konyhából, és legyél lent vele sokáig, egyszer csak elereszti magát. Vagy zárd be egy szállítóboxba, mikor tudod, hogy nemsokára pisilhetnékje támad, vagy legalább éjszakára; oda csak nem fog pisilni-kakilni (ha kibírja), viszont rögtön ölben vidd le a szabadba, hogy esélye se legyen a lakás másik részébe piszkítani; boldog lesz, hogy végre nem kell maga alá csinálnia - legalábbis egy idő után. Nem mondom, hogy egész nap legyen bezárva a sétákat kivéve, ha kölyök, mivel azért mégiscsak kell neki az emberi kontaktus, de ha nagyon gáz a helyzet, pár napra ezzel is meg lehet próbálkozni.

Mennyi idős egyébként?

2011. márc. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
3 hónapos...3-4 hete hoztuk ki a menhelyről...
2011. márc. 26. 22:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor lehet, hogy még kell neki idő, elég fiatalka. Vannak kutyák, akik csak 6-7 hónapos korukra lesznek szobatiszták. Persze azért a próbálkozást nem szabad abbahagyni, csak legyél vele türelmes :)
2011. márc. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!