Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát ajánlotok?

Milyen fajta kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

15/L vagyok

Van már egy kutyusom de szeretnék még egyet.

Sportos, eleven okos könnyen tanítható kutyust szeretnék, lakásban lenne tartva napi több óra futás játék tanítás biciklizés mellett...

Frizbizni vagy agilitizni szeretenék vele hobbi/ verseny szinten.

Egyemberes kutyust szeretnék.

Pár fajtára gondoltam:

aussie(ausztrál juhászkutya),sheltie, collie, border collie, ír szetter, tibeti terrier mudi , afrikai oroszlán kutya

(nem tudom hogy ezek közül melyikek az egyemberesek)

Ti melyiket ajánlanátok?

plusz jó lenne ha megtudna védeni ha arra kerülne a sor :)

köszi előre is


2011. ápr. 9. 17:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
8%
Az ausztrál juhászt és a tibeti terriert semmiképpen nem ajánlanám, mert talán a felsoroltak közül ők igénylik a legnagyobb teret és lakásban laksz, akkor ezek a kutyusok ott nem fogják magukat jól érezni.
2011. ápr. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
szerintem border collie
2011. ápr. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A tibeti terrierről tégy le, mert neki tényleg hatalmas a térigénye.
2011. ápr. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
szerintem ha egy kutya le van fárasztva agyilag és testileg akkor lakásban vígan el van főleg ha gazdival lehet de ez a saját véleményem
2011. ápr. 9. 17:10
 5/16 anonim ***** válasza:

Én az aussie-t és a mudit ajánlom, mert nekem is ezek a kedvenceim, csak jó tapasztaltom van velük (védtek is már meg párszor) ezen felül tökéletesen megfelelnek az igényeidnek. És még talán a sheltie de ő, hát annyira nem tud megvédeni (persze minden kutyát el lehet intézni).

De a border (akármilyen jó sportos), szetter semmiképp sem egyemberes kutyák. A collieból nehéz jó kutyát találni, mert manapág tudomásom szerint nagyon elment a tenyésztés a show irányba, nem jó a munakészsége a kutyáknak. Az oroszlánkutya meg szerinten egy 15 éves lánynak túl nagy falat, emellett szerintem elég drága is lehet, mert ritka fajta, a tibetivel egyetemben.

2011. ápr. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ami igazán sportos, játékos az a labrador, a goldi, vizsla, sheltie, ausztrál juhász, collie stb..bár ezek nem agresszívak, megvédés szempontjából..de viszont annál nagyobb a mozgás igényük! Magyarul ezek örökmozgó fajták, rengeteget kell velük mozognod, főleg ha lakásban tartod! Az oroszlán kutya nem egy 15 évesnek való, az szerintem felejtős..kemény kutyák.
2011. ápr. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

bármelyik megtud védeni ha hordod örzővédőre

nem írtad hogy a szőrére mennyi időd lenne...

2011. ápr. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
hát lehet igazatok van de mondjuk járunk kutyaiskolába rendszeresen és kutyám vizsgázott már és van hogy kutya nélkül is kimegyek segíteni a kiképzőknek így is nafy falat lenne?
2011. ápr. 9. 17:16
 9/16 A kérdező kommentje:
a másik kutyusom hosszú szőrű szerintem ezzel mindent el mondtam :)
2011. ápr. 9. 17:17
 10/16 anonim ***** válasza:
Én az aussie-t ajánlom! Nekem is az van, eléggé egyemberes, a családom többi tagjával közömbös, értem viszont él-hal. :) Meg tud védeni ha arra kerül sor. És sok mozgás mellett nyugodtan tarthatod lakásban, az enyém is ott van amikor suliban vagyok napközben, és nagyon jól viselkedik, viszont amikor hazaértél rögtön le kell vinni :) Nagyon hűséges és jófej kutyusok, imádom őket, csodálatos fajta. Eléggé ritka, nem látsz mindennap ilyet az utcán :) Nem tudom, mit mondhatnék még, én csak ajánlani tudom, aussie-t tartani nagy öröm!
2011. ápr. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!