Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan nagy baj az, hogy...

Miért olyan nagy baj az, hogy szeretnék kiskutyákat?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy ha van egy fiú meg egy kislány kutyusom miért baj az, ha szeretnék majd kölyköket.
2011. ápr. 10. 23:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt a helyi állattartási rendeletekben kikötik, hogy egy családi háznál max 2-3 kutya, és azok szaporulata 3 hónapos korig tartható, tehát eleve jogilag aggályos, hogy meg akarod tartani mindet. Másrészt nem hisszük el, hogy meg akarod tartani. Végül azzal sem lenne baj, ha kiskutyákat szeretnél, a baj ott kezdődik, hogy nem akarod biztosítani ennek az alapfeltételeit, és nem akarod vállalni az ezzel járó hercehurcát: két megfelelő, összeillő törzskönyvezett kutya, tenyészszemle, kiállítások, szűrések, soroljam még???
2011. ápr. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
En szeretem annyira a kutyamat hogy ne tegyem ki olyan fajdalmas maceranak mint a parzas, vemhesseg, elles, foleg teljesen feleslegesen, a sajat kedvemert. Nem reg tanuja voltam hogy pusztult majdnem bele egy anya kutya es vegul csak a kolykei az ellesbe, pedig ott igazi tenyesztesrol van szo, de bizony az elles mindig kockazatos. En nem tudnam megbocsajtani magamnak, ha akar a parzasnal, akar a vemhesseg, elles soran komolyabb serules erne a kutyamat. De persze ez a te dontesed, bar itt komolyan megkerdojeleznem a kutyad iranti szeretetet.
2011. ápr. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
49%

Szia!Nálunk is nemrég születtek kiskutyák. A kutyám TK-s, mestertenyészetből származik, apuka szintén. A tenyésztő ingyen elvállalta a fedezést nekünk, nagyon rendes volt. Olyan fajta kutyám van, ami elég értékes, és családi, baráti körömben nagyon szerettek volna sokan az én kutyámtól kiskutyákat, unokatesóm is, négy gyerekkel, nénikém stb.

Nem érzem magam szaporítónak, nem érzem magam bűnösnek, nem vettem el semmilyen esélyt a menhelyi kutyáktól, itt ugyanis konrét igény volt, az összes kutyus előre gazdis volt, anyagi hasznom nem származik belőle.

Viszont elcsábultam, és az egyiket meg szeretném tartani:)

2011. ápr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

szerintem, te magad ezt még talán nem is érted !!

azért ír mindenki ellened, mert felelőtlen vagy !!?

de szerintem,lehet hogy csak még nem vagy elég felnőtt !!

mert egy felnőtt ember ( a legtöbb )

tudja ,hogy ez nem helyes !!

mert nem vagy rá felkészülve!

sem anyagilag,sem fizikailag,sem szellemileg,sem sehogyan !

vagy beugratás a kérdés, vagy gyerek vagy !

ha : van jó sok pénzed, nagy házad-sok hellyel kívül,és belül,van elhivatottságod, elég időd, elég kitartásod, segítőid ( kutyasétáltatás,mozgatás etetés ),és van egy kicsi hozzáértésed , akkor tedd !!

minden kutyás ezt szeretné, csak nem tudja !!

de , munka mellett, gyerekek nevelése, családfentartás, mindennapi teendők után ,egyszerűen, sem idő,sem energia nincs 5-8-10 db kutya folyamatos hosszantartó ( 10-15 év )

eltartására, pláne a napi 2 -3 X mozgatás ( a gazdival együtt ).

tehát te gyerek vagy :::))):):)

2011. ápr. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha most van is jövedelmed,hogy el tudj tartani tizenakárhány kutyát,nem biztos,hogy fél év után is lesz,senkinek a munkahelye nincs garantálva a mai világban.

Ennyi kutya gyakorlatilag egész napos foglalkozást igényel.Ivartalanítani kell őket,hogy a testvérek ne csinálják fel egymást vagy az anyjukat.

És egyáltalán nem biztos,hogy a szomszédok tolerálják a kis hobbydat,feljelentenek,kutyáknak kobzás és gyepi,jó eséllyel altatással variálva,nektek meg horror pénzbüntetés.

2011. ápr. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
12:08-as! Én kutyás vagyok, törzskönyves sportkutyáim vannak, de nekem nem álmom a babázás, az összes kutyám ivartalan, annak ellenére, hogy van köztük, amelyiket külföldről vettem 1000 euróért, de meg nem fordult a fejemben, hogy babázzak vele. Bocs, hogy off, de a kutyázásnak nem csak a tenyésztés lehet a csúcsa, ezer más szép cél lehet egy jó kutyával, nem csak az utódnemzés.
2011. ápr. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

13.50-es

Szerintem egy szó nem volt rólad, a kérdezőnek mondta! Senki sem vett a szádra.


A kérdésre nem válaszolok, mert már előttem leírták a helyeset!

2011. ápr. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Egyik válaszoló:


"Arra is gondolj, hogy minden egyes megszületett nem fajtatiszta kiskutyáddal elveszed a lehetőségét egy-egy menhelyen élő, már megszületett ugyan olyan kiskutyától, hogy gazdára találjon."



Ha igazán szereted az állatokat, EZEN gondolkozz el egy kicsit...

2011. ápr. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!