Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kiskutyát válassz...

Milyen fajta kiskutyát válasszak? Bichon havanese, bolognese, máltai, yorkie vagy csivava?

Figyelt kérdés

Szüleim megengedték, hogy kapjak egy kiskutyát és én mindenféleképpen kistermetűt szeretnék csak nem tudom, hogy melyik lenne a legjobb választás. Már van egy boxerem úgyhogy olyan kéne ami jól kijön más állatokkal. Sokat utazunk kocsival és szeretném majd őt is magunkkal vinni szóval jó lenne ha jól bírná az utat. Olvastam, hogy a havanese eléggé hányós fajta, nem tudom hogy mennyire igaz.. Szerintetek milyen kutyust kérjek? :) Leírnátok tapasztalataitokat? Ja igen és még annyi hogy nem divatból szeretném, nem fogom beöltöztetni meg ilyenek.. Értelmetlen válaszokkal kíméljetek!

15/L


2011. ápr. 30. 14:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem yorkie. De attól is függ, hogy tudod-e vinni rendszeresen kutyakozmetikába.
2011. ápr. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem yorkim van és imádom. :) Mi is sokat utazunk autóval, még Görögországba is eljött velünk és abszolút nem volt beteg, jól bírja a "strapát", játékos, vidám természetű, néha kis makacs, lehet vele sokat-sokat játszani, imádha ha kergetőzünk :)), este mellém bújuk és az egész éjszakát átaludja, nagyon édi mikor fáradt és keresi a legjobb helyeket, ahová lebújhat aludni napközben. Általában az ölünkbe bújuk meg, kis imádni való drágaság. <3
2011. ápr. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyi időt tudsz rá szánni... Tanítani etetni, fürdetni sétáltatni. A yorki kis termete és cukisága ellenére baromi makacs fajta, meg minden utcasarkon szembejön, nekem pl nem szimpi. Ahogy látom nincs különösebb szereteted egy fajta iránt ezért azt javaslom nézz be néhány menhelyre, ott is vannak fajtatiszták, de nagyon aranyos keverékek is . Vagy szétnézhetsz itt is: allatok.info

Ezen az oldalon több menhely kutyái vannak, és be tudod állítani a szűrőt, hogy kicsi legyen stb.

Ezek a kistermetű, egy év alatti menhelyi kutyák.

[link]


Jó böngészést, és sok szerencsét a kutyushoz! :)

2011. ápr. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Tényleg jobb lenne ha menhelyi kutyát választasz: 1. nem fogják elaltatni

2. végre boldog családban élhet

3. ha keverék, valószínűleg tovább fog élni, mint egy fajtatiszta.

4. olcsóbb

:P

2011. ápr. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :) Gondolkoztam rajta, hogy menhelyről kéne kutyust hozni de volt már egyszer menhelyes kutyám és elhoztuk,akkor még teljesen egészségesnek tűnt, pár hét múlva pedig elkezdett fogyni meg nem bír felállni se, legalább 80000 forintot ráköltöttünk a gyógyítására, de végül mégis elkellett altatni :( Aztán kiderült hogy már hónapok óta volt valamilyen betegsége és a menhelyen is tudtak róla, csak nekünk nem szóltak.. Ezért nem bízok már a menhelyekben :/
2011. ápr. 30. 15:18
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Én a Yorkiet javasolnám . Megmondom őszintén még nem voltak ilyen fajta kutyáim amiket felsoroltál ! De tapasztalatból a Yorkiet mondom egyik barátnőmnek van és nagyon aranyos kedves kutya .
2011. ápr. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Mikor értik már meg az emberek, hogy nem az a lényeg milyen fajta ha szereted? És neked minek még egy, egy boxer mellé? foglalkozz először azzal.

Különben a szüleidet sem értem, hisz te egy (gondolom az írásodból) amolyan vadiúj plázacica vagy, akinek egy kutyát nem adnék, hisz úgyse foglalkozol vele.

Na, akkor most tagadhatod nyugodtan, amit mondtam.


És ez mindenkinek szól, aki nem tudja milyen kutyát vegyen.

2011. ápr. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Azért szeretnék még egy kutyát mert imádom az állatokat és szeretek velük foglalkozni. Rengeteg embert ismerek akinek több kutyája is van és mégis foglalkozik velük,szereti őket..Amúgy meg egyáltalán nem vagyok plázacica és direkt írtam hogy nem divatból szeretném.
2011. ápr. 30. 16:18
 9/13 anonim ***** válasza:
Jó, én most nem így értettem. Te egy tini lány vagy, elkezdessz pasizni, és nem lesz időd rájuk. De te döntesz
2011. ápr. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ne általánosítsunk. Nem mindenki plázacica, csak Őket nem nézik meg a fiúk. :) És egy plázacica is tud gondoskodni az állatokról, ha akar. A kettő nem zárja ki egymást.
2011. ápr. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!