Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Árt-e a disznóvér a kutyának,...

Árt-e a disznóvér a kutyának, macskának? Kaphat-e el igy vmilyen betegséget? Az Aujeszky betegség csak a nyers sertés hússal kapható el, tehát akkor a vére nem tartalmazza azt a virust?

Figyelt kérdés
2009. márc. 9. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Alapvetően ragadozó mind a két állat , úgyhogy nem szabadna hogy baja legyen a nyers hústól, vagy vértől. Macska, ha kint van úgyis eszik nyerset / madár , egér stb./ Én azonban vagy főzve , vagy egy kicsit megabálva adom nekik a húst. Disznóvágáskor is inkább kissé megfőzöm a vért. Úgy gusztusosabb is és nem igazán szeretném ha a kutyám pld. megszeretné a friss vér ízét. Bár nekem olyan ebem van amelyik csak engem fogad el gazdájának, és félnék tőle, hogy ha esetleg kiszabadul akkor vérre szomjazna. :)
2009. márc. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Én semmiképpen nem adnék neki olyasmit, ami sertésszármezék, és nyers.

anyukámnak volt régen egy cicája, akinek nyers sertéshúst adtak (nem tudták, hogy nem szabad) és szegény olyan súlyos agyhártyagyulladást kapott, hogy el kellett altatni:(

úgyhogy a helyedben én a nyers vérrel se kockáztatnék. inkább süsd meg jó alaposan...

2009. márc. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
68%
Ne adjál a kutyusnak vért. két okból: 1, igen megbetegedhet / ezek az állatok már tenyésztett "gyengébb" állatok. A ragadozó védetség igy már nincs meg álltalában bennük. 2, A vér ize miatt is tényleg megkedvelheti és mégis "ragadozóvá válhat. Nem biztos, hogy baj lesz de inkább NE kisérletezz. Még egy soha Ne adj neki pulyka csontot.Szálkássan törik és olyan lesz mint a penge. Felsértheti a kutyus gyomrát, belét. Sajnos én igy veszitettem el az egyik kutyusom.
2009. márc. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Az a legbiztosabb, ha vöröshagymával elkeverve jól kisütöd a vért, és forró teát főzöl mellé, majd jól bereggelizel belőle. :P Isteni finom!
2009. márc. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
Nem árt nekik.
2009. márc. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
A macskák Aujeszky-féle fertőzést kaphatnak a nyers disznóhústól. Ha jól emlékszem (olvastam) elég súlyos betegséget okoz náluk.
2009. márc. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Úgy értem, akkor a vértől is, ha fertőzött volt a disznó.
2009. márc. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Adhadsz dosznóhust de nyersen nem ajánlom.Azért mert ha a diszno valami fertőzése esetleg parazitái voltak és ugy megeszi a kutya,macska könnyen elkaphatják.Jol meg kell főzni előtte a hust.Egyszer egyik ismerősöm szokása az volt hogy a nyers csirkehust dobálta a macskáknak és kiderült hogy a csirke bélférges volt a macskák megették és mind a kettőben ugy elszaporodtak a giliszták hogy elpusztultak.Szoval azért nyersen inkább ne adj semmiféle hust az állatoknak.Ha jol megfőzöd akkor elpusztulnak az élősködők és az egyéb bacik.
2009. márc. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%
Süsd/főzt ki, nem tudom hogy mondják. Igazán nem tart sokba és imádni fogja egy kis rizzsel vagy táppal összekeverve.
2009. márc. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!