Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos foxi kiskutyám...

4 hónapos foxi kiskutyám rendszeresen rápisil az ágyra, takaróra, miért csinálja ezt és hogy tudnám leszoktatni erről?

Figyelt kérdés
Mikor idehoztuk nem pisilt az ágyra, de mostanában rendszeresen rápisil és ez nagyon bosszantó... Kivisszük az udvarra pisil de utána rá kicsit időre rápisil az ágyra.
2011. máj. 9. 22:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%
Amíg nem lesz teljesen szobatiszta, ne engedjétek rá az ágyra.
2011. máj. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
22%
Ezt azért csinálja mert felengeded az ágyra ezt úgy orvosolhatod hogy mikor felmegy határozott nem-mel leutasítod de ha tojik rád akkor menj oda tedd le a földre és szintén mond neki hogy nem és ha veled alszik azt is szüntesd meg ezt úgy csináld hogy kiteszed a szobából valami kényelmes fekvő helyre egy másik szobába ott maradsz vele amíg el nem alszik aztán elmész és becsukod az ajtót az első pár éjszakán nem mondom biztosra hogy csendbe lesz lehet sírni fog de ha nem akarsz pisis ágyba feküdni akkor ez a megoldás én is így jártam csak éppen egy vizslával elég rossz volt mindennap pucolni az ágyat többször is egy nap. Sok sikert remélem nem lesz semmi probléma
2011. máj. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
19%
Csak az a kutya pisil az ágyra, amelyiket felengedik oda. Az enyém például sohasem tenne ilyet, mert hacsak megpróbálna felmenni az ágyra, úgy zavarnám ki az udvarra, hogy a lába sem érné a földet!
2011. máj. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
65%
Első válaszoló vagyok. Nem az a probléma, hogy felengeded az ágyra, hanem az, hogy még nem szobatiszta vélhetőleg, de más eredője is lehet a problémátoknak. Próbálgatja a határokat, esetleg figyelmet szeretne.. Én még mindig azt mondom, hogy ameddig stabilan szobatiszta nem lesz, ne engedjétek fel az ágyra! Később majd aludhat veletek, hiszen ha jól szocializált, jól nevelt, megoszthatod vele az ágyat (hívásra, természetesen). :)
2011. máj. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Velünk alszik rendszeresen és egész éjszaka kibírja pisi nélkül, átalussza az éjszakát, ezt a pisilást csak nappal műveli, érdekes hogy éjszaka meg nem...
2011. máj. 9. 22:40
 6/21 anonim ***** válasza:

Két okot tudok elképzelni. Az egyik a szeparációs szorongás, ami szintén két okra vezethető vissza, olvass utána. Ez csak akkor lehet, ha akkor csinálja mikor nem vagytok vele.


A másik, hogy már 4 hónapos korára sikerült úgy elkényeztetnetek, hogy máris olyan domináns, hogy ezzel jelzi felétek, hogy még ezt is megteheti. Ha nem szabtok neki határokat, akkor hamarosan jön a póráz húzás, kaja védés, más kutyákkal verekedés és mindenféle egyéb rendetlenkedés.

2011. máj. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Tudnátok abba segíteni, hogyan lehet nevelni? Megverni nem szeretnénk,mert utána úgy sajnáljuk meg ideggyenge lesz sztem a veréstől... Mégis hogyan kell nevelni? Újságpapírral csapunk rá, semmit nem ér neki, meg se érzi...
2011. máj. 9. 22:54
 8/21 anonim ***** válasza:
31%
nem agyonverni kell hanem a seggére verni, vonít, de baja nem lesz. meg kell tanulnia hogy te vagy a főnök.
2011. máj. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Akiteki ***** válasza:
100%

Egyértelmű dominenciaprobléma.

A verés nem segít, mert a kutya nem érti, miért okozol fájdalmat neki.

Figyelni kell, ha látod, hogy készülődik, határozottan felkapod a nyakánál a bőrénél fogva és megrázod, mintha egy másik kutya volnál.

És figyeljetek más jelzésekre is, mert egy erős akaratú kutyát fogtatok ki, megpróbál a fejetekre nőni.

2011. máj. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
0%
én is rápisilek néha, mi van abban?
2011. máj. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!