Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről a tenyészt...

Mit gondoltok erről a tenyésztőtől? Nekem nagyon szimpatikus.

Figyelt kérdés

[link]


Szeretnék egy spánit venni, csak hobbira kellene, így a törzskönyv nem fontos. Szerintetek megérné felkeresni? Imádnivalóak a kis fehérorrú spáni babájai :)


2011. máj. 16. 22:17
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan mitől lenne ez tenyésztő? Ez egy közönséges szaporító, ugyanolyan mint a többi, csak van honlapja.

A fehér orrú spániel szerintem színhiba, mivel nincs törzskönyvük és gondolom a szülőknek sincs, ezért keverékek. A kutyái nem szűrtek, ezért meg van rá a lehetőség, hogy felnőtt korára kialakul nála valami örökletes betegség.

Miért nem hozol inkább igazi tenyésztőtől kiskutyát?

2011. máj. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű szaporító. Van két szűretlen, különböző nemű kutyája és azoktól hoz le almokat.


"Igény szerint első (2000 ft) és esetleg második (3000 ft) oltással"

Az oltás opcionális?! Szomorú!


"Ha a leendő gazdi szeretné microchippet (5000 ft) is kap a picike."

Ez meg nem lehetőség kellene legyen, hanem törvényileg kötelező. Oda se adhatja chip nélkül.


"törzskönyv viszont nem megolható"


A többi amit ír szimpatikus, de én messzire elkerülném még akkor is, ha amúgy a jóindulatú szaporító fajtából való. Inkább gyűjts még egy kicsit egy normális tenyésztőtől, szűrt szülőktől származó törzskönyvezett kiskutyára és ezt hanyagold szerintem.

2011. máj. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem szimpi. Azokért amiket már fentebb leírtak előttem, plusz már két egymást követő évben ellette a szukát, vajon minden évben fogja? Mert így szépen tönkreteszi szerencsétlen kutyát.
2011. máj. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

22:26-os vagyok.


"csak hobbira kellene, így a törzskönyv nem fontos"

Ebből magamra ismerem. Én is így indultam neki a kutzyavásárlásnak. Először a 40.000 forintot is sokalltam, és majdnem vettem egy champion apától tk. nélküli anyától származó kölyköt, de szerencsére elkezdtem kicsit utána olvasni, és rájöttem, hogy nem kell ezt elkapkodni. Megértettem, hogy magammal és a fajtával is kib@sznék, ha felelőtlenül választanék, úgyhogy elnapoltam a vásárlást pár évvel. :) Közben összegyűjtöttem a 150.000 forintot és mindent elolvastam a fajtáról amit csak találtam a neten. Kiválasztottam a tenyésztőt is. Amikor elhoztuk a kicsit, még mindig kötöttem az ebet a karóhoz, hogy nekem "csak hobbira" kell, de a tenyésztő rábeszélt, hogy azért évente egyszer-kétszer egy-egy közelebbi kiállításra ugyan vigyük már el a kutyust! Hát elvittük. :) Azóta már több ország championja és a fajtaspecifikus szűréseket is megcsináltattuk neki. De végülis ez "csak hobbi". :))) Amúgy ez egy mellébeszélés, mert ma a kutyatartók nagyon elenyésző részének kell a kutya a munkájához, a többieknek "csak hobbi".

2011. máj. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

Sajnos a tenyésztőket már végighívogattam, de náluk 80000Ft-on alul nem lehet kutyát kapni :(


Édesapám meg nem hajlandó egy kutyáért ennyi pénzt kiadni, bármennyire is jól élünk. Van egy limit, annyiból választhatok kutyust.

2011. máj. 16. 22:41
 6/40 anonim ***** válasza:
69%
Az édesapák meggyőzhetők, ha értelmes érvekkel állunk elő. Főleg ha elvi okok állnak a háttérben és az anyagi oldala annyira nem lenne megterhelő.
2011. máj. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

És ha megveszed az olcsó kutyát szaporítótól és sorba jönnek a betegségek,amiknek a gyógyulása horror összegbe kerül?

Erre sajnos számítani kell,ha ilyentől vásárolsz.

A gyógykezelést ki fogja finanszírozni,ha Édesapád esetleg nem akar ennyit költeni egy kutyára?

Én is olcsó kutyát vettem szaporítótól.Mostanra benne van félmilliómba az,hogy egyáltalán életben maradt.El kellett adnom a tanyámat,hogy ki tudjam fizetni az orvosi költségeket.

2011. máj. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha úgysem akarod kiállítani vagy tenyészteni,ajánlom figyelmedbe a spániel fajtamentőket.
2011. máj. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Akkor irany a menhely vagy a fajtamentes. Ha csak hobby celra kell akkor akar keverek kutyus is jo nem?


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. máj. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem kérte/kérte a parvo elleni oltást május 31-ig meggondolhatja magát!


A parvo az első és legfontosabb oltás a kiskutya életében. Még ha nem ad törzskönyvet, ugy ahogy elfogadom, de, hogy basszus az oltás is opcionális, az már felháboritó. Ez csak pénzt lát a kiskutyákban, alapvető dolgkoat nem ad meg nekik. Enni kapnak? Vagy azt is csak akkor ha külön kérik a gazdák? Egyébként mennyiért vesztegeti őket?

2011. máj. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!