Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik panelban tartotok 2...

Akik panelban tartotok 2 (vagy esetleg több) kutyát, van rá engedélyetek?

Figyelt kérdés
Az itteni (XV. ker.) rendelet szerint panelban 1 kutya és annak szaporulata 3 hónapos korig tartható, ennél több kutya a szomszédok írásos beleegyezésével lehetséges. Ennek ellenére többeknek is van 2 kutyája a házunkban és a környéken, de akármelyiktől kérdeztük, senki sem íratott alá semmit, csak úgy vannak. Most akkor hogy működik ez? Amíg senkit nem zavarnak, addig végül is tök mindegy, hogy van-e engedély, mert csak a szomszédok jóindulatán múlik? Az önkormányzatnak (vagy mittudomén, mi foglalkozik ilyenekkel:D) van így beleszólása abba, hogy valaki hány kutyát tart, ha a szomszédokat nem zavarja?
2011. máj. 20. 13:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a szomszédok nem jelentenek fel, nincs. Ez azért van, mert néhány kutya nagyon sokat ugat, és az zavaró lehet panelban. De én azért megkérdezném a szomszédokat mert később meg ne ebből legyen gond.
2011. máj. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lesz@rják az emberek, ahogy a pórázon sétáltatást is...
2011. máj. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Nincs engedélyem. Egyetlen egy szomszédom van, aki imádja a kutyákat, az enyémeket meg különösen. A többi lakóval ha összefutunk akkor ők csak megjegyzik h milyen okosak. Ha az ember szabályt szeg ügyelnie kell h ne tudjanak belekötni. Neveletlen kutyával szabálytszegni rizikós. De olyannal akit megcsodálnak, h milyen okos és ügyes, ott senkiben nem merül fel, h "húúú, jelentsük föl".


Utolsónak: ugyanez vonatkozik a póráz nélkül sétáltatásra.

Amikor azt látják az emberek h a kutyáim gyönyörűen jönnek láb mellett és vezényszó nélkül ülnek le a járdánál, ill. csak parancsra indulnak el, valamint h a kisgyerekek közeledtével mindig leültetem őket, senki nem fog beszólni.

2011. máj. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
persze, jól nevelt kutyánál semmi probléma, de sajnos nagyon sok buta gazdi van, neveletlen kutyával. Én is XV. kerületi vagyok, láttam már erre nem kevés példát sajnos.
2011. máj. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nincs beleszólásuk, hogy hány kutyát tartasz a panel lakásba! Ha zavarja a lakóközösséget akkor feljelenthetnek..meg ha a lakóknak nem tetszik hogy hány kutyát tartasz..:/ de azért a szoszédaidat kérdezd meg, hogy tarthatnál-e kutyát..
2011. máj. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nekem kettő van!Eddig még nem szóltak érte!
2011. máj. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
itt sem kértek engedélyt, de ha valaki bejelentené őket, mert akármi indoka van rá akkor az egyiket elvennék, akár földhöz is vághatja magát a gazda. vittek már el kutyákat innen (szintén XV.) mert a gazda nem foglalkozott velük és ugattak mindig. ha bármi baj van akkor a rendelet érvényes. és azt hiszem nem is elég a szomszédok megkérdezése hanem valami írásos kérvényt kell benyújtani és az egész ház több mint a felének kell megszavazni a körgyűlésen hogy lehessen egynél több kutyád... de tényleg sokaknak van 2 és sokan olyan neveletlen kutyát tartanak póráz nélkül, múltkor is megtámadta a kutyámat egy dög.
2011. máj. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát amúgy ez meg röhej egy kicsit, mert én egyeseknél a gyerekvállalást is szabályoznám, mert szembe szomszédainknak van 4 azt csak nőnek mint a dudva, az egyiket már a környék összes sulijából kirúgták, pedig még csak 12 éves...nevelni nem nevelik viszont ordítani mindig ordít valaki, v a gyerekek v a szülők...csak hát szülni joguk van az embereknek, nevelni meg nem kötelességük.

Na hát a kutyát se kötelességük, és mit is várunk olyanoktól, akik még a saját gyerekeikre is szarnak, az is minek van akkor??? Holott mennyire jó lenne ha mindenki rendesen felelősséget vállalna azokért az élőlényekért akiknek vállalja a nevelését, ha kutya, ha ember....

Ezt csak azért írtam, mert nem a kutya probléma a legnagyobb meg h pórázon mennek-e...

2011. máj. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld kezecske. :)

Egyelőre nem szeretnék másik kutyát (még a most meglévőn is van mit csiszolni:)), csak egy kósza gondolat volt, de azért jó tudni, hogy működik, ha esetleg oda kerülne a sor.

2011. máj. 21. 18:01
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is laktam a XV. kerületben, és sok olyan embert ismertem aki több kutyát tartott panelban, és nem szóltak érte. Aki még írta, hogy a XV. kerületben lakik, az melyik részén?
2011. szept. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!