Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kép alapján meglehet különbözt...

Kép alapján meglehet különböztetni a keverék Yorkit a fajtisztától? Ha igen mik az eltérések?

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 21:57
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Akkor nehéz dolgom lesz,+ jó pár fölös utam!:-S
2011. máj. 23. 22:17
 12/25 A kérdező kommentje:
NEM KÖZOKTATÁSON VAGYOK AZT HISZEM...
2011. máj. 23. 22:18
 13/25 anonim ***** válasza:
56%
Úgy van ahogy előttem válaszoló mondja. Ez nem helyi nyelvjárás hanem biológiai rendszertan kérdése. Talán nem ártana ha még egy kicsit elmélyednél eme tudományokban. A kutya az egy faj. Tehát minden kutya fajtiszta, hacsak nem keresztezik mondjuk mosómedvével vagy jávorszarvassal. A yorki, a német juhász, a labrador stb. na ezek fajták. Egy jávorszarvastól mentes fajtiszta kutya akkor fajtatiszta is egyben, ha törzskönyvvel rendelkezik.
2011. máj. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Öhöm: te írni nem tanultál meg rendesen...
2011. máj. 23. 22:20
 15/25 A kérdező kommentje:
SZAKADJATOK MÁR LE!K.rvára lesz@rom hogy kell mondani...
2011. máj. 23. 22:21
 16/25 anonim ***** válasza:
a benzin/utazási költséget költhetnéd egy törzskönyves kutyára...az biztosan fajtatiszta
2011. máj. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Neten írhatják hogy törzskönyves!Amit akarnak!De ha oda utazok érte és mégsem akkor kopp!
2011. máj. 23. 22:23
 18/25 anonim ***** válasza:

Szellő lány!

Nekem nagy kutyáim vannak, a Yorki meg kifejezetten nem az esetem (a mini létrehozása pedig már szinte állatkínzás, fele nagyságú, mint a törpenyulam), de azt kell írjam, hogy tüneményes a kutyusod, őt még én is elfogadnám.:)

2011. máj. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm a kedves szavakat, bár igazából azért mutattam a képet, mert kíváncsi voltam, hogy szerintetek ő fajtatiszta e.

Hivatalosan nem, mert nem törzskönyves, a szülei sem voltak azok. Külsőre persze hasonlít, egy dolgot leszámítva. Azt, hogy 5.5 kg:)

A standard szerint viszont a felső határ a 3.5 kg.


Már annyit vesézték ezt a témát, hogy kár lenne belefolyni. A lényeg, hogy az a kutya fajtatiszta, amelyiknél tk. bizonyítja, hogy több generációra visszamenőleg az ősök is a standard szerinti jegyeket hordozták.

2011. máj. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha neten azt írják, hogy törzskönyves, akkor hidd el, hogy törzskönyvet is kapsz majd a kutya mellé:)

Ezen az alapon azt is kétségbe lehetne vonni, hogy egyáltalán azoknak a kölyköknek a képeit tette föl a hirdető.

2011. máj. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!