Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kuvaszom egyfolytában...

A kuvaszom egyfolytában harapdál. Hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés
Most még kicsi de ha megnő... akkor azt már megfogom érezni.
2011. máj. 26. 14:50
 1/10 gr. Shadow ***** válasza:
76%

A harapdálás kiskutyaszokás, elvileg idővel leszokik róla.

De ha zavar akkor szólj rá határozottan, ha az se használ akkor koppints az orrára. Nem elverni, csak rákoppintani!

2011. máj. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kuvaszaim vannak, kölykök voltak ugyan ez volt...csapj az orrára, szólj rá keményen, határozottan, nyakánál fogva nyomd le a földre 1-2 percre, ahogyan a falkavezér teszi! Mikor megharap, erős hangon rákiáltasz, majd lenyomod. Egyébként ez csak a kiskutyákra jellemző, idősebb kuvasz már nem annyira játékos. De viszont a határozott nevelés elengedhetetlen ennél a fajtánál, mert szereti feszegetni a határokat meddig mehet el...kölyökkorban kell megnevelni, utána semmi gond nem lesz velük.
2011. máj. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi
2011. máj. 26. 15:05
 4/10 Doruss ***** válasza:
A kölyök moszkvai őrkutyám nekem is ezt csinálja. Énis megőrülök tőle. Azt szoktam csinálni, hogy határozottan rászólok, és kiszedem a kezem a szájából. Ha nem tudom kiszedni, mert erősen harapja, vagy tovább folytatja, kap egy kis taslit. Már egész szépen leszokott róla egyébként, de ha nem is szokik le teljesen, felnőtt korára úgyse fog már harapdálni, mert csak játékból teszi.
2011. máj. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha kicsi, akkor nőhet a foga. Adj neki gumikacsát vagy rongyot vagy valami fadarabot, amin kielégítheti a szokását. :)
2011. máj. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Rossz cipő, rossz póló, nadrág, rágcsálós játék, fadarab, egy jó nagy főtt csont, amit még nem tud megrágni de küzd vele keményen, levezeti a rágási hajlamát rajta... Kertben lévő növényeket is megkíméled :)
2011. máj. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi is rákoppintottunk a kuvaszunk orrára, amikor még kölyök volt és harapdált. Felugrálás ellen is csak az orrára ütés vált be, semmi más módszer, pedig mindent kipróbáltunk, amit ezzel kapcsolatban ajánlani szoktak.
2011. máj. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is így volt. Ez így van minden kiskutyánál. Koppints rá az orrára, és mondd hogy nem szabad. Hamar le fog szokni róla, de ha most nem neveled rá arra hogy nem szabad, felnőtt korában is csinálni foglya.
2011. máj. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

A miénk is harapdált, de sosem koppintottam az orrára... nem vagyok híve semmi erőszaknak. Mi úgy szoktattuk le, hogy ha megéreztem a fogacskáját 8ha csak hozzám ért) fájdalmasan felkiáltottam és otthagytam (mivel arra vágyik a legjobban hogy velem legyen, ez volt az igazi büntetés). Rövid idő után folytattuk a játékot, ha megint előfordult, elölről az egész. Két nap alatt megtanulta, azóta soha nem harapdált, nyalogatnia szabad, azt viszont szívesen meg is teszi :)

Amúgy nem feltétlenül hagyja el ezt a szokást, jobb ha megtanítod hogy ez neked nem jó.

2011. máj. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!!
2011. máj. 30. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!