Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi torodest igenyel egy...

Mennyi torodest igenyel egy shih tzu (si-cu) kiskutya es mennyiert kaphatom meg? Panellakasba ajanlott?

Figyelt kérdés
Kerem irjatok le tapasztalataitokat hogy milyen ez a fajta kiskutya hogy ugat e soakt vagy hogy sok mozgast igenyel e.. vagy torodest :P
2009. márc. 16. 15:36
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

amugy ilyen kutyust akarnak venni..

nagyon iamdom az allatokat csak eddig enm volt lehetosegem panelllakasban tartani allergiam miatt.


itt egy kep kis cuki shih tzurol :X

[link]

2009. márc. 16. 15:39
 2/17 A kérdező kommentje:

bocsi a helyesirasert csak sietek matek orara:P

amugy meg sajat tapasztalatokat varok mert mar sokat olvastam errol a fajtarol csak megis orulnek ha ti is segitenetek a dontesemben :)

2009. márc. 16. 15:40
 3/17 nini24 ***** válasza:
83%

Szia!


Nekem ilyen kiskutyám van, egy kislány. Most már 7 éves lesz, de életem legjobb döntése mindmáig, hogy őt megvettem:) Most is itt fekszik mellettem, iszonyatosan nyugodt, de ugyanakkor, ha jön valaki pl, úgy felpörög a mai napig, hogy öröm nézni :D Hatalmas lélek ez a fajta kutya. Csak akkor vegyél ilyet, ha tudsz az érzéseivel is törődni. Tehát van időd, és energiád rá. Amúgy nagyon jól elvan egyedül is a lakásban:) Csöndes, és végtelenül barátságos. Az enyém kb úgy nézett ki kicsinek, mint a képen a kutyi :) Nem lehet nem imádni...!!!! :) Hamar szobatiszta lett (2-3 hét alatt, mikor már levihettük). Azóta is egy angyal. Ő nem keltene fel reggel a világ minden kincséért sem, nehogy zavarja a gazdit :D Ezért ébredek fel inkább mindig időben, hogy hamar lekerüljön pisilni :) Szóval nagyon ajánlom neked ezt a fajtát:D Sok boldogságot hozzá, és nagyon szeresd majd!

2009. márc. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

A shitzu egy öleb. Inkább lakásba való, de kiváló jelzőkutya. Minden kutya rengeteg odafigyelést, törődést igényel. A shitzu hosszú szőrzete miatt többet, mint egy rövidszőrű kutya. Kozmetikus, állatorvos, sétáltatás, betanítás... Egy shitzu órákig tud sétálni gazdiával.

Interneten láttam 30 000ft-ért, de lehet, hogy olcsóbban is van.

2009. márc. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
46%

a szomszédunk ezzel foglalkozik, neki is van 2, egy fiú, egy lány, de nagyon cukik!

ő olyan 25ezerért adja el. a fiú sokat ugat, a lány nagyon nyugodt és aranyos! nagyon szeretem őket!

2009. márc. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
Csak akkor vállald, ha tényleg elmúlt az allergiád, nehogy baj legyen belőle. 100%-osan lakáskutya, azzal nem lesz bajod. Sokba kerül a tartása és sok időt kell vele tölteni. Kevesebbet ugat, ha lefárasztja a gazdi, ha tanítod, akkor fegyelmezett lesz és úgy viselkedik a lakásban, ahogy kell. Tehát rajtad múlik.
2009. márc. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%
Nekünk shih-tzu kislány kutyusunk van,imádjuk,volt mellette pár kutyusunk már de ő a 100%-os kutya panelba.Nem ugatós,lustizós,enyém 9-ig 10-ig is alszik.Alkalmazkodni nagyon tud.Nem egy házörző,de nagyszerű társ.Sétánál kell vigyáznunk mert nagykutyákat az enyém nem bírja azoknak nekimegy.Fiú is volt belőle azt nem ajánlom.Nála a szobatisztasággal voltak komoly gondok.7 hónaposan mindenhol végezte a dolgát a lakásban.Persze ez is egyénfüggő gondolom.
2009. márc. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia! én most inkább itt az allergiádhoz szeretnék hozzászóllni.

Ha elmész kiválasztani a kiskutyát, akkor menj el minnél több tenyésztőhöz, és figyeld, hogy hogyan reagál a szervezeted..

Beszélj a tenyésztővel a problémádról...ha jó ntenyésztő, akkor biztos segit és megérti.

Menj a kiskutyák közé, engedd, hogy nyalogassanak, főleg a kezed belső részét, ..és 'dugd' be az orrodat a bundájukba, és szivd be....ha allergiás reakcióid elsznek, akkkor inkább ne válaszd ezt a fajta kuytát...


tudom, nehéz elfogadni a tényeket...sajnos én is allergiás vagyok...


De ha nem lesz semmi bajod és vesztek kiskutyát, ne engedd majd az ágyadba, hálószobába...naponta többször szellőztess, gyakran keféld ki a szabadban a szőrét....

2009. márc. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

kosizke a sok jo hasznos valaszt:D

amugy van falun korcs kiskutyam 3 es nincs semmi bajom toluk :)

semmi allergias reakcio..es egyszeruen imadom a kutyakat:X

flaun is nem birnam otthagyni oekt mikor jovunk haza..

amugy meg 1 honap mulva megyek allergias tesztet csinalni es ha nem jon ki kutyaszorre... akkor nyarara megfirolom anyumekat hogy engedjek meg :)

mert ok elsosorban ettol feltek hogy allergia.. aztan meg hogy ha suliba megyek addig egyedul lenne itthon ugatna soakt szegeny vagy hogy nem lesz szobatiszta..

de azt hiszem meggyozo valasozkat kaptam :)

koszike mindenkinek !!!!

2009. márc. 17. 18:44
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Abban igaza van az anyukádnak, hogy amíg te suliban leszel magányos lesz a kiskutyád. De erre is van megoldás, attól, hogy még suliba jársz lehet kutyád. Amikor elmész otthonról kell, hogy találjon magának valami elfoglaltságot. Játékok híján a kanapét, az ágyat, a cipőket és a kábeleket fogja rágni. A legjobb ha kizárod a szobádból és az olyan helyekről amik veszély forrást rejtegetnek. Pl: mérgező növényeket, elektromos vezetékeket. Minél több érdekes játékot veszel neki, annál jobban el foglalja magát. Szüksége lesz egy kis fekvő helyre, (nagyon szépeket lehet már kapni) etető, itató tálra, legalább 3-4 játékra. A játékokból is van bőven választék. Nagyon szeretik a kis kutyák a csipogós játékokat, köteleket, labdákat. Ha sok játék veszi körül akkor ezekből fog válogatni és nem fogja a papucsokat megrágni.:) Nekem bejött. Az én kutyáim csak a saját játékaikat rágják, na meg egymást :)

Sok boldogságot a kis kutyulidhoz!

2009. márc. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!