Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent az ha egy törzsköny...

Istvan82 kérdése:

Mit jelent az ha egy törzskönyvbe belepecsételik, hogy a szülő nem rendelkezik az előírt minősítéssel?

Figyelt kérdés
2 hét múlva vásárolok egy igen drága törzskönyvezett kutyust. A tenyésztő megmutatta a szülők törzskönyvét(a kicsié még folyamatban van) és az egyikbe az volt pecsételve hogy nem rendelkezik az előírt minősítéssel. Azt mondta ez azért van mert nem vitte el tenyésszemlére. Azt akarom még tudni hogy ez a későbbiekben hátrány lesz e nekem pl amikor én is meg akarom kérni a későbbi kiskutyákra a törzskönyvet.
2011. jún. 1. 08:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%

Nem vagyok hozzáértő, de szerintem ez azt jelenti, hogy a kutya a szabályok szerint nem tenyészthető (legalábbis a meoe szerint).

De majd az okosok megmondják, lehet nagy butaságot írtam.

2011. jún. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez azt jelenti, hogy nincs tenyészszemléjük, tehát nem a fajtaklub szabályainak megfelelően tenyésztették őket.

Ez nem jó, de nem lenne tragédia. A kérdés,hogy a kutyának,akit te veszel,neki is ilyen törzskönyve lesZ?

tehát akitől veszed,ő sevitte tenyészszemlére a kutyát?

És a kötelező orvosi szűréseik megvannak? és a nagyszülőknek megvoltak?

Mert a szölők se voltak tenyészszemlén, és a szűrések sincsenek meg,akkor nem tudhatod,hogy mit veszel.

Lehet, hogy van törzskönyve, de az csak a származását bizonyítja, a kutya fiziológiai és pszichikai tulajdonságait nem. Hiszen senki nem vizsgálta őket.

Ez a kutya nem is lehetnenagyon drága,hiszen a "tenyésztő" többszázezer forintotz megspórolt azzal,hogy nem ellenőrizte a kutyát, se tenyésztői se orvosi szempontból.

2011. jún. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%

Én nem venném meg azt a kiskutyát!

Nincs tenyészszemléje és úgy "tenyészt"? Eléggé bűzlik. És drágán adja? Mennyi az a drága?


Ha már te is szaporítasz, akkor legalább az alapanyagod legyen kifogástalan!

2011. jún. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Felülbélyegzett törzskönyvet fog kapni a kutyád. (ez sem kiállításon, sem tenyésztésben nem jelent hátrányt.)

Nem értem, hogy milyen kiskutyákra szeretnél tk-t kérni?


Mi tenéysztők vagyunk a Párommal, de ilyenről még nem hallottam hogy belepecsételnék hogy nem rendelkezik megfelelő minősítéssel, csak azt ha a tenyészszemlén nem kapja meg a tenyésztésre javasolt minősítést.

Lehet ez a "nem rendelkezik megfelelő minősítéssel" ez lehet fajtánként változik?! bár kétlem...


Milyen fajtát veszel, és mennyiért?

2011. jún. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
(előzőnek: ez a sima felülbélyegzett törzskönyv,amikor a kutyának nincs tenyészszemléje, legtöbbször szűrései se)
2011. jún. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
mellékesen Te leendő kiskutyáidra sem kérhetsz törzskönyvet, azt csak bejegyztett, kennellel rendelkező tenyésztő teheti.hobbiszaporítók nem.
2011. jún. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

elárulom, hogy magyarországon nem kötelező a tenyésztőnek szüretni a kutyáit!

De mivel 86% os te is tenyésztő vagy neked illene tudnod, hogy egy trzskönyv nem attól lász bármilyen h. van e "szűrése" a kutya szüleinek.


A másik, egyáltalán nem több szár ezer ft, a szűrés és a tenyésszemle, még 100ezer sincsen.

tenyészszemle: 6000.-

dp szűrés: 12-20000.-

és ez még mindíg max 26ezer, nem százezrek!!!

2011. jún. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

tudod nem csak a dp szűrés kötelező (sőt van olyan fajta,ahol az nem kötelező)

átlagosan, 3-4 kötelező szűrés van fajtánként.


VAlamint aki nem szűreti, nem tenyészszemlézteti annak eredményei sincsenek. Ha már veszek drágán egy fajtatiszta kutyát,akkor legyenek a szülők "megversenyeztetve"

2011. jún. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
kieg.A törzskönyben pedig szerepelnek a szűrések,szerepelnek az eredmények. de ha még tenyészszemle sincs, akkor felülbélyegzik.
2011. jún. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%

de relatív kinek mi a drága, ezért lenne jó, ha válaszolna már a kérdező.

Amit mi tenyésztünk fajtát, ott csináltatunk dp szűrést, meg lehetne náluk ataxiát, de ezt inkább azok a tenéysztők csinálják akik külföldre is adnak el kutyát és kint is járnak versenyekre.


És amit írsz az úgy van, ha vannak eredményei akkor kell szűrés, és tenyészszemle, de felülbélyegzett tk-hoz, nem kell egyik sem. És ebben az egész tk- dologban az a dúrva, h. semmi hátránnyal nem indul sehol akinek olyan tk-ja van.


Amúgy véleményem szerint ami magyarországon folyik tenyésztés az egy nagy rakás nulla. Ismerek bírókat akik egy kis pénzért, tenyészszemlét adnak a kutyának, anélkül hogy látta volna, vagy lehet venni CAC eredményt, sőt bármilyen eredményt anélkül h. a kutyát látta volna a bíró.

Az eredményt is úgy kapod, h. hányszor látták a fejed a versenyeken vagyis, mennyi pénzt fizettél már be a meoe-nak. És arról nem beszélve hány olyan keverék kutya van akinek van tk-ja, nálunk is próbálkoztakmár be, amikor hirdettük a kiskutyákat, h. nekik nem a kutya kéne hanem váltsunk ki neki tk-t és fizet. És sajnos van akik ebbe a játékba belemennek. A lényeg Magyarországon kutya ügyileg is átcsesznek.

2011. jún. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!