Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan válasszam ki az alomból...

Hogyan válasszam ki az alomból a kiskutyám?

Figyelt kérdés
Tenyésztőtől vesszük a kutyust, és gondolom segíteni fog a tenyésztő is a választásban, de én is szeretném tudni mire kell odafigyelnem. Ebben szeretném a segítségeteket kérni! Mik azok a szempontok, amik alapján válasszam ki a kiskutyám?
2011. jún. 12. 07:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%

Énhozzám az alom legnyamvattab kiskutyusa jött oda ,és megnyalt.

Gondolhatod ,hogy a többire már rá sem néztem. Az eszemmel tudtam,hogy nem ezt kéne vinni,de esélye sem maradt a kutyinak,hogy nélküle fogok hazamenni.

:-)

2011. jún. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

én is a legnyamvadtabbat választottam!hiba volt!a másik kettő ugy jött volna,de nekem meg az kellett amelyik oda se jött.jól rá is csesztünk.ha 400 ezret nem költöttünk rá akkor egy ft-ot se.

mindenképp azt válaszd amelyik jönni akar,kapar.milyen fajta kutya?ha vágva van a farka azt is nézd meg h hogy.

2011. jún. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

Simogasd végig a kiskutyákat. Nézd meg milyen a szőrük, a szemük. Ha a szőr szép fényes, akkor egészséges a kiskutya. Nézd meg ahogy játszanak az alomban. guggolj le, figyeld meg a reakciókat. amelyik fél, elbujik, nem jó. Amelyik odamegy hozzád, az nyitott, nem félős. Érdemes magaddal vinned egy kis labdát. Ha a tenyésztő megengedi be lehet guritani a kicsik közé. Nézd meg melyik rohan utána . Amelyiket nem érdekli, nem jó.

Ha nagyjából már érzed melyik a számodra szimpatikus kiskutya, kérd meg a tenyésztőt, hogy vegye ki neked külön. Amikor egyedül van veled, és ugyanolyan közvetlen, játékos, megy a labda után, akkor azt a kiskutyát nyugodtan megveheted:)

2011. jún. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Hát nem könnyű választás , én 1 alkalomból nem is tudnék.Anno 3 szor voltam az illetőnél kutyanézőben , először megtetszett az egyik kutya gondoltam őt választom majd , ő vot a legaktívabb legrámenősebb stb.Aztán mikor másodszorra mentem , nem ugyan azt mutatta.Picit lustább volt , kevésbé érdeklődő és kinéztem egy másikat ami az első alkalommal is tetszett.Harmadszorra teszteltük őket , amit elsőnek kinéztem nem mutatott jót , idegen helyen bepánikolt és lemerevedett.Elhoztam egy másik kiskutyát , azóta sem bántam meg nagyon jó választás volt.Tesztelheted őket azzal is , hogy erős zajt csapsz és nézed melyik mennyirec félő (bár ez sokban függ az anyjuktól is).
2011. jún. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ja igen és az egészségügyi dolgok , fogak , ha kan akkor a heréi rendben vannak-e stb.
2011. jún. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
49%
Le kell guggolnod hozzájuk és semmi szemkontaktus, ne is figyelj rájuk nézz előre és hagyd, hogy megszagoljanak!!! Amelyik oda megy hozzád és hozzád dörgölődzik vagy lefekszik melléd az való hozzád!!!
2011. jún. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Hát azért az erős zaj csapásával vitatkoznék. Azt a tenyésztő tudja, hogy, és milyen formában szoktatja a kiskutyákat a zajokhoz. 40-49 naposan még nem okoz náluk gondot, ha megriadnak picit valamitől, de későbbi életkorban, már az ismerős, akár pozitiv, negativ dolgok elraktározódnak.

Én nem engedem, és nem is fogom, hogy boldog, boldogtalan fedőket, meg kulcscsomókat dobáljon közéjük.

2011. jún. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Pedig éppen ezért csináltam énis anno ezt a zaj tesztet, mert nincs se jó se rossz élményük az erős zajjal , és úgy gondolom ha ennek ellenére is fél és megijed állandóan tőle , az nem jó.Bár mint már írtam az anyjuktól is függ , mert ha ő fél akkor a kicsik is átvehetik.
2011. jún. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Hú,hát én egy egész napot a tenyésztőnél töltöttem,mire választottam. Szerintem úgyis lesz olyan,amelyik a legjobban tetszik. Akkor válaszd azt. Ha van vele valami célod,akkor persze más,de én csak hobbikutyát vettem,úgyhogy arról nem tudok :)
2011. jún. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
amelyik legtöbbet oda megy hozzád pl azt érdemes választani,én igy választottam mikor kaukázusit néztem :)
2011. jún. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!