Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék én készíteni kaját...

Szeretnék én készíteni kaját a tápok helyett a kutyának. Milyen összetételűnek kell lennie? Van itt olyan gazdi aki főz a kutyájára?

Figyelt kérdés
2011. jún. 13. 19:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy gazdasági szempontból nem, de a kutya egészségének szempontjából mindenképpen a jó, de inkább prémium minőségű száraztápokat ajánlom. Ha főzni szeretnél neki, főzz rizst (nyákosra), répát, csirkemellet, esetleg csirkefarhátat. Az fontos, hogy semmibe nem kell fűszer. Ha néha napján főtt kaját készítek a kutyámnak ez a 3 étel jöhet szóba.
2011. jún. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

mi májat, farhátat és lábat szoktunk neki főzni (csirke, pulyka)

A májhoz rizst is adunk, nagyon szereti

2011. jún. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én főzök nekik. Szoktam mindenféle zöldséget tenni bele,s általában májat, tüdőt, gégét,belsőségeket,vagy pulykanyesedéket kapnak. Ehhez egyszer rizst, egyszer tésztát,egyszer pedig kutyamüzlit kapnak. Ezenkívül néha kefírt,aludttejet.

plussz ha ebédről marad olyan csont,ami nem árt nekik,azt is megkapják.

2011. jún. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Én is hasonlókra gondoltam. Ha én főzök neki akkor a tápot kiválthatom teljes egészében? Nem fogok ártani ezzel neki? Félek attól is, hogy elhízik.
2011. jún. 13. 19:50
 5/15 anonim ***** válasza:

a jó minőségű táp jobb választás, mint a főzőcskézés, hozzáadott vitaminok, ásványi anyagok vannak benne, amik pl zöldségekből a főzés hatására elbomlanak. Szakemberek válogatják össze az összetevőket (na a chappynél nem tuti), ők értenek ahhoz, mi kell a kutyának, míg te csak találgatsz. Szóval ha nem anyagi okok miatt akarsz neki főzni, akkor szerintem maradjon inkább egy jó minőségű táp. Ha mégis ragaszkodsz hozzá, akkor mindenképpen a húsnak kell dominálnia (színhús, és zsír is legyen, előbbiből több), kellenek a zöldségek, a rostok miatt, és kell szénhidrát is (zöldségekben kevés van), pl rízs, ahogy itt többen is írták. Valóban nem szabad fűszerezni.

Tejes dolgokat ne adj a kutyádnak, a tejcukrot nem tudja megemészteni, és gallyra vághatod az emésztését. Egyedüli dolog, amikor szabad sőt kell adni a kutyának tejet, az a mérgezés (észben kell tartani, hogy a boltban kapható tej, nem ugyanaz amit kiskorában vett magához az anyja által, ez egy másik állat teje).

Nagyjából ennyi, sok sikert :)

2011. jún. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

az eddigieknél az volt a nagy hiba, hogy belsőségeket soroltak fel, amik valóban olcsók, de nem húsok. a tüdő az nem csirkemell. a kutyának pedig hús kell.ezt azért többször kapjon mint belsőséget ha főzöl. hát igen az a gond h főzésnél a vitaminok nagyrésze távozik a zöldségekből.:(

én inkább középkategóriás tápok veszek nekik, főtt hussal zöldséggel kiegélszítve.

2011. jún. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

alap: főtt rizs, néha főtt tészta.

Hozzá: tonhalkonzerv nem sós lében, csirkemell, csirke egyéb, főtt máj, egyéb ehető belsőség (szív, zúza), egyéb hús, ami épp akad + főtt répa, zöldborsó kisebb mennyiségben, alma, körte, sütőtök, cukkini, fehérrépa, ilyesmi. Amikor húslevest főzök, extrában beleteszek egy nagy nem füstölt húsos csontot, azt is megkapja.

Persze emellé adok még normális kaját is neki.

Szerintem zöldfűszert picit használhatsz (petrezselyem, zellerlevél) na meg pici fokhagymát ( a baktériumölő hatása miatt.)Adhatsz még hozzá tojást, főzve vagy a kajába beleütve. Hogy tisztítsd a fogát, rágcsának (de nem rendes kajának) száraz kiflit.

Amit ne: K betűs zöldségek nagy mennyiségben (karfiol, karalábé, káposzta), mazsola, csoki, fűszeres dolgok (bors, só, paprika), túl zsíros, hagymás alapos dolgok (emberi pörkölt), erőspaprikás dolgok.


Egy-két mintamenü (kutyás szakácskönyvből, 1989-es kiadás):

"A" menü: párolt marhahús, főtt tészta, tehéntúró, reszelt sárgarépa.

"B" menü: pacal, főtt rizs, tojás, reszelt alma.

"C" menü: főtt sertésgége, tojás, kukoricapehely, sárgarépa, zöldbab.

"E" menü: baromfihús, reszelt sárgarépa, főtt tészta

2011. jún. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
a menük egész jól hangzanak, ezzel sztem sem lehet gond.
2011. jún. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Arányok: 50-80%hús + 50-20 % egyéb. A kaján belül a zsírtartalom max. 5 %. (De annyi szükséges) - ha kell kiegészítőnek a szénhidrát, mert nagytestű kutyánál mondjuk nehéz kifizetni a 60 %-nyi színhúst, akkor az alap a rizs, zabpehely, búzadara, kukoricadara - de ezek fehérjetartalma csak fele a húsénak, ezt figyelembe kell venni. Kölyök és beteg kutya gyomrát semmiképpen ne terheljük burgonyával - puffadást okoz.

A vitamin: máj, tojás, vese, tej, spenót, sóska

B vitamin: barna kenyér, máj, sertéshús, szója, búzacsíra, sajt.

D vitamin: halak, halak mája

K vitamin: zöldfőzelékfélék, tojás.

A kaját langyosan, ne forrón add a kutyának.

2011. jún. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

fehérje és hasznosság szempontjából sorrend a belsőségeknél:

hús - máj - szív - vese - tüdő - lép.

A máj vitaminokat és ásványi anyagokat is tartalmaz, de csak főzve vagy sütve adjuk. A szív kb. annyi fehérjét tartalmaz, mint a sima hús (mert hogy az is). Csak olcsóbb.

Tüdő, lép nem tartalmaz annyi fehérjét és beltartalma is értéktelenebb.

2011. jún. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!