Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális az ilyen tenyésztő?

Normális az ilyen tenyésztő?

Figyelt kérdés

Nagyszüleim pumija nemrég eltávozott az örök vadászmezőkre. Már másnap tudták, hogy kell nekik egy kutyus. Ismerős szerzett nekik egyet. Egy tenyésztőtől. Nagyon édes 7 hónapos kiskutyust vettek. A tenyésztő azt mondta nekik, hogy semmiképpen ne adjanak neki semmi mást, csak napi egy NYERS csirkefarhátat és egy szelet üres kenyeret.

Ti hallottatok már ilyenről??????


2011. jún. 16. 14:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

Na ilyenrol még nem hallottam. Érdekes, az biztos. Valószinuleg mégsem annyira tenyészto az a tenyészto, inkább szaporító, aki így spórolt a kutyák etetésén...

Elég tápanyaghiányos és sovány lehet szegény kutyus. REmélem nem hallgatnak erre az okos tanácsra.

2011. jún. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
Én úgy tudom, hogy nem szabad nyers kaját adni kutyának.
2011. jún. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Főleg nem szabad nyers csirke illetve baromfi és sertés húst adni. Előfordulhat bennük olyan kórokozó ami a kutyáknál betegséget (adott esetben végzetes kimenetelű) okoz.
2011. jún. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

Na, látom előre, megköveznek majd egyesek ezért...

Tehát, a csirke far-hát egy nagyszerű kutyakaja, minden van benne, ami a kutyusnak kell. Ha elég erősek már a fogai, akkor lehet neki adni. Egy ekkorka kutyusnak elég napi 2-3 db belőle. 1 éves koráig reggel és este kapjon enni. Természetesen, ha akarják, lehet adni neki száraztápot, és konzervet is. A kenyér csak szárazon jó nekik, de azt sem kell túlzásba vinni.

A kutya ragadozó állat, régen, míg nem volt az ember háziállata, nem ám főtt kaját evett!!! Igenis, nyersen ette a húst. Úgy ahogy levadászta a zsákmányát.

2011. jún. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%

Jaja, csak annak a zsákmánynak volt ám gyomra, benne magokkal és zöldségekkel, na meg ugye belső szerveik tele ásványianyagokkal és nyomelemekkel, na meg ugye izmaik, agyuk jó magas fehérjetartalommal.


Ehhez képest a farhát egy zsíros, bőrös csont.

2011. jún. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%

A nagyon jó far-át legnagyobb része csak csont,a többi zsíros bőr,baromi jó kutyakaja!Legalább annyit ér,mint a csirkeláb.

Én csak a táp tetejére teszek nekik néha egyet-egyet.

2011. jún. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%
Ja és az off után az on: elég minimális az esélye, hogy egyetlen nap leforgása alatt találtak olyan Tenyésztőt, akinek épp volt alma, és nem is voltak lefoglalózva a kölykei, sőt nem is voltak túl fiatalok se, csak úgy elhozták. Szerintem vettek egy pumit az első szaporítótól.
2011. jún. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én is kutyás vagyok, de ilyenről még nem hallottam. Nekem is gyanús, hogy volt éppen több fiatal kutyus is ami éppen nem kelt még el. Nem akarom őket piszkálni ezzel, hogy tenyésztő, vagy szaporító. Nekik öröm a kutyus, csak nagyon sajnálnám, ha emiatt baja lenne a kis drágának.
2011. jún. 16. 15:08
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

a csirke farhát messze nem tartalmaz elegendő tápanyagot a kutya fejlődéséhez.


viszont simán lehet nyersen adni. mindent lehet a kutyának nyersen adni, csak a sertést és a vaddisznót nem.


amúgy szerintem se volt ez tenyésztő...

2011. jún. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Fajtától függ!

Nővérem párja állatorvos és ő is mondta nekem hogy a kutyusaimnak adhatok nyugodtan csirkehusit vagy bármilyen nyers húst!Nekem két Beagle-öm van,az egyik a csirkés dolgoktól vakarózik allergiás lett rá ha sokat eszik,nem ehet de bármi mást igen!Napokban tejet ivott...:)Sőt egy hete kb egy szelet túrókrémes kenyeret tettem ki magamnak az udvarra mert kint volt kedvem enni olyan szép volt az idő...bementem mire kimentem már megette:) Persze nem tanított kutya mind a kettő,de a lány nagyon kunyerálós és bármennyire nem szabad,és ha rá is szólok akkor abbahagyja,de én néha adok neki:)

Szóval lehet adni a kutyának kenyeret is és csirkét is,baja nem lesz tőle és sovány sem lesz de egy napra annyi kevés!!!Szóval adhatjátok neki ezt is és mellé még kutyakaját is!!És ilyen melegben 2x-3x vagy többször is cserélni kell a vizét,hideg vízre!!

2011. jún. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!