Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan vehetnék egy Angol...

Honnan vehetnék egy Angol Bulldog szuka kölyök kutyát? (lent. )

Figyelt kérdés

A kérésem a következő: Szeretnék venni a fajtiszta Angol Bulldog kölyköt de nekem nem kell hogy chipelve legyen meg hogy az ősei a fene se tudja hányszoros bajnokok legyenek.

elég ha oltva féregtelenítve van oszt cső. nos az a gond hogy már néztem mindenhol expressz, ebadta...de sehol nme találtam vagy amit találtam az mind 100.000on felett volt, persze én meg értem hogy ennek a fajtának nagy az eszmei érteke, de nem hiszem hogy mondjuk 40ért már ne lehetne venni egy egészséges kutyát. Tehát oldalakat vagy konkrét ebet kérnék. Jah és még mielőtt mindenki lerohanna tisztában vagyok a fajta egészségügyi problémáival. A válaszokat előre is köszönöm :)


2011. jún. 26. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
azért ilyen drága mert az esetek több mint felében császározni kell a szukákat ami nem olcsó mulatság.
2011. jún. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen fajtamentők ott nézd meg ott biztosan találsz nem valószínű,hogy egészen kölyköt de fiatalt biztosan. :)
2011. jún. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A chip a jelen állatvédelmi törvények értelmében KÖTELEZŐ kutya adás vételénél. Sőt jövőre a csipezetlen kutya adóköteles. Na ennél a fajtánál pont nem az eszmei értékét fizeted meg és valójában egyik fajtánál sem.

Szuka felnevelése 2 és fél éves koráig:


- Oltások, féreghajtás, kullancsriasztó, vitaminok 50.000,- Ft.


- Táp (kutya méretétől függő, vegyünk egy közepes termetű, 20 kg súlyú kutyát) 150.000,- Ft. (Ugye, hogy nem is a kutya vételára a sok?)


- Szűrővizsgálatok: 35.000 - 60.000 Ft


(MDR1 -18.000, CEA/PRA/KAT/RD/PHTVL/PHPV - 7000, HD - 20-30.000)


- Kiállítások, tenyészszemle: Na ez egy feneketlen pénznyelő, attól függ, hány kiállításra vittük el a kutyát, hányszor mentünk külföldre vele stb. Átlagosan kiállításonként 10-15 ezer forintot számolhatunk, ha csak itthon megyünk, de külföldre ennek sokszorosa az útiköltség miatt. Vegyünk mondjuk 15 kiállítást és tételezzük fel, hogy nem egy kutyát viszünk, így az útiköltség kevesebb. Így sem jön ki a buli 300.000,- Ft alatt.


Fedeztetés előtti állatorvosi vizsgálatok: 20.000,-


- Fedeztetési díj: (általában 1 kölyök ára, pl. mint amennyiért a szukát vettük) 70.000,- Ft. - Külföldi fedezés vagy spermabehozatal esetén az utazási-szállítási költség: 100-300 ezer Ft, de lehet ennek többszöröse pl. egy tengerentúli kan esetén. Vegyünk egy kedvező esetet: 100.000,- Ft. Születik mondjuk 6 kölyök komplikációmentesen, tehát nem kell külön orvosra költeni.


- Szülés utáni orvosi vizsgálat: 5.000,- Ft.


- Kölykök oltásai, féreghajtása: (kölykönként 3 oltás, féreghajtás) 30.000,- Ft.


- Kölyöktáp: 40.000,- Ft.


- Törzskönyv, chip, állatorvosi vizsgálatok: (kölykönként 8000 Ft) 48.000,- Ft.


Ez összeadva: 878.000,- Ft. ez az egész alom és a szuka tartásának,nevelésének, szűrésének stb ára. (ez a legolcsóbb verzió)


Egy kutyát a tenyésztő megtart, 5-öt elad (350.000,- Ft bevétel ez 70.ezer ft*5), akkor a végeredmény 528.000,- Ft ráfizetés volt. És persze maradt két szép kutyánk.

2011. jún. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A kettő igen távol van egymástól ebben a fajtában.

Mármint a 40 ezer, meg az egészség

2011. jún. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2011. jún. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
19.22 erre van pé'z... ez szánalmas...
2011. jún. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor nem nézted jól meg expresszen. Én most megnéztem a te kedvedért és vannak 40 000ft-ért. 45 000ért hirdetnek egy szukát is meg egy kant is nem kölykök, de mindegyik törzskönyves, állítólag helyhiány miatt, de lehet valami bajuk van. Nem is néztem végig az összes oldalt, de biztos vannak, hogy egészségesek is, vagy azok vagy nem. Nincs rá garancia.
2011. jún. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát elmondanám neked kedves kérdező, hogy ennyiért EGÉSZSÉGES angol bulldogot NEM fogsz kapni. Szerintem a szaporítók egyik legkedveltebb kutyája. Láttam én már 1*1-es ketrecben tengődni szegényeket. Az anyjuk már szinte fel sem tudott állni. Én ekkor ábrándultam ki a fajtából...

Ezeket semmi nem érdekli, csak hogy minél többet fialjon a kutyája. Nem hiába kerül annyiba amennyibe.. Ha nem akarsz annyiért venni, akkor hagyd az egészet a francba. Hidd el nekem nem a chip számít. Pénzben az a legkevesebb, de enélkül egyébként (elméletileg) nem is tudnál kutyához hozzájutni.

2011. jún. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elárulnád akkor a fajta egészségügyi problémáit, ha ennyire tisztában vagy vele?
2011. jún. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!