Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volán buszon ha a kutyám...

Volán buszon ha a kutyám elfér a kezemben akkor kell neki jegyet váltanom? Tacsi méretű kutyusom van.

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 19:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerintem valami jegy biztos kell,ha nem is teljesárú.De arra nem gondolsz hogy más utas is fog melletted ülni,aki mondjuk nem akar egy szőrös lihegő eb társaságában utazni?
2011. júl. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

A kutya az útipoggyász árkategóriába tartozik, azaz max. 270 ft-ot fizetsz érte.(100km fölötti útnál)

És igen, kell.

2011. júl. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
kell neki jegy méghozzá a távolságnak megfelelő jegy amikor olvastam a buszon általában olyan árban van mint a diákjegy..de szájkosarat vagy ilyesmit tegyél rá még ha nem is harap mert nem minden busz sofőr engedi fel a kutyát szájkosár nélkül..múltkor amikor suliba mentem egy férfi akarta a kölyök labradorját felhozni látszott hogy kölyök és a légynek se ártana de a sofőr azt monda szájkosár nélkül nem jöhet fel..
2011. júl. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
azért kell a szájkoaár,mert szabály,nem azért mert a sofőr azt hiszi harap...ha felengedi,akkor őt büntetik meg...ezt senki kedvéért nem fogja kockáztatni
2011. júl. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Igen kell jegyet venni neki is. A kosárba egyes sofőrök bele kötnek főleg ha távolsági buszon fogsz menni.

Én minden nap buszozok a kutyával ( 50 kg ) és ilyen melegben szájszíjat használunk. A régi sofőrök már ismernek, de ha beugró jön akkor még a szájszíjba is beleköt.

Ha a hétvégén akarsz utazni, ne felejts el vinni magaddal egy tálkát, és sok vizet, a megállóba ill. átszállásnál itasd meg a kutyát.

( én is meg szoktam itatni, meg a fejét bevizezem.) És nejlon zacsiba vissza csomagolom. :-)

2011. júl. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%

20.02

Azzal sem foglalkozik senki h akarok-e neveletlen hülyegyerekekkel egy buszon utazni.

Nem cuki ha ordít, ha az ülésemet rugdossa, v épp betöltötte a 14-et és a mobiljával menőzik iszonyú hangos zenehallgatással.

Azzal sem foglalkozik senki, h szeretnék-e olyan emberekkel utazni akik nem ismerik a fürdés, és dezodor szavakat.

Szóval: Pont irreleváns, h ki mit gondol a kutyáról a buszon. Utána legalább fizetnek...

2011. júl. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

én majdnem minden hétvégén utazom vele:

felszállsz megmondod,hogy kérsz 1 kutyajegyet kb 150ft, ha nem tudja a sofőr hanyas gombot kell megnyomni mondd,hogy 3-as.

kell rá szájkosár kül. nem engednek fel és legyen tiszta mert azt is szóvá teszik. én hátra szoktam vele ülni és ott leveszem sunyiban a szájkosarat,mert melege van,de úgy,hogy ne lássa a sofőr. vagy a lábamnál fekszik vagy ha nincsenek sokan akkor a mellettem lévő ülésre lerakok egy takarót és azon alszik.

2011. júl. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%

20:02!

Megsúgom neked, hogy az emberek többsége szivesebben utazik két vagy tíz DB eb társaságában mint EGY összepisált összesz.rt büdös embernek nem nevezhető d.g társaságában.


Én egyszer egy agyon tömött vonaton utaztam haza felé munkából, 2db nagytestű kutyával ( 50 és 40 kilósak ). Egy cigány asszony akart felszállni az egyik megállóban, de láthatólag ápolatlan volt, koszos ruházat stb.

Ott kiabált hogy én szálljak le a két mocskos dögömmel, és lépni akart fel a lépcsőn. Igaz én nem messze álltam a kutyákkal a lépcsőktől, de moccani se tudtunk. Majd aki legalul állt taszajtott egyet az asszonyon, mert nem fért volna fel. És többen is mondogatták, hogy ezek a kutyák már pedig maradnak. Külömben is igen csendben voltak, nagyon fegyelmezettek.

Na ennyit az emberekről, akik nem akarnak mocskos lihegő szőrcsomokkal együtt utazni...... :-)

2011. júl. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
32%

Hú! 21:04-es, lehet, h Veled utaztam kb. egy hete? :)

Volt egy kockafejű srác, Zalába utazott, folyamatosan nézegetett hátra meg félhangosan motyogott magában a "rohadt kölykökről", meg a neveletlenségükről, mikor csak képeskönyvet nézegettek (és beszélgettek) és néha az előttük lévő székbe kapaszkodva felálltak az ölemben.

És igen, néha balhéztak valamiért, de max. egy percig.

Nem tudom, a Te utazásaid milyen hosszúra nyúlnak, a miénk 3 és fél órás. És ha Neked is hasonló, akkor próbáld Magad beleképzelni egy kisgyerekes helyzetébe, aki nem (mindig) úri jókedvében megy a Balcsira, hanem mondjuk dolga is van.

És ha anyuka az illető, akkor nincs túl egyszerű dolga - mint pl. nekem egy 2 és fél éves kisfiúval, aki olyan, mint egy zsák bolha, egész nap jön-megy, és ehhez képest a játszóidejében be van szorítva 1 nm-re a nővérével együtt.

Lehet hőzöngeni, de azért kicsit érdemes elgondolkodni is.

Megjegyzem: a srác pont a kislányom helyén ült - ami neki "járt" volna, csak nem vettük igénybe.

Úgy szidd a kölyköket, hogy tudd: ők fizetik majd a Te nyugdíjadat.

Majd felnősz.....

2011. júl. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%

Nem én voltam. Nekem nem az a bajom, h a gyerekek rosszak, hanem h manapság a szülők láthatóan csesznek nevelni. Ha én hangoskodtam, felálltam a buszon, anyám rámszólt. És óvodás koromtól minden nap diplomaosztómig 3-4 órákat buszoztam egy nap h elérjem az úticélom, és mindig tudtam csendben viselkedni, ha mégsem, anyám lenyomott mint a vekkert.

Csináltam már végig 6! órás repülőutat 4 kisgyerekkel, egyik mindig ordított rosszabb esetben az összes. 6 órán keresztül!!!!

De ezt most nem azért írtam h bárki is megsértődjön, hanem azért, h az első figyelmét felhívjam arra, h nem kívánságműsor, h az ember kivel utazik együtt. Ha kutyával, hát azzal.

2011. júl. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!