Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya fajta illik...

Melyik kutya fajta illik hozzám? (Akinek elege van ezekből a kérdésekből, kérem, ne olvassa tovább! )

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már az idegeitekre mennek az ilyenfajta kérdések, így kérem, hogy csak azok olvassanak tovább, akiknek van türelmük értelmes választ adni. Akik csak leh@lyéznének, meg, hogy mért itt kérek tanácsot, azok inkább ne is olvassák tovább. Köszönöm!

Szeretnék sportolni vele, pl.: Agillity, flyball, frizbi, de az sem baj, ha egy kicsit lustább fajta, akkor marad a séta meg a kerékpár melletti futás. Nagy (vagy óriás) termetű kutya, esetleg közepesnél egy kicsit nagyobb. Sok időm van rá, kb. 2-3órától az egész napom az övé. Be tudnák iktatni egy kora reggeli sétát/futást is. Lehetőleg nagy vagy közepes mozgásigényű, de azért ne annyira, hogy szétszedje a házat, ha egy nap valami miatt nem tudok foglalkozni vele. Szőre közepes legyen inkább, vagy félhosszú, de ha a többi szempont stimmel lehet rövid szőrű is. Olyan kutyát szeretnék, amelyik hűséges a gazdájához, az idegenekkel bizalmatlan, de az is elég, ha megérzi a veszélyt, és veszély esetén védelmez. Lehetőleg egy gazdás kutya, ami azért elfogadja a család többi tagját is, de mégsem az ő kutyájuk… Lehetőleg legyen apportos, bár ez nem fontos szempont. Legyen könnyen tanítható, szófogadó fajta, talán ez az egyik legfontosabb szempont. Nagy házban élek, nagy telekkel, amin kirohangálhatja magát (persze a séták és az egyéb feladatok mellett), de mégis a házban aludna, és bejöhetne, amikor kedve van, de amikor akar, kimehet. Tetszenek az olyan fajták, amikor hasonlítanak egy nagy mackóra, de a „férfiasabb” kinézetű kutyák is tetszenek. Az olyan fajták azonban nem, amiknek ráncos a bőre, vagy nagyon laza, és az orruk nagyon rövid. Lehetőleg ne legyen túl sok gyakori betegsége, bár tudom, hogy a nagyobb testű fajtáknál sok az örökletes betegség. Ne legyen túlságosan domináns, bár az előző kutyám az volt, és vele boldogultam (szegénykém :’( ), de azért inkább ne legyen az. Mint kiderül nem az első kutyám lenne. Bár eddig még csak egy kutyám volt, szinte az összes kutyás ismerősömhöz rendszeresen lejárok, és be szoktam segíteni azoknak is, akiknek valamiért nincs elég idejük a kutyákra.

Kutyabolond vagyok, és akkor még szépen fogalmaztam. Minden kutyáról szóló műsort megnézek, és minden újságot, magazint elolvasok, aminek valami köz is van a kutyákhoz, és csak azért, mert imádom ezeket az állatokat. Rengeteg kutyás könyvet olvastam el (többször is :P), és van is egy pár fajta, amik szerintem passzolnának hozzám.

Az egyik jelöltem a landseer (egyfajta fekete-fehér newfounlandi), teljes mértékben megfelel az elvárásaimnak (bár kutyássportolni vele nem nagyon lehet), a másik a pireneusi hegyikutya, vele az a gondom, hogy nem kívánkozik be a lakásba (ugyan van kert) és én szeretném, ha a kutya a közelemben lenne, és a közelemben aludhatna. A másik gond, hogy úgy tudom, ez egy elég domináns fajta. Ami viszont inkább mellette van, az az, hogy nem szíveli az idegeneket.

Most azért „ragaszkodom” a fajtatiszta kutyákhoz, mert nekik tudni lehet, milyenek lesznek felnőttként (felnőtt kutyát nem akarok választani), és a fajtatisztákról tudni fogom, hogy milyenek a tulajdonságaik. Már volt egy keverék kutyám, és nem igazán arra számítottam, ami lett belőle. Mondjuk ebben azok is ludasok voltak, akik félreinformáltak a kutyával kapcsolatban, pedig nem is igazán kölyökként került hozzánk. Domináns lett, és nem akart nagyon tanulni, továbbá a méretét se akkorára becsülték… Na mindegy, ennek ellenére, ő is remek társ volt, szerettem, egy kis mókamester volt, minden lehetséges dolgot kipróbált, hogy ne kelljen szót fogadnia…

Azokon a fajtákon kívül, amiket felsorolta, nyugodtam írhattok még, csak indokoljátok is meg, hogy mért éppen az a fajta.


2011. júl. 15. 12:15
1 2
 1/12 skarma ***** válasza:

A közép-ázsiai talán illene hozzád, viszont az is kicsit domináns.

Esetleg kaukázusi?


Bár amíg nem olvastam, hogy newfounlandi-méretű kutyát szeretnél, addig azt gondoltam, hogy leginkább a border collie illene hozzád. Van mozgásigénye és ragaszkodó, hiperintelligens fajta.

2011. júl. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Németjuhász.Iszonyatosan védi a gazdáját,szófogadó,okos kutya.Ez nem az óriás termetű kutyák közé tartozik,talán csak a nagyobb termetűekhez.Azt nem tudom hogy vele lehet-e agilytizni:S


Vizsla.Iszonyat okos kutya,szintén ragaszkodik a gazdájához.Őt viszont kis korában már tanítani kell,mert ha egyedül hagyod,képes szétszedni 1-2 holmit(bár minden kutya így van vele.).Örökmozgó kutyus lehet vele agilytizni.


Én csak ezt a 2fajtát tudom ajánlani,mert nekem ilyenjeim voltak.


Üdv.

2011. júl. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ausztrál juhász... teljesen illik rá amit leírtál. Viszonylag egészséges fajta, a szukák kicsit dominánsak a kanok nemigazán (persze ez egyed függő) pörgős de sokkal nyugodtabb mint a border, én a sajátommal agilityzni és őrző védőzni is járok, mind a kettőben nagyon jól működik a kutya. Vonalakat tekintve vannak nagyobb és kisebb példányok is tehát ezt figyelembe kell venni a vásárlásnál.
2011. júl. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

beauceron :) francia is, mint a pireneusi hegyikutya, viszont sportosabb, és nem kell kétszer hívni, hogy bent aludjon a házban :D a boci megnő elég nagyra (nagyobb, mint a német juhász), erős a védőösztöne, de mellette zsákmányos, könnyen tanítható, míg emellett csöndben elfekszik a lakásban ha épp nincs munka.

igazából amik Neked tetszenek nem túl eleven, aktív kutyák. még a kau, ázsia, amik mozgékonyak, de azokat meg tanítgatni nehezebb, és nem is túl zsákmányosak (flyballhoz, frizbihez pl ez elengedhetetlen).

2011. júl. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!

A németjuhászt tudom én is ajánlani! A fenti elolvasottak alapján szerintem eléggé illik hozzád! Ragaszkodó fajta ha a megfelelő időben kezded tanitani nagyon fogékony az uj dolgokra! Egész könnyen tanul! Alkalmas sportra szeret mozogni ! Nem a legnagyobb termetű kutya de szerintem hűséges társ , ha foglalkozvavan vele akkor biztos hogy értelmes okos kutya lesz belőle! Nekem is németjuhász van nem mondom hogy tul sok időm van rá de ha van akkor foglalkozok vele rendesen =) ! A családban még az apukámra hallgat rajta kivül! Az idegeneket nem csípi imád úszni és aport "mániás" állandóan játszani akar! Nagyon lehet szeretni ezt a fajt én ezt ajánlom ! =) Remélem segítettem ! :) azért majd ird meg hogy végül hogy döntöttél érdekel =)


Jucus voltam

2011. júl. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mire elolvastam az egészet elfelejtettem az elejét. :D

A mackós külsőből rögtön az Akita jutott eszmbe, no meg egy gazdás, de önfejűek és önállóak is.Nem fogja alá rendelni magát neked mint pl egy border collie.

De amikor a pireneusi-t olvastam a Kuvaszra gondoltam. Ők nagyon jó házörzők és szeretik a családjukat. Kiskoromban a nagymamáméknál votl egy, akkoriban még a kutya combjáig érhettem. :D Agilityben nem hiszem, hogy nagy sikert aratna elvégre pásztor kutya.

A másik ami eszembe jut a belga juhász és a malinois. Ők nagyon jó sport kutyák és a malinois még ház örzésre is alkalmas.

És mostmár csak felsorolok, mert lefárasztanak a kerek modnatok :D

-Hovawart: jó örzővédő, jól nevelhető

-Leonbergi: Ó hát mint egy oroszlán és medve keveréke.szontén jó örző és értelmes.

-Moszkvai őrkutya: idegeneket nem szereti, jó házörző.

-Sarplaninai és kaukázusi juhász.

-Szamojéd: szép, dús, tömött fehér bundája van, nagyon értelmes, de elég beszédes :D

2011. júl. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja és még esetleg Amerikai Oroszlánkutya szerintem:)Bár vele nem lehet Agilityzni
2011. júl. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Van egy lány aki rodéziaival rendszeresen jár versenyekre.... no nem nyerni, de nagyon élvezik :o) Just have fun!
2011. júl. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
briard, jó sportoló, szeret mozogni, imádja a gazdáját, ha kell, bent is elvan, decsak aludni :Dc , de ha nem tudod lefárasztani, akkor elfoglalja magát, pihen 1kicsit
2011. júl. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
vagy óriás uszkár, nem is jellemzem miért, mert ő mindennek megfelelne, na de hogy mégis mondjak valamit? uszkár minden versenyen megfordul, nem eredménytelenül,nagyon intelligens, bent is jól elvan, annyi hogy a gazdiját imádja legjobban, de a család többi emberét is nagyon bírja.
2011. júl. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!