Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi juhászkutya kölykök...

Kaukázusi juhászkutya kölykök akár 10 000 forintért. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem ezt a fajtát, és ugyan még egy jó ideig várnom kell egy ilyen kutyusra, nézelődtem neten, és olyan hirdetéseket találtam, amikben már akár 10-40 ezer forintért (de már 5000-ért is) kaukázusi kölyköket árulnak. Én úgy tudom, hogy egy ilyen kutya ára 100 ezren jócskán felül van, szóval eléggé furcsállom a dolgot, majdnem leestem a székről, mikor megláttam. Szerintetek szaporítók (márpedig tőlük nem szeretnék sosem vásárolni) hirdetik magukat?:S Megérné ilyen helyről venni kutyát?
2011. júl. 16. 22:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze hogy szaporítók, ilyen helyről nem érdemes kutyát venni, tk, papírok, chip és szűrések nélkül. Nem tudhatod milyen örökletes betegségei lehetnek, vagy az idegrendszerével is lehet baj!
2011. júl. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyértelmű. Ha jót akarsz magadnak, nem veszel tőle kölyköt.
2011. júl. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a kertszomszéd is ezt csinálja. A kutyáival csak a gond van, rengeteg kárt okoznak nekünk (még ki se fizeti), azonkívül hárman összeállva elég veszélyesek, akár emberre is. (lazán ki-beugrálnak a kerítésen)

Ne vegyél ilyen helyről, ne támogasd az ilyen embereket!

2011. júl. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Egyébként volt olyan hirdetés is, ami oltva-férgetlenítve-chippel-törzskönyvvel hirdette (ez a 40 ezres kategória), de ez a leggyanúsabb, nem?:S Egy olyan kutya többe kerülne tenyésztőtől.

A legtöbb úgy tűnt, hogy csak a faluban néni/bácsi kutyájának kölykei születtek és el akarja adni őket (vagy haszonállatra cserélni).

De ne aggódjatok, nem fogok szaporítókat támogatni.

A kutyusokat viszont sajnálom, akik így születnek, ha nem veszi meg őket senki, mennek a menhelyre vajon?:S

2011. júl. 16. 22:41
 5/11 anonim ***** válasza:

22:34es vagyok


Vagy a vizesvödörbe, vagy élve eltemetni(!!!!) Bizony, a mi drága szomszédunk ilyeneket is csinált. De ha nincs rá igény, talán egyre kevesebb lesz az ilyen sajnálatos eset.

2011. júl. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A feltűnően olcsó, de mégis chipes-törzskönyves stb. kutyáknál szokott az lenni, hogy hát igen, a kutya 40, de ha kéred a chipet meg a tk-t akkor 80 ezer, mert naaagyon drága a papírozás meg a chipezés. A naiv emberfia/-lánya meg persze hogy nem kéri, ha ez ilyen drága. De fel kell hívni, meg kell kérdezni, lehet, hogy más oka van, ami miatt olcsóbban adja és tényleg jár hozzá minden. De sajnos nem ez az általános.
2011. júl. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Erről sajnos hallottam már, de valahogy reménykedtem, hogy fejlődik a világ...:(

Igen, de sajnos lesz igény, mert ugyan én is inkább rákérdeztem, a legtöbben megörülnek, hogy milyen olcsó fajtatiszta kutya (már amennyire az). Én a szüleimet egy 10 ezres kutyára igen, de egy 100 ezresre már tuti nem tudom rávenni.:) Szóval nekem marad a menhely, de talán még jobb is.:) Csak tényleg egy álmom egy ilyen kutya, hátha egyszer majd összejön.:)

2011. júl. 16. 22:53
 8/11 A kérdező kommentje:

22:51-es köszi neked is! Majd ha odáig érek, hogy jöhet egy új kutyus, mindenképp érdeklődni fogok a gazdájánál.:) Egy barátnőmnek fajtatiszta, törzskönyvezett golden retrieverje van, és olyan 16 ezer körül vette. Ez is elbizonytalanított engem most.

Egyébként azt nem tudja valaki pontosan, hogy egy jó tenyésztőtől mennyiért lehet ilyen kutyust venni? (Már csak kíváncsiságból is :D)

2011. júl. 16. 22:58
 9/11 anonim ***** válasza:

Bármilyen fajtájú fajtatiszta kutya, felelős tenyésztőtől 80 ezer forintnál KEZDŐDIK! Ez alatt maximum "hibás" (standard szerint durva hibával született, harapáshiba, színhiba stb) kutyust kaphatsz. Ennyibe kerülnek a szűrések, a vizsgálatok, a kaja, az oltások, a törzskönyv.

Persze ez alatt is lehet fullextrás kutyát venni, de kölyökként ez nem valószínű, felnőttként is csak hihető indokkal, ismerőstől vennék feltűnően olcsó állatot.

Ismerősödéknek lehet hogy szintén ismerős tenyésztőtől volt törzskönyves kutyájuk, lehet, hogy nem kölyökként vették ismerőstől, de sajnos hallottunk már törzskönyvhamisításról is.

Óvatosan kell választani az biztos. De ha ilyen 40 ezres kategóriába gondolkodsz, mindenképp menhelyről hozz, a maradék pénzből meg tudsz neki felszerelést+kaját venni, ráadásul a befogadott kutyák a leghálásabbak! :)

Az meg

2011. júl. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 fancy917 ***** válasza:
Szia! Szerintem ha szánsz rá egy kis időt hívd fel(azt ahol chipet meg tkt is adnak) és beszélj velük ha szimpatikus beszélj meg egy találkozót ahol megnézheted a kutyákat, hogy hogy tartják őket stb. ha nem akarnak ilyet akkor ott gond van, ha meg elmész és megnézed akkor jutottál valamire, azt magadtól is meg tudod ítélni, hogy valaki foglalkozik e az állataival vagy nem.Már csak azért mondom mert nekem cicám lesz egy abesszin 40e-ért oltva tk-vel ivartalanítva.Nekem is furcsa volt de elmentünk és megnéztük és meg voltunk elégedve, ki is választottam a leendő cicámat.A tenyésztő elmagyarázta, hogy azért nem adja drágábban (mert amúgy 80-90 körül szokta), mert ez az alom nem volt betervezve, meg az apjuk nem díjnyertes(ami engem nem érdekel, mert nem dísztárgynak akarom a cicámat).Szóval az, hogy megnézed őket, és ahogy tartják őket nem jelent kötelezettséget de ha szerencséd van akkor úgy jársz mint én:).Nagyon örülök neki és nagyon várom már(csak augusztus közepén hozhatom el az oltások meg az ivartalanítás miatt).
2011. júl. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!