Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kérdés yorki megtanítható...

A kérdés yorki megtanítható 100%-ban szobatisztaságra? Attól félek hogy ha nem lenne 100%-ban szobatiszta nehogy a goldi is visszafejlődjön ezen ügyben.

Figyelt kérdés
Sziasztok van egy másfél éves goldim kan, és szeretnék mellé egy yorki kant, a yorki személyiségével tisztába vagyok, járunk a goldivan kutyasuliba ott van yorki is aki gyönyörüen teljesit. A goldimmal is jól kijönne hiszen végtelenül türelmes.
2011. júl. 20. 18:05
 1/7 Pipis ***** válasza:
Az en Yorkiem, szuka, es egy eves korara mondjuk 99%-ban volt szobatiszta...nagyon ritkan elofordultak balesetek de tenyleg nagyon ritkan, most viszont hosszabb idore el kellett utazzak, a csalad mindent ugyanugy csinal, de az elmondasuk szerint szinte kezdhetem elolrol mikor hazamegyek:(
2011. júl. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Másfél éves yorki kanom van. Tökéletesen szobatiszta kb 7-8 hónapja. Egyetlen balesete volt, amikor elutaztunk és egy nagy vadászházban szálltunk meg kb 20 másik emberrel egy csapatban. Ott lerakott egy aknát a szőnyegre, de valószínű, hogy a stressz miatt, illetve a sok idegen ember és idegen környezet zavarhatta meg.

Otthon nagyon szobatiszta, ha kényelmesen fekszik, akkor reggel hat lóval se hajlandó kimenni, inkább tartogatja - így kijött már 13-15 óra is balesetmentesen - mert nem volt hajlandó kimászni a kosarából, inkább halottnak tettette magát.

2011. júl. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ha értesz a kutyákhoz és nem szaporítótól vásárolsz akkor természetesen igen, sőt mint minden kutya önmagától törekszik is a szobatisztaságra!

persze ha ezek stimmelnek akkor miért kérdez ilyet egy kutyatartó az már más tészta...nem biztos, hogy kell neked mégegy kutya...

2011. júl. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: nem értelek! Miért ne kérdezhetne ilyet? Anyáméknak ezidáig 5! kutyájuk volt, és mindegyik 10000000%-ban szobatiszta, a legújab, 2 éves kutya meg nem, a mai napig néha az asztal alá szarik... Nem lehet mindent feketén meg fehéren szemlélni!!! 4 kutyával nem volt gond, az 5. nehéz eset egyre ritkábbak a balesetek de vannak.


Kérdező: előre nem lehet megmondani, mert nem fajta hanem egyed függő a dolog. De szerintem nyugodtan.

2011. júl. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A mi yorkink 6 eves es 98% ban szobatiszta... a maradek 2% meg hat nem tudom, elofordul, de erthetetlen miert...

De az biztos hogy ha veszel egy kolyok yorkit nem szobatisztan kapod es be fog pisilni, amire a kan goldi rajelolhet... Raadasul ket ivaros kan nem a legjobb otlet... Erdemes lenni ivartalanitani mindkettot.

2011. júl. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazából azért kérdezek ilyet hogy felmérjem a helyzetet.Erre a rájelölgetésre nem is gondoltam eddig de mivel úgy is járunk kutyasuliba az oktató biztos tud okos dolgot mondani ilyen helyzetekre.Azzal tisztába vagyok hogy egy kéthónapos kutyus,nem szobatiszta még.Viszont mivel a goldi oktatás alatt áll lehet hogy a kis kutya is tanulna tőle,követné a helyes viselkedés,és ha ezért még nagyon dicsérgetve is lenne gyorsabban tanulna.Bár gondolom valamennyi visszaesés a goldinál is lenne
2011. júl. 20. 23:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Hallottam már ilyet, hogy próbálkoztak azzal, hogy az új kutyát nem nevelik szobatisztaságra, maj az idősebb megtanítja. Ezzel csak azt érték el, hogy nem csak a kicsi, de a nagy is a szőnyegre szart :D

Szerintem minden kutya megtanítható a szobatisztaságra, előbb vagy utóbb, de mindegyik meg fogja érteni. Egyáltalán nem fajtafüggő. Egy yorki ugyanúgy megtanulhatja, mint egy border collie, vagy egy labrador.

2011. júl. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!