Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vesebeteg kutya? Van itt vki...

Vesebeteg kutya? Van itt vki akinek vesebeteg a kutyája, és sikerült a diétával tünetmentességet elérni?

Figyelt kérdés
Kérlek ha van tapasztalat írjatok, hogy segítettek-e a speckó tápok, gyógyszerek, és mennyi idő alatt, él-e vagy meddig élt utána még a kutyus? köszi
2011. júl. 21. 12:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
nekünk veseelégtelensége volt, egy ideig jó volt, pár napig, majd megvakult és elpusztult szegény
2011. júl. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
jesszus...sajnálom...mi most tipródunk mi legyen, de eleve úgy néz ki halott a dolog, mert havi 17ezer lenne csak a táp:-(( Most jövök a dokitól...:-( Erre még a Te írásod is...:'-(((
2011. júl. 21. 19:23
 3/17 anonim ***** válasza:
nagyon sajnálom, mi 1 hónapig vártunk, hogy mi lesz, s már az altatáson gondolkodtunk, de magától elaludt :'((, viszont, fel a fejjel, nekünk későn vették észre, és nagyon súlyos volt, és nem is tudták hogy pontosan mi is a baja, csak azt hogy neki már egyáltalán nem működött. plusz ő már 7 éves basset hound volt, ami ennél a fajtánál nagyon jó, úgyhogy lehet hogy neked menne! mennyi idős a kutyád? milyen fajta?
2011. júl. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

hááát az enyém már 12 múlt ír terrier keverék...még nem totálkár a vérvétel alapján, de már agyba-főbe bepisil, napi 6-7x sétáltatjuk, éjszaka is, és akkor is. állandóan begyullad a talpa, füle,és pici babánk van, egyszerűen nem tudjuk megfizetni a tápot...gyeden vagyok, hitellel...:-( rongyos havi 20 ezer miatt...a r. életbe...:''(

de amúgy még nem tudom, adok pár napot a dolognak, mert most fel vagyok dúlva nagyon, és nem tudok gondolkodni rendesen...hátha vmi csoda történik...


köszi

2011. júl. 21. 21:17
 5/17 anonim ***** válasza:
hátha, szóritok nagyon :D
2011. júl. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem van egy 16 éves csivavám, akinél kb. 2 éve fedezték föl, hogy nem jó a veséje. Az egyik orvos azt mondta, hogy azonnal infúzióra kell kötni és gyógyszerezni kell, ami legalább 30 000 Ft havonta. Aztán elmentem egy másik dokihoz, aki ajánlott vesekímélő tápot és azt mondta, az infúzió tök fölösleges. A kutya azóta él és virul, annyi a tünete, hogy marha sokat pisil : D


A táp, amit mi adunk neki: Trovet renal&oxalate. Itt lehet kapni és ingyen házhoz is szállítják, az ára sem olyan vészes (persze ha nagyon nagy kutyád van, az hamar befalja):


[link]


Van belőle konzerv is, azt is megette a kutya. A száraz táp elég nagyszemű, kb 2x2 cm-es darabkákból áll, ami elég kemény, de ha jók a fogai a kutyusnak és tud rendesen rágni, megeszi :)


A másik, amit ajánlottak, az a Hill's márkájú idült veseelégtelenségre való táp, de az drágább és nehezebben is lehet beszerezni.


Nekünk bevált a Trovet táp, rendszeresen eszi a kutya, jó az emésztése. A pisilős dolgot mi úgy oldottuk meg, még sok-sok éve, hogy alomtálcája van itthon a kutyának, tehát akármikor tud könnyíteni magán, ha kell és nem csak séta közben. (Persze ha van kert,akkor az még jobb.)


Én azt tudom tanácsolni, hogy próbálkozz meg ezzel a táppal. Ha nem akarja megenni, akkor meg lehet locsolni egy kis húslevessel (ne legyen sós), hogy rákapjon :) Ha meg túl drága ez a táp és idős a kutya, akkor mindenképp legalább valami Senior tápot kell neki adni, mert azok csökkentett protein tartalmúak és könnyebben emészthetőek.



Én ebben a rendelőben jártam második alkalommal: [link]

Csak jókat tudok mondani róluk, egy lelkiismeretes, állatszerető csapat, emailben és telefonon is elérhetőek.


Remélem, tudtam egy kicsit segíteni.

2011. júl. 25. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

sajnos a rendszer nem küldött a hsz-edről emailt:-( Így csak most olvasom..

sajnos a kutyusunkat el kellett altatni...rosszul lett a vesetáptól, nem bírta megemészteni, aztán már nem is evett, szétcsúszott, hányt,...ááá, szörnyű volt.

Én nem tudom, lehet vmi más baja is volt a drágámnak, de én nem akartam, hogy ennyire szenvedjen. Azt mondta a doki, hogy mivel a májfunkció is rossz, lehet nem méregtelenít rendesen, és attól van/volt rosszul...:-(((

Nem tudom..sose bocsájtom meg magamnak azt hiszem...de nem bírtam nézni a szenvedését sem, és a pénztárcánk se bírta már a sok kutyadoki látogatást...francba:':((

2011. aug. 13. 21:12
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ezt sajnálattal hallom :(

Igen, valószínű, hogy a májával is volt valami probléma, a miénknek se a legjobb a mája (vérvizsgálat kimutatta). Lehet, hogy ez a kettő dolog , a vese meg a máj romlása - együtt jár, nem tudom. A mi kutyánknak öreg korára alakult ki a vesebetegsége, de a te kutyusodban lehet, hogy már genetikailag ott volt a baj és ha nagyon leromlik a máj vagy a vese, azt már tudtommal nem lehet regenerálni.


Ne legyen bűntudatod, mert ha komoly genetikai baja volt szegénykének, akkor ez volt a legjobb döntés. A hozzászólásaidból látszik, hogy nagyon szeretted a kutyust és ezt biztos ő is érezte, ahogy azt is, hogy segíteni próbáltál neki. Ez a legfontosabb :)

2011. szept. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm...:')

Tudod, nagyon nehéz ez a gyász..még mindig keresem őt, még mindig hallom a körme kopogását...atyavilág, milyen lehet ha az embernek egy szeretett családtagja hal meg? nekem még mindenkim él...

2011. szept. 28. 07:49
 10/17 Aliz2424 válasza:
Szia kedves kèrdezo! Sajnàlattal olvasom, hogy elvesztetted a kutyusod lassan egy ève. Teljesen ugyan igy jàrtam a 11èves Tacsimmal most 4 napja. Nagyon szerettuk egymàst egyutt kelltunk egyutt fekudtunk minden nap. Sajnos le àllt a vesemukodèse ès a kèt hàtso làba is lebènult. 8 napot volt kutya klinikàn itt Franciaorszàgban mert itt lakunk. Infuziot kapott ès persze o is speciàlis tàpokat meg kis pàstètomot is mint a cèzàr de nem izlett neki, pedig egy vagyonba volt! Nagyon kevesett evett mèg kb 1 hetet volt velunk ès 4 nappal ezelott szornyen vinyogott sirt a kis Dràga le àllt a vesèje ismèt ès le is bènult derèktol lefelè! Az orvost inkàbb nem szivesen jellemeznèm, mert egy pènzèhes szadista szemèt volt. Mikor lebènulva vese mukodès nèlkul oda vittuk a kutyàt, megint infuzioztatni akarta hogy hàtha helyre àll a vesèje... Meg hàt jo biznisz lett volna megint neki 900eurot bezsebelni mert elotte a 8 napos korhàzi ellàtàsa annyiba kerult ès csak szenvedett a kutya nem lett sokkal jobban! Azèrt irtam le ezeket neked, hogy ne okold magad,a legjobb dontès az altatàs volt. Nekem most van a 4.nap Starky nèlkul az elso 3 nap folyton csak sirtam, mivel az olembe altattàk el, az utolso sziv dobbanàsàig vele voltam.... Szornyu volt... De inkàbb èn szenvedjek most! Mint o szenvedett volna mèg akàr egy percet is! Nagyon sirt szegèny kis kutyàm a fàjdalomtol... Pedig soha nem volt rinyàlos tipus! De most nagyon megszenvedett szegènykèm! :( Nagyon Hiànyzik ès Hiànyzoni is fog orokkre az èn egyetlen dràga Starkym! :(
2013. máj. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!