Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El lett kényeztetve, de...

El lett kényeztetve, de nevelni kéne. Hogyan?

Figyelt kérdés

A kutyusom most hat hónapos,három hónapja van nálunk.Panel-kutya :)

Mivel csivava-yorki keverék menhelyes kutyus .tudom nem szabadott volna,nagyon elkényeztettem...MInden meg volt neki engedve,de sajnos most a fejemre nőtt.Hiába próbálom nevelgetni,a jutalomfalatokat csak megeszi és két hét múlva sem megy neki a "helyedre".Rendszeresen szétrágja a padlószőnyeget és házimozi zsinórjait.Múltkor már nagyon mérges voltam rá,amiért bekakilt a nappaliba három hónap után is,és nagyon szégyellem,de kicsit rávágtam a fenekére.Nem fájt neki,de megsértődött,és képzeljétek....arrébb ment fél métert,rám nézett és odapisilt....Olyan makacs vagy nem is tudom milyen....

Hogy lehetne kicsit megnevelni?Párom azt mondta ha nem lesz változás visszaviszi a menhelyre,de én azt nem szeretném.Úgy a szívemhez nőtt ez a kis "vakarcs" :)


2011. júl. 26. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ráadásul közel az ivarérés, egyre rosszabb lesz a helyzet. Kutyaovira, kutyasulira nincs lehetőségetek?

Mert most hiába mondom neked, hogy tök egyszerű ne enegedd meg neki, hogy azt csináljon amit akar, de láthatólag ez nem megy.


Állíts fel neki szabályokat. Tiltsd ki egy helyiségbő, ahová korábban bejárhatott, sétára indulásnál ne engedd, hogy kilépjen az ajtón amíg nem hívod, ételhez ne engedd nyúlni amíg nem engeded.


Nagy segítség lehet a nevelésben Jan Fennel könyve, amit a neten is el tudsz olvasni: *****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. júl. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ráadásul közel az ivarérés, egyre rosszabb lesz a helyzet. Kutyaovira, kutyasulira nincs lehetőségetek?

Mert most hiába mondom neked, hogy tök egyszerű ne enegedd meg neki, hogy azt csináljon amit akar, de láthatólag ez nem megy.


Állíts fel neki szabályokat. Tiltsd ki egy helyiségbő, ahová korábban bejárhatott, sétára indulásnál ne engedd, hogy kilép

2011. júl. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

szerintem főleg az a gond, hogy nincs tekintélyed a kutya szemében, amiért mindent megengedtél neki. nem te vagy a falkavezér, hanem a kutya.


[link]


ezen az oldal hasznos, segít abban hogy tisztázd hogy ki is a falkavezér

2011. júl. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
A kutya szemszögéből nézve ő a falkavezér, pedig neked kéne lenned. Ha rosszat csinál, igenis verj a fenekére vagy legyintsd meg a pofáját, ha kell, erősebben, mert ő lesz az úr a háznál. Gyakoroljatok: ha sikerül vmilyen parancs, nagyon meg kell dícsérni, ha nem, nem kell reagálni. A szobatisztaságra nevelés: sokszor kell levinni, ha sikerül, nagyon megdícsérni, ha a szobában csinál valamit, ne szégyelld, verd bele az orrát, meg fogja tanulni. Jó politika, ha egy ideig nem veszel tudomást róla: ha jön hozzád, fordíts neki hátat, te is meg a párod is. Egy-két nap alatt megtörik és rájön a helyére. Ha egyszer kihoztad, neveld és ne vidd vissza. Jó lenne egy kutyaiskola is, nemcsak az ebnek...
2011. júl. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Tyler913 ***** válasza:

Az orrbeleverest nem kene eroltetni.Nagyon barbar dolognak tartom,raadasul nem segiti a kutyat a szobatisztasag megtanulasaban.

Viszont azt nem kell szegyellni,hogy racsapj az orrara,vagy ujsagpapirral racsapj a fenekere,ha valami rosszat csinal.Annyi a feltetel,hogy "kapd rajta",tehat utolagosan ne buntesd.De ha a szemed elott pisil be,akkor suhogjon az ujsagpapir.Gondolj bele,szerinted a farkasfalkaban mit tenne egy vezer,ha a rangban alatta levo igy ketsegbe vonna a tekintelyet?

2011. júl. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat...hát igen,ha belegondolok tényleg ő az úr a házban....de olyan kis cuuukiii....persze ez nem mehet így tovább.Már ma nekiállok az olvasásnak és a nevelgetésnek is. :)
2011. júl. 26. 10:36
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekünk nagy, nagyon nagy cuki kutyánk van, imádjuk, de nevelés nélkül már agyonütöttük volnavagy ő minket, így ő a legjobban nevelt identitászavaros öleb (dog)
2011. júl. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
"Kis cukii " ez nem kifogás arra, hogy kőkemény szigor elé kell néznie! Az én kutyám is cuki, közepes termetű, mégis meg van nevelve!
2011. júl. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Tyler913 ***** válasza:
Kedves kerdezo,kerlek,gondold at a dolgokat.Sajnos,ahogy latom,a Ti esetetek is jo pelda arra,miert van annyi idegbeteg yorki,csivava,pincsi,stb.Attol meg,mert kicsi es cuki,ugyanugy kell neki a neveles,mint egy nagytermetu kutyanak.Ne feledd,belul ugyanolyan osztonok hajtjak,a jatekszabalyok ugyanolyanok,mint mondjuk egy rottweilernel.
2011. júl. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sőt azt se feledd, hogy bármikor képes szaporodásképes utódot létrehozni a farkassal! Igen, a te kutyád is! Neki rendszer kell és szabályok. Olvasd el a Fennel könyvet, és rájössz, hogy ez nem csak a te érdeked, hogy együtt tudj élni a kutyával, hanem a kutyának is alapvető igényét teljesíted. Neki is arra van szüksége, hogy legyen kit követnie, mert ha neki kell irányítania, abban a világban, amit az ember alkotott, azzal iszonyatos stresszt terhelsz a kutyára.
2011. júl. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!