Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Írnátok egészséges fogyókúrás...

Írnátok egészséges fogyókúrás recepteket kutyusoknak?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 12:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

a, diétás táp.

b, párolt csirkemell, párolt hal, párolt zöldségek

+ sokkal több mozgás

2011. júl. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

kérdés, hogy mit kap most?

a kutyák a monodiétához vannak szokva, a hirtelen étrendváltás megviseli a gyomrukat.

de alapvetően ugyanúgy működik, mint embernél: fokozatosan csökkenteni kell a szénhidrát bevitelt, és a zsírt is, és ahogy megy le a túlsúlya többet mozgatni.

2011. júl. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
több mozgás, diétás táp, házi koszt nagyjából kilőve.
2011. júl. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Párolt rizs, zöldségekkel, én még azt csináltam, h vettem korpát, azt kevertem el nyers, lereszelt répával, és heti két napot csak ezt kapta. Aztán ha már fogyott egy keveset, rá kell állni a mozgatásra is, de csak fokozatosan.
2011. júl. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az eddigi kaja fele, és sok mozgás.

Ha megeszi a gyümölcsöt, akkor azt is adhatsz neki. Reggel táp (kevés) délután-este pedig gyümölcs, vagy zöldség.

Az én kutyám is elég sokat fogyott most, imádja a görög dinnyét:D

2011. júl. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

Az előttem szólókkal ellentétben szerintem a diétás táp nem jó súlycsökkentésre, hanem a fogyás utánni állapot fenntartására szolgál inkább- vagy hízékony kutyáknál alapetetésre.


Szerintem próbálj meg egy legalább prémium minőségű tápot etetni, annyit, amennyit megadnaka zsákon a kutya testömegére. Mérd meg a súlyát, majd 2 hét elteltével mérd meg újra. Ha elkezdett fogyni jó, ha nem, akkor csökkentsd egy kicsit(!!!) a táp mennyiségét. Ismét méreckedés 2 hét múlva, ezt mindaddig amíg megfelelő méretűre nem redukálódik az eb:)


Türelemjáték, de megéri, nem jó ha gyorsan fogy.


Az etetéstől eltekintve osztom a többiek véleményét, fontos, hogy mozgatsd, vidd el nagy sétákra-rohangálásra, de vedd figyelembe, a korát és azt is, hogy most túlsúlyosan az izületei túl vannak terhelve (azaz ne rögtön 15km-es biciklis futással kedjetek)


Remélem tudtam segíteni

2011. júl. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz, nem jó, ha hirtelen fogy le a kutya...

Adj neki jó minőségű tápot és keverj hozzá barna rizst, zöldségeket, almaecetet (ez nem csak a diéta alatt, hanem adhatsz neki mindig), gyümölcsöt...az a lényeg, hogy mindent arányosan és megfelelő mennyiségben. Amint lefogyott fokozatosan átállhatsz hízásra hajlamos kutyáknak való tápra, ha gondolod.

Az én kutyám kistestű és kb két hónap alatt fogyott le 1,5 kg-t. Most tök jól érzi magát, és nem is terheltem meg a szervezetét...(nekünk a Trovet diétás tápja nagyon bevált, azóta is azt kapja.)

2011. júl. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
"A kutya napi ételadagjának csökkentése problémát jelenthet, mert a kutya nem fogadja el egykönnyen az effajta korlátozásokat. Ha úgy próbáljuk „lefogyasztani” a kutyust, hogy csökkentjük napi ételadagját, fennáll a veszélye, hogy kevés lesz számára a napi tápanyagbevitel. Az ilyen helyzetekhez kifejlesztett speciális táp ezért az alapvető tápértékek koncentrálásával biztosítja a szükséges mennyiséget, de úgy, hogy eközben kevesebb kalóriát juttat a szervezetbe. "
2011. júl. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyrészt mellfilét, rizst, zöldségeket kapnak, és napi 2 alkalommal etetem őket. Azt hiszem leginkább a mozgásszegény életmóddal van a probléma. Tudni kell hogy két 9 éves csivaváról van szó, akik már ebben a korban elég sokat pihennek. A tápokat nem igazán kedvelik így napi szinten főzök nekik. A korpa és a barnarizs jó ötletnek tünik, kipróbálom mit lépnek rá! Köszönöm!
2011. júl. 28. 20:04
 10/12 anonim válasza:
Jól teszik ha nem szeretik a tápokat. Rengeteg daganatos kutya van amióta elterjedt a "tápozás" A csivavák eleve könnyen elhíznak.Jól látod a mozgásszegény életmód nagyban segíti az elhízást. A kevesebb étel mozgással nagyban segít, de figyelni kell, hogy ne egyszerre legyen megvonva tőlük egy nagyobb adag, hanem ez is folyamatosan. És minden etetés közbeni nasizás szigorúan tilos.
2011. júl. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!