Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy ne féljen a...

Mit tegyek, hogy ne féljen a kutyám?

Figyelt kérdés

2 éves labrador/golden keverék kutyám van. Kölyök korában nem szocializálódott, nem volt vele sokat foglalkozva. (Ezért most - ha lehet - nem kérnék lecseszést, bár jogos lenne.) Ennek meg is lett az eredménye, 1 éves korára eléggé öntörvényű lett.


Onnantól kezdve elkezdtem nevelni, tanítani, foglalkozni vele. A legtöbb kitűzött célt sikerült elérnem (nem ugrál, apportíroz, összességében hallgat rám). A séta is rendesen megy, nem húz, jön szépen a bal oldalamon. És itt jön a de: 4-5 hónapja egy hosszú séta alatt egy vaskaput valaki iszonyatos módon elkezdett rángatni (mert nem nyílt, vagy nem tudom...) a zaj nagy volt és hosszantartó, ráadásul olyan helyen volt a kapu, hogy se a kutya, se én nem láttam. Akkor úgy megijedt, hogy alig bírtam visszatartani, pedig nem vagyok kistermetű. A zaj abbamaradt, megnyugtattam, mentünk tovább. Leültünk egy parkba, érezhetően feszült volt a kutya, a közeledő embereknek sem örült, előtte ilyen baja sose volt (szerencsére az emberekkel szembeni bizalmatlansága csak azon a napon tartott). Ez elmúlt, hazamentünk. Eme esemény utána alakult ki a nemkívánatos probléma. Tehát: sétálunk, nyugodtság van, jön egy utcára nyíló zajos(!) ajtó, erre ő nagyon megijed, menekülőre fogná a dolgot. Néha olyan is előfordul, hogy halkan morog, ami érthető módon nem tetszik az embereknek, bár a testbeszéde olyankor nem mutat agresszivitást.

Körül-belül azóta van egy másik baj is: nem szereti a hangoskodó/ordító gyerekeket: legtöbbször csak figyeli őket, de ha nem lenne fegyelmezve, akkor ugatna is rájuk. Ez nagyon nem tetszik, főleg azért nem, mert kisgyerekkel többször is volt már több hetes periódusokban a saját otthonában és semmi gond nem volt.


A kérdésem az volna, hogy mit lehetne tenni, mert ez a két probléma elég kellemetlen. A többi, hasonló kérdésnél ajánlott kutyaiskola sajnos pénz hiányában nem játszik, ugyanakkor úgy se szeretnék hozzáállni a dolgokhoz, hogy majd megszokja, mert mint írtam, elég kínos (kisvárosban lakok, nem akarok negatív véleményt a kutyámról) és persze ez neki se jó.

Próbálkoztam azzal, hogy a kertben hasonló zajokat csapok, de 2-3 alkalom után megtanulta, hogy nincs mitől félnie. A kertben...


2011. júl. 29. 16:39
 1/1 anonim válasza:

Esetleg egy parkban is próbálkozhatnál zaj keltéssel. Tudom elég kínos. Egyébként külön rossz, hogy a kutyáknak kiváló a hallása így ő még nagyobb hanggal is hallotta mint te.


Nézz utána netten is. Hátha találsz valamit. -Bár szerintem ezt már megtetted nem igaz?

2011. júl. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!