Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 15 eves fiunak kaukazusi...

Egy 15 eves fiunak kaukazusi juhaszkutya?

Figyelt kérdés

Tisztaban vagyok a kaukazusi jellemevel,igenyeivel stb.tehat tudom ,hogy eros kezu gazda kell a megnevelesehez meg minden,de szerintetek "szabad" meg kau-t vennem vagy nem?

ezelott volt meg egy nemetjuhaszom, aki engem fogadott el falkavezernek es egy jo idegrendszeru,okos es jambor,de ugyanakkor kemeny kutya volt.Semmi baj nem volt vele.


2011. aug. 6. 20:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

a nj-k tudomásom szerint elég úgymond alázatos természetűek, de következetes neveléssel lehet bánni bármilyen kutyával,

a kamasz kau-k nagyon elevenek, határokat feszegetnek stb, ekkor szoktak tőlük megválni,vagy láncra kötni,ezt kérlek vedd figyelembe!

2011. aug. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
nekem kaukázusi-németjuhász keverékem van. persze sokkal jámborabb, mint a fajtiszta, de egyébként mindenhol az van írva, h a kaukázusi kutyáknak a legfontosabb a "családjuk", mármint a gazdái. ez teljesen igaz az én kutyámra is, volt olyan, h valaki megpróbált megütni és rögtön nekiugrott a kutyám:) sztem vegyél kaukázusit, bár lehet, hogy elfogultan imádom a kutyákat, de én megbízom bennük :)
2011. aug. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekünk 4 kaunk van, hát...Nem tudom, attól függ milyen a jellemed.A férjem erős, határozott velük, engem és a fiunkat is elfogadják, Ő 17 éves, de egyedül én nem engedem a gyerekemet hozzájuk, csak az apjával.Én bemegyek, engem is szeretnek, viszont ha ide valaki idegen be akarna jönni, az benne lenne a híradóban az tuti.Nagyon-nagyon kemények, nem félnek semmitől.
2011. aug. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

15 évesnek egyáltalán nem ajánlom ezt a fajtát

párommal tartunk ilyen kutyákat,de a neveléssel ha egyedül csinálnám nekem is bajom lenne.

25/N

2011. aug. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nekünk volt kaukázusink 3-4 éve, tök szerettem meg mindem. Egyszer eltörtem anyum vmi porcelán izéjét és tök féltem h ki fog borulni és kimentem a kutyához sirva, és gyakorlatilag megvigasztalt vagy hát na jó kedvem lett. Meg egyébként tök szelid vt, hátán ültem, mint vmi lovon azt ugy sétált. Már nincs meg, mert nagy teret igényel és ezt anyu virágai bánták, és egyik bácsinak megtetszett és odaadtuk neki, sírtam mikor elvitték.

14/L

2011. aug. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%

Szia:)


Nekem 4 kutyám van, ebből az egyik KÁJ kan, az keményebb, mint a kaukázusi, és simán elbírok vele.

20 éves lány vagyok.


2 dolog viszont...


1.: az jó, hogy volt már kutyád, és tudtál is vele bánni, de egy jó természetűt fogtatok ki.

Érdemes még pár szakkönyvet átnyálaznod a biztonság kedvéért, mert ha megérzi rajtad a bizonytalanságot, rögtön megpróbálhatja átvenni az irányítást.


2.: Ha erős alkatú vagy, még elmegy az, hogy egyedül sétáltasd, de jól gondold át, mert ha ez a kutya össze akar balhézni egy másikkal, izomerővel nem fogod tudni visszatartani - valószínűleg.


Ha bevállalod, hogy kutyasuliba is jársz vele, szerintem befogadhatsz egyet, de csak okosan!:)

2011. aug. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
18 év alatt nem javasolok senkinek pásztorkutyát.
2011. aug. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
nekünk kaunk van másfél éves de nagyo nszelid, 13 honapos a fiam és imádják egymást.
2011. aug. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A KÁJ semmivel sem keményebb mint a KAU. Nincs olyan, hogy keményebb. Mind a kettő temperamentumos, nagy termetű keleti pásztorkutya.
2011. aug. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

jó... olvass utána, a KÁJ izomtömege is jelentősen nagyobb, mint a kaukázusinak, az csak a bundája miatt tűnik nagynak.

a káj-t próbálták alkalmazni a rendőrségnél, de nem lehet, mert esélytelen neki megtanítani, hogy ne torokra menjen.


Az előző káj szukám csak fém tálban kaphatott enni, mert olyan mohó volt, hogy a műanyag tálat is megette!

Ha beugatott a kertkapunk rácsán egy kisfejű kutya, letépte a pofájáról a bőrt.

Ha egy másik kutyának kint volt a mancsa a kerítésen kívül miközben ugatott, letépte a mancsát.

Nem sorolnám tovább...

Velünk viszont a végletekig alázatos volt, sosem kunyerált, nem törekedett dominanciára...

Viszont a szomszéd kifejlett kan "kauját" 1x rendezte le az én 2 éves szukám, onnantól ha csak meglátta, nyüszített, pedig meg sem sebesítette. (a szomszéd ötlete volt, hogy majd jó barátok lesznek.)

2011. aug. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!