Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket támogatnád jobban?...

Melyiket támogatnád jobban? Állatmenhelyet vagy beteg éhező gyerekeket?

Figyelt kérdés

És erről mi a véleményetek?


,,Jeny Lakatos Amig a gyerekeknek nincs mit enni, amig az ország itt van ahol van...nincs miről beszéljünk...altassák el azt a sok korcsot!!!A gyerekeket kell sajnálni, akiknek nincs mit egyenek, vagy betegek... "


2011. aug. 11. 23:52
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
83%
Hát ez jó kérdés....és szerintem nincs rá jó válasz.
2011. aug. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
95%

szerintem ezen nincs mit megbeszélni.. személy szerint szociális munkás vagyok és éppen elég időt töltök emberek megsegítésével de nem hanyagolom el az állatokat sem. Mind 2 ért felelősek vagyunk.

„Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik.” Mahatma Gandhi

„Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, akit megszelídítettél...” Antoine de Saint-Exupéry


Az állatok ugyanolyan gyengék mint a gyermekek és ugyanannyira vannak ránk utalva. Mi emberek szeretjük magunkat felsőbbrendűnek és különbnek érezni mint az állatok pedig nem sokban különbözünk tőlük mégis felruháztuk magunkat azzal a joggal, hogy az életük felett döntést gyakoroljunk...innentől kezdve minden döntésünkért felelősek vagyunk...ha már Istent játszik az ember akkor játsszon olyan Istent amilyet ő is szeretne mag fölött tudni..

2011. aug. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
84%
És akkor melyiket választanád? Mert ez nem derült ki az írásodból.
2011. aug. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
3%
Hát azért egy embernek mégis nagyob " értéke" van mint egy állatnak...
2011. aug. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
25%
Bármennyire is állatbarát vagyok, ha muszáj választani az éhező gyerekeket választom...
2011. aug. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
31%

Anya vagyok, és amióta megszületett a fiam, egyetlen szerencsétlen sorsú gyerek mellett sem tudok elmenni. A fiam a saját életemnél is fontosabb nekem, és a legnagyobb értéknek a gyerekeket tartom.


Ettől függetlenül állatbarát vagyok, cicákat tenyésztettem, és a szenvedő állatot ugyanúgy nem hagyom ott, ahogy a szenvedő embert sem. Az állat éppúgy tehetetlen és másoktól függ, mint egy kisgyerek. Éppen ezért annak a kötelessége segíteni rajta, aki egykor felelősséget vállalt érte. Keményen büntetném az állatkínzást, és a felelőtlen állattartást is.


Az értékrendem azonban egyértelmű: a legtetején a gyerekek állnak. Minden más csak utánuk jöhet, amikor ők már nem szenvednek hiányt semmiben.

2011. aug. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Ki a rák az a Jeny Lakatos?
2011. aug. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
14%

természetes, hogy mindenki a gyerekeket választaná...ez szimpla biológia és fajfenntartási ösztön.. nincs benne semmi magasztos dolog és még azt se mondanám, hogy egy ember értékesebb mint egy állat.. miért is lenne az? szeretjük magunkat a természettől és az állatoktól elhatárolt, fejlettebb lényként elképzelni de én erősen megkérdőjelezném, hogy akárcsak erkölcsileg is felsőbbrendűként kéne önmagunkat tekinteni...

Természetesen ha lenne egy kiskutya vagy egy kisgyerek és csak egyiknek segíthetnék a gyereket választanám.. ez belénk van kódolva..

2011. aug. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
75%
Én a menhelyet támogatnám. Nem szeretem a gyerekeket, irritálnak. Az állatokat viszont annál inkább. Ráadásul az emberek 90%-a a gyerekeket támogatja, az állatokat meg lesz.rják...
2011. aug. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Nem úgy értem hogy muszáj választani.

Hanem csak simán ki hogyan döntene?

2011. aug. 12. 00:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!