Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Benyomott arcú kutyákra...

Benyomott arcú kutyákra szájkosár?

Figyelt kérdés

BKV-nál elvileg benne van a szabályzatban, hogy ha kutyát szállítunk (sok egyéb feltétel mellett) kötelező a szájkosár is. De. Egy benyomott arcú (brachycephal) kutyafajtánál hogyan oldják meg a gazdik a szájkosarat?


Fizikailag lehetetlen! Egy benyomott arcú kutyánál az orr egy szintben van a szemekkel. Így lehetetlen úgy ráadni egy szájkosarat, hogy közben ne nyomódjanak ki a szemei. A másik baj, hogy annyira be van nyomra az arcuk ezeknek a kutyáknak, hogy orrnyergük színte nincs is. Akkor hogyan lehet ezt megoldani?


Nekem kellene valamilyen megoldás, benyomott arcú kutyám van, szeretném használni a BKV tömegközelekedést, de szabályosan, nem szeretnék 30ezres bírsággal hazamenni. :-/


2011. aug. 14. 01:58
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
2011. aug. 14. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Hát, köszi, aranyos vagy, de ezek nem jók az én kutyámnak. Eezek bulldogokra valók, és azért két benyomott arcú kutyafajta között is van különbség. Pl.:


[link]


és pl.:


[link]



Az én kutyám olyan, mint a második linken látható kiskutya. Annyira benyomott arcú, hogy lehetetlen ráadni egy átlagos szájkosarat anélkül, hogy kinyomódjon a szeme, vagy hogy eltorlaszolódjon az orra és megfulladjon...stb. :S


Nincs valami más ötleted? Nem lehet valahol csnáltatni méretre szájkosarat?

2011. aug. 14. 02:14
 3/37 A kérdező kommentje:

Most még ilyet találtam:


[link]


Hát ez nekem egyáltalán nem tetszik. Meg gondolom Mo.-on amúgy sem lehet kapni, úgyhogy erről ennyit.

2011. aug. 14. 02:17
 4/37 anonim ***** válasza:

Talán ez: [link]


Bár ahogy néztem a kutyád szembe és szája egy vonalba van.

2011. aug. 14. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
szeme*
2011. aug. 14. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Igen, ez sem lenne jó neki sajnos. :S
2011. aug. 14. 02:28
 7/37 anonim ***** válasza:
De ahogy néztem erre lehetetlen szájkosarat rakni.Hiszen nincs ilyen nagy előre nyúló pofija amit megtart általában egy szájkosár.Itt egyszerűen csak egy száj van :D Nem tudom jobban megfogalmazni XD Talán valami olyan fajta lehet ami az álát rögzíti hogy ne tudja kinyitni annyira hogy képes legyen harapni.
2011. aug. 14. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:

Egy ilyen kis termetű kutyát be tudsz tenni egy hordozóba.

Akkor szájkosár probléma megoldva.

2011. aug. 14. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Egy Mopsz minimum 6-8 kg. Az enyém 9 kg körül volt fél éve. :D Azért nem olyan "egyszerű" egy eleve 2 kg-os szállítóboxba betenni a 9 kg-os Mopszot, és miközben cipeled a 10-11 kg-ot, közben kapaszkodni a buszon, előkapni a bérletet, ha jön az ellenőr...stb. Egyszerűbb, ha a saját lábán jön a kutya... Látom, erre nem lesz megoldás. :-/
2011. aug. 14. 02:36
 10/37 anonim ***** válasza:
Hát próbálj meg akkor menni amikor nincs sok ember a buszon és letudsz ülni lerakod az ülés elé a boxot és támasztod a lábaddal..Ha állsz akkor is letudod rakni a lábaddal meg megtámasztod és nem csúszkál.
2011. aug. 14. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!