Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért állatkínzás egy kutya...

Miért állatkínzás egy kutya fülét-farkát vágatni?

Figyelt kérdés

Mindenki aki ellenzi, meg állatkínzásnak tartja azzal jön hogy "ez csak egy esztétikai cél, nem természetes, a természet nem így alakította ki, ha ez lenne jó a kutyának, akkor a természet is így alakította volna ki, akkor minden kutya füle fölállna, és nem lenne hosszú farka egy kutyának sem a kutya nem tud kommunikálni farok nélkül...".

De ezt mégis hogy értik ellenérvnek? A kutyát az EMBER hozta létre. A farkas van a természetbe, és annak is ÁLL a füle. Akkor mi azzal a baj, hogy vágatják a dobermann, boxer, argentin dog fülét, a boxer farkát, a dobermann, rottweiler farkát...

Mi abban az állatkínzás, és miért ilyen gyengék az ellenérvek?


2011. aug. 16. 13:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%
vágjuk le a te farkad is, és a füled is jobb lenne hobbitkásan!
2011. aug. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

"vágjuk le a te farkad is, és a füled is jobb lenne hobbitkásan!"


De, csak ennyit tudnak felhozni azok, akik ellenzik. Miért?

2011. aug. 16. 13:12
 3/20 anonim ***** válasza:
66%
Pont azért állatkínzás amit leírtál idézés képen. Gondolkozz ember! Szerinted minek van ott az a fül és a farok...nem azért hogy jól nézzen ki, hanem hogy használja azokat szerencsétlen állat...a macska sem tudna talpra esni, ha nem használhatná a farkát...
2011. aug. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
43%

Én ezt akkor tartom állatkínzásnak csak, ha már korosabb kutyáról van szó.

Szerintem egy pici, éretlen csontokkal, porcokkal rendelkező kutyának igazából meg sem kottyan a csonkítás és ráadásul szerintem is sokkal jobban néz ki pl. a Rottweiler farok nélkül.

Igazából a kontárok ellen emelném fel én is a hangom, akik hentesmunkát végeznek, a kutya sebe elfertőződik, nem szép a vágás helye, nem jó helyen csípik le a farkat, és a legfontosabb, hogy idősebb korban is lelkifurdalás nélkül megcsinálják a csonkolást.

Erkölcsi alapon akkor amúgy állatot sem lehetne enni, mert a kivégzése egyenesen hideg vérű gyilkosság. Mégis futószalagon vágják a disznót, a tehenet, meg a csirkéket, a halakat is tonnaszám fogják és fulladnak meg. Mi meg szépen megesszük.

2011. aug. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
37%
"csak" ennyit? ez nem elég? neked mégis mibajod van?
2011. aug. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ja és a farkas komment akkor marhaság. Nekem francia bulldogom van, akik ugye farok nélkül születnek, és a fülük is feláll egy idú után. Nos az enyémnek még egy kis csonk sincs, mert belenőtt a se.ggébe és semmi gond az egyensúlyával. Amennyit kell neki, annyit bőven tud egyensúlyozni. A fülével pedig jól hall, csak gyakrabban kell tisztítani. Én semmilyen hátrányát nem látom annak, hogy felálló füle van, farka viszont nincs.
2011. aug. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
49%
A kutyát nem az ember hozta létre, mert az ember nem Isten, legfeljebb tenyésztette a saját ízlésére. Tudtommal a fül és a farok csonkítását azért találták ki eredetileg a harci kutyáknál, hogy ne ők maguk szabják le egymásét. Aztán már csak divatból csinálják. Képzeld el, ha te egy felsőbb rendű lény játékszere lennél és ő úgy döntene fül nélkül szebb vagy, mit szólnál hozzá? Amíg az emberek nem avatkoztak bele, minden kutyának volt füle meg farka. Igen is nagyon sokban számít a farok kommunikáció terén is és egyensúlyozás terén is, nem véletlenül nőtt oda.
2011. aug. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
32%
Ezek egyáltalán nem gyenge ellenérvek, csak gyengeelméjű embereknek ezt nem lehet megmagyarázni. Vannak elvakult gondolkozású emberek, akiknek nem elég egy keverék kutya társnak, hanem flanc és holmi hülyeség miatt cseszegetnek egy fajt. Sok hülye sznob.
2011. aug. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

"a macska sem tudna talpra esni, ha nem használhatná a farkát..."

És a macskákat mióta kupíroztatják? És felhívom a figyelmedet, hogy ez a KUTYÁK témakör, szóval ne hozzunk fel itt más állatokat példának!

2011. aug. 16. 13:16
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Nekem ezzel egyik gondom az, hogy az embereknél is van plasztikai műtét azt senki se ellenzi...sőt csecsemőkön is végeznek beavatkozásokat amikkel esztétikai hibákat javítanak ki és senki se kérdezi meg őket...vagy a legapróbb dolog ugye a körülmetélés vagy amikor egy kislánynak babaként lyukasszák ki a fülét ami nagyon gyakori.. nekem is így csinálták és kb 1 éve rakattam még két lyukat a fülembe hát fájt mint az Isten nyila.. gyerekként még, hogy fájhatott és senki se kérdezett meg, hogy akarom e.. ezzel szemben a kutyáknál a farokvágás 1 percnél is rövidebb és igazán fájdalom kb fél percig se látszik rajtuk 10 perccel később meg már nem is nyűgösek.. a fülvágás pedig teljesen fájdalommentes..
2011. aug. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!