Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le erről?

Hogyan szoktassam le erről?

Figyelt kérdés
A kutyám panellakásban lakik velünk. A lakásba mindenkit be és kienged, tehát otthon nem területvédő, és mindenkivel barátságos. Viszont ha elmegyünk horgászni, akkor ha valaki egy bizonyos területen belül jön felénk, akkor azt megugatja. Nem bántja csak ugatja. Amikor a szokott útunkon sétálunk, ami egy elhagyatott földút, és valaki arra jár azt szintén megugatja. Hohyan tudnám leszoktatni erről? Nem is értem hogy a lakást nem "védi" de odakint a szabad területet igen. Horgászat közben igen zavaró. (egyébként jó fej kutya, mert ha valaki a szomszédban halat fog, akor leellenőrzi mint egy halőr. Megnézi a fogást és jön is vissza hozzánk. Egyébként tényleg nagyon barátságos, és ezen a szabadtéri területvádásen kívül nincs vele semmi gondunk. A lakásban sem volt sohasem egy hangja sem amikor egyedül van. A szomszédok adig nem tudták hogy van kutya a házban már egy éve amióta meg nem látták)
2011. aug. 17. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
hát mikor megy közeledik valaki hívd oda,simogasd meg nyugtasd meg ergo figyelem elterelés és jutalom ha nem ugat..más ötletem nincs
2011. aug. 18. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már mindent kipróbáltunk, azt is amit javasoltál. Nem tudom hogy odakint miért ennyire területvédő. Horgászatnál konkrétan azt a területet őrzi ahol vagyunk. Azaz nem tudom hogy a területet-e vagy minket.
2011. aug. 18. 10:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát,inkább titeket véd:)

Öm, valahogy elérni hogy megmutatni hogy nem lesz baj..:S

Esetleg kutya kiképzőt kérdezni?

2011. aug. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kutya kiképzőt feleslegesnek tartom, hiszen ezen a gondon kívül nincs semmilyen "negatív" tulajdonsága. Én neveltem, és az is gond lehetett szerintem hogy leginkább az élettársam vitte el magával horgászni, és ő elég "gyenge" kezű, és valszeg annak idején nem szólt rá az ilyenekért. Lényeg hogy érdekes hogy a lakást nem védi így, de a szabad területet azt igen.
2011. aug. 18. 17:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Értem,nálunk is anyumra jobban hallgat a kutya,nem is csoda nevelőapámnak semmit nem kell mondani,a kutya tudja ha rosszat csinált (nincs verve stb),hát nem tudom bocsi:S

Amúgy annyi,hogy megkérdezni a kutya sulis palit,nem azt mondtam járjatok kutya suliba csak megkérdezni az meg semmibe nem kerül :)

2011. aug. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!