Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyv? De milyen?

Törzskönyv? De milyen?

Figyelt kérdés
Ti, akiknek mindene a törzskönyv! Szerintetek a mai világban bizonyos, hogy a TK-ves kutya fajtatiszta, betegségektől mentes, jó idegrendszerű stb.? Biztosak vagytok benne 100%-ig?
2011. aug. 19. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi sem 100% és tökéletes. Még a tenyésztő sem. De ettől függetlenül nem kérdés nálam hogy a tenyésztőtzől vett kutyával járok jobban, és nem a szaporítottal.
2011. aug. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. De egy alap ahhoz hogy tudjam honnan származik egy kutya.

Az egészségügyi szűrések biztosítják hogy egy kutya egészséges legyen. Az idegrendszerre meg a gondos tenyésztő a garancia.

Egy szaporított tk. nélküli kutya se gondos tenyésztővel, se szűrésekkel nem rendelkezik.

2011. aug. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Nem !

A törzskönyv nem minden. Bármilyen törzskönyves kutyapár kölyke kaphat törzskönyvet, még ha nem is teljesítette a fajta előírása szerinti feltételeket. Ebben az esetben csak annyiban érték a törzskönyv, hogy ismerni a kölyök rokonságát. Sajnos, sok ember ezzel is csal.

Aki tk-es kutyát vesz, annak meg kell néznie, milyen a tenyésztő, akitől vásárolna.

2011. aug. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

semmi sem biztos csak a halál de a törzskönyv mellé szerződés is jár amiben a tenyésztő felelősséget válla a kutyáért. Plusz ha a szülők egy betegségre genetikailag mentesek akkor lehetetlen, hogy az a betegség megjelenjen.. pl az én tenyészkutyáim mentesek genetikailag CEA/PRA valamint cataractaráa (szürke hályog) így ezek teljesen 100% ig biztos, hogy nem fognak jelentkezni a kicsiknél.. Nekem is volt olyan kölyköm aki DP-s lett és szó nélkül adtam vissza a kutya vételárának felét (a szerződés szerint vagy az ár fele vagy egy másik kiskutya jár a vevőnek és ő az előbbit választotta) hiába voltak szűrve a szülők sőt még a dédszülők is, sajnos mivel genetikai szűrés nincs ez kijött...

Valamint vannak ugye halálos betegségek mint pl a TNS és az is genetikailag szűrhető...így mentes szülők kölyke 100% hogy mentes lesz..

2011. aug. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
a törzskönyv csak egy papír a kutya nem attól lesz egészséges... mert lássuk be ha megveszünk egy kutyát 30 ezerért törzskönyvvel (mert ilyen is van bőven) de se szerződés, se szűrések se semmi akkor csak egy törzskönyves szaporított kutyát vett az ember. Az állatvédők se a törzskönyves kutyákat propagálják hanem a gondos tenyésztőtől vett kutyákat akiknek része a törzskönyv...rendes tenyésztő mindig ad törzskönyvet a kiskutyához hisz az, hogy kik az ősei csak a törzskönyvön látszik... e mellé fontosak a szűrések, szerződés és az, hogy megismerjük azt akitől a kutyát vesszük, hogyan tartja a kicsiket és a tenyészkutyákat stb
2011. aug. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Senki se tökéletes, Te se. Ám a tk. nem csak egy biztosíték arra hogy fajtatiszta, hanem rajta vannak a felmenők. Ha tenyésztésre kell a kutya, akkor fontos tudni, hogy kikkel áll rokoni kapcsolatban. Mert ugye a rokonokat nem tesszük egymásra. ( a szaporítót viszont ez nem érdekli ) Ezért rizikós tk. nélküli kutyát párosítani.

A tenyésztő szerződést is ad, amiben garanciát vállal a betegségekre, és ha Te valamivel nem vagy megelégedve, vagy bejön egy örökletes betegség, akkor reklamálhatsz.

A szaporítóhoz hiába viszed vissza kölyköt, hogy jajj dp.-s a kutya, még azt is letagadja, hogy veled már talákozott. Mert a szaporító semmilyen papírt nem fog adni.

Mint hogy autót se veszel papírok nélkül, így kutyát se érdemes.

2011. aug. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26%
É nekem szoha az életbe nem volt tk-s kutyám. Én úgy vaygok vele hogy nem járok kiállításra nem is kell. én mindig magán embertől vettem a kutyát persze olyan helyről ahaol jól tartották őket. De ott is mindig írtunk szerződést!!!
2011. aug. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 panettone ***** válasza:

Talán igaz a mondás hog mindenki magából indul ki....nem kell a tkvet túl misztifikálni, de igenis alap kellene hogy legyen, aztán hogy a vevő van-e olyan igényes hogy megnézi mi jár a tkv mellé /szűrések, garancia, kapcsolattartás/ az a vevőtől függ.

És amiért még nagyon fontos a tkv hogy nincs tkv chip nélkül...

2011. aug. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon meg kell ám nézni magát az embert is. Derült már ki törzskönyves kutyáról, hogy nem is azok a szülei, akik a papiron szerepelnek. Változott át kopó formájura is elit törzskönyves németjuhász. Szóval vannak érdekes dolgok:) De még midnig keveseb az arány, mint az össze-vissza pároztatott egyedeknél.
2011. aug. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!