Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dán dogok, német dogok vagy a...

Dán dogok, német dogok vagy a tömörebb kaukázusi juhászkutya félét válasszam?

Figyelt kérdés

van egy középtermetű lány kutyám és mellé szeretnék egy nagytestű kutyát a nagy udvarunkba. nagy mozgásigényű

sportos kutyát szeretnék


2011. aug. 24. 12:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%

nekem van egy dán dogom és annyira szeretni való kutya !!:))6 éves és imád játszani meg jó emberismerő

csak ajánlani tudom

2011. aug. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

dán dog és német dog ugyanaz, tehát olyan, dán dog nem is létezik.

egyébként nekem a német dog a kedvencem. szerintem ő sportos és elég nagytestű is.

2011. aug. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

Dán dog és német dog ugyanaz.

Csak mind a két néven szokták hívni,vagy simán dognak is.

Tehát dán dog=német dog=dog

kaukázusi nagy termetű terület örző kutya.

Én a dogot jobban ajánlanám,sportosabb,bár mind a kettő nagy mozgásigényű.

2011. aug. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
német dogot csak ajánlani tudom :D nagyon hűséges és szófogadó a gazdájával szemben, a mozgás igényük is nagy és amiket én láttam azok más kutyákkal is tökéletesen elvoltak bár ez attol függ h kölyökkorában mihez szokatod :D a kaukázusi kicsit vadabb de ha elég időt szentelsz rá és eléred h telegyél a falkavezér akkor nem lesz gond, ha nemfoglalkozol vele nehezen kezelhető eléggé. kutyákkal megvan ha kölyökkorátol kezdve úgy szokatod. dán dogról sajnos nincs tapasztalat :/
2011. aug. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A kaukázusi juhász nem annyira sportos eb.

Akkor már inkább a dogok, vagy a labradorok. Golden retriever is sportos, és nem kicsi.

2011. aug. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyik fajta sem túl sportos ezek közül, hisz a méretük gátolja. Most gondolom jönnek ide mások és lehurrognak. De hát mihez nézzük? Egy egyáltalán nem mozgó kutyához képest sportosak, de pl egy pásztorkutyához, versenykutyához képest nem. Túl kemény mozgásformákat, futtatást sem ajánlanám, mert még valami bajuk lesz. Szóval vagy kevésbé sprortos kutyát választasz, vagy lejjebb adsz a méretből és veszel egy kisebb (mellesleg egészségesebb, tovább élő) kutyát. A kau ráadásul nem is az az együttműködő fajta. Tökéletes őrző-védőnek, de sok szórakozásba nem lehet bevonni a jelleme, mérete miatt (sport, más kutyákkal játék, stb). A dog meg már 8-9 évesen nagyon öregnek számít...
2011. aug. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
jahh mostirják h dándog tulképp német dog sorry xD de amiket irtam az saját tapasztalat mind2 kutya fajta irányában nemnagyon néztem utánuk soha, én tapasztalat után mondok véleményt a kutyákról :D
2011. aug. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
A dán dogot szerintem.
2011. aug. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

A dán dog kifejezést nem igazán használjuk, német dog a helyes, de a kettő egy és ugyanaz.

Sportra sokkal alkalmasabb a német dog, mint a kaukázusi és más kutyákkal is problémamentes, míg a kauhoz határozott, erős kezű gazdára és komoly szocializációra van szükség, ahhoz, hogy jól meglegyen a többi kutyával. Viszont bármelyiket is választod, 1-1,5 éves koráig nem szabad intenzív mozgást végeztetni vele(futás, bicajozás, hosszabb túra), hogy az ízületei rendben legyenek.

2011. aug. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen dog:) Pont itt nézem hogy mit művel már megint az enyém:D 15 éves vagyok és amióta megszülettem mindig volt mellettem legalább 2 dog,de előfordult hogy 4 is,és azt kell mondanom egyszerűen fantasztikus kutyák.
2011. aug. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!