Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernáthegyi, Újfunlandi,...

Bernáthegyi, Újfunlandi, Landseer vagy Leonbergit válasszam?

Figyelt kérdés

Mind a 4 nagytestű kutya.

Úgy hallottam,mind a 4 nagyon jóindulatú.

Bernáthegyin kívül másik 3 nagyon szeret úszni,de a bernáthegyi is,de ő nem annyira....

Elég nagytestű kutyák.

Leonbergi közülük amelyik a legegészségesebb,állítólag nagytestű kutyák közül ők és a bernipásztorok azok,akik nem hajlamosak annyira csipőizületire,vagy más betegségre.

összességében melyiket ajánlanátok?

Én leonbergire gondoltam,mert a leonbergi elég könnyen kezelhető,nagyon jó indulatú kutya,szerintetek?


2011. aug. 28. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:

A felsoroltak közül nekem a leonbergi tetszik legjobban. Bernáthegyi, újfunlandi úgy tudom, hogy nyáladzik ezért nem kellenének, bár ők is tetszenek. Landseert nem nagyon ismerem. a jelleme mindegyiknek barátságos, gyerekszerető.


A berni pásztor is hajlamos a dp.-ra.

2011. aug. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ok,köszi én is a leonbergire gondoltam.
2011. aug. 28. 17:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Én az Újfunlandit imádom. Mint egy nagy mackó :) Nem nyáladzik egyébként.
2011. aug. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mind a 4 kutya gyönyörű.tapasztalatom csak a berni pásztorral van.
2011. aug. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bernát hegyinak ugye nagy szőre van meg minden szóval az komoly ápolást igényel. Az Újfun(d)landi az tényleg olyan mackós.:) A Landseer nem ismerem:S Szerintem a legjobb a Leonberger.:)
2011. aug. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az általad felsorolt 3 kutya a szívem csücskei, bár sok más fajtával, de imádom őket. A landseer-nek, és a leo-knak elég sok mozgás kell, de itt kb. az kell érteni, hogy egy picit futni és sokat sétálni :) Úszni imád a newfi, a landseer és a leo is. Már az első kettő a legjobban, hiszen ők "vizikutyák". Mind a hárman könnyen kezelhetőek, és könnyen lehet őket tanítani, engedelmesek, és barátságosak. Annyi a különbség, hogy a 3 közül a leo a legbarátságosabb az idegenekkel. A szőrét a leo-nak a legkönnyebb kezelni, utána a landseer-nek, a newfi nagyon tud vedleni. Egyébként a landseer meg a newfi majdnem ugyanaz a kutya, a szőrt és mozgás igényt leszámítva, mert az újfounlandik kevesebb mozgást igényelnek, és az is csak ráérős baktatás lesz :) A bernáthegyiket nem ismerem annyira, de nekik sok mozgás kell, ha jó tenyésztőtől veszel, mert néhány egyed már annyira nehéz, hogy egy rövid sétát se tud megtenni -.- Szóval elb@szták a fajtát, de ha jó tenyésztőtől veszel, ez nem gond. Nekem rajtuk az nem tetszik, hogy a bőrük a fejükön "lecsüngő". A nyála a berntáhegyinek nagyon folyi,, a newfi-knak is, és a landseer-eknek is, de a leo-nak nem. Én vagy a landseer-t vagy a le-t választanám. Azért inkább a landseert és nem a newfi-t, mert a landseer-ek könnyebbek, és ngayobb a mozgás igényük, és valahogy "délcegebbek". De én e között a két fajta közt voksolnák. (leo, landseer)
2011. aug. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem Leonbergi. De a DP mentességet ne bízd a véletlenre, csak úgy vedd meg, ha a szülőknek megvan a DP szűrése! Ezen kívül mostmár LPN1 szűrés is kell, nem árt, ha erre is figyelsz! Kedves, aranyos, szép, bárhova magaddal viheted és szinte egyáltalán nem nyáladzik. A "szinte" azt jelenti, hogy nyári kánikulában az autóban hátul utazva azért csöpögteti az előtte ülőket, de legalább nem "cipőfűzőzik". :)
2011. aug. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!