Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky kutyust szeretnék, mit...

Husky kutyust szeretnék, mit kell nagyon tudni róla?

Figyelt kérdés

Sziasztok , egy husky kutyust szeretnék , és az érdekelne , hogy mik az elvárásaik. Pl : mennyit kell sétáltatni , etetés meg stb.

köszi a válaszokat :D


2011. aug. 29. 11:44
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
az utolsó válaszolónak meg : ez nagy édes :D tök cuki lehet *.* 
2011. aug. 29. 12:26
 12/20 A kérdező kommentje:
*nagyon
2011. aug. 29. 12:30
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
A Husky eredetileg szánhúzó, tehát munkakutya, feladatra és rendkívül nagy mozgástérre van szüksége. Mivel hihetetlenül vonzódik az emberhez, remek családi kutya is. Figyelmes, nagyon játékos, barátságos és általában szereti a gyerekeket. Mindezek ellenére nem egyszerű kutya. Határozattan mozgékony, gyorsan elunja magát, és feltétlenül kint a helye a jól körülkerített kertben. Ha túl kevés feladatot kap, és nem mozoghat eleget, idegessé és pusztítóvá válik. A nevelésre sok időt kell fordítani, és nagyon következetesnek kell lenni, hiszen ősi nomád kutyák voltak, és a Husky még mindig magában hordja ezt a gént. Gyakran igen erős a vadászösztöne is, aminek a szomszéd macskái és tyúkjai látják kárát. Kezdettől fogva próbálgatja, hogy ki is az úr a háznál, és ha gazdája bizonytalan vagy határozótlan, habozás nélkül átveszi a vezetést. Olyan gazdára van szüksége, aki dolgozik vele, feladatot ad neki, engedelmességre tanítja, és nem hagyja, hogy a kutyája a maga útját járja. A husky nem egyszerűen házi állat kedvenc. Elbűvölő tud, lenne, de pusztító is, mint egy ördögfajzat-hogy milyenné válik, az első sorban a gazdáján múlik.
2011. aug. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

http://www.youtube.com/watch?v=xm6MbBZehdM

alátámasztás - és ez csak 1 vidi a sok közül

2011. aug. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Fhu érdekes, hogy itt mennyi huskysnak mennyi rossz tapasztalata van velük. akkor én egy ennyire jó példányt fogtam ki?:O

Nekem is van egy szuka huskym. De az enyém egyáltalán nem szökős, soha nem próbált megszökni, és még nem is kölyökkora óta van nálam. A mozgásigénye tényleg nagy, mindennap kell vele legalább sétálni, bár mi futni szoktunk az elején aztán egy idő után már csak sétálunk, nagyon szeret futkározni. De volt olyan nap, mikor nem birtam elvinni sétálni(nagyon ritka eset) és akkor sem volt vele semmi probléma. Nem szokott hangoskodni sem, csak akkor vonyit mikor örül nekem, de akkor is csak addig még oda nem megyek megsimogatni, amúgy feleslegesen nem szokott, kicsit tényleg önfejű, de okos és tanitható, meg aranyos. az én kutyám pl. mikor kérek tőle pacsit akkor ad, ezután megdicsérem megsimogatom, mikor abbahagyom a simogatást megint a pacsit, mikor abbahagyom megint adja.. ezt azért hogy simogassam tovább.:D szóval nagyon szereti az embereket, meg a társaságot, nem szeret egyedül. A havat nagyon szereti, hempereg benne meg minden.:) Hát kertre valóban vigyázni kell, mert ásni bizony ő is szeret, de az utóbbi időben már ezt is abbahagyta.:D a többi kutyával kijön, van még két kistestű kutyám, velük játszani szokott, meg mikor sétálunk és van kint kutya akkor sem nagyon figyel rájuk. a tyúkjainkat sem bántja meg a cicákat sem.:O okos és szófogadó, már amikor nem úgy gondolja, hogy most mégsem fogad szót,d e akkor csak jobban rá kell szólni:D de ez is ritka. szóval nem tudom, előttem sok mindent leirtak én most itt elmondtam az ellenpéldát, de nem azért, hogy fényezzem a fajtát, hanem mert az én huskym ilyen.:) szóval ők sem egyformák, lehet hogy egy igazi rosszcsontot fogsz de lehet hogy ilyen hasonlót mint az én kutyám.:)

2011. aug. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja, én egyébként naponta kétszer adok neki enni, reggel kap főtt húst rizsával vagy valami hasonlót este pedig kutyatápot. de nem mondanám, hogy sokat eszik. ja és ő is megeszi a meggyet.:D
2011. aug. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :D

utolsónak : remélem én is egy ilyen okos kutyit fogok ki :D de nekem mind1 csak husky legyen *.*

köszi hogy leírtad hogy hogy eteted :D

2011. aug. 29. 16:35
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Formen72 válasza:


Szia nekem két huskym és 1 német juhászom van.10 éve kutyázom x dijakat nyertünk sorolhatnám de ez nem a villogás helye és nem is erre vagy kiváncsi.A husky nem kutya hanem husky!Nehéz képezni kb 4 szer több munkát igényel mint a németjuhász és sosem lesz engedelmes.Mindent tud és megtanul de csak akkor hajtja végre a parancsot ha kedve van öntörvényü kutya sok türelem kell hozzá.Komoly kerités és sok szabad idöt igényel.Hülyeség hogy nem birja a meleget!Sokszor napoznak a 35 c hőségben is 3 rétegű szőre a naptól is megvédi imádják a vizet jol úsznak bár erre a képeségre kiskorárol tanitani kell.A husky képzését már pár hetesen el kell kezdeni mert kb 8 hónapos kórátol be érik innen már nehezebb a képzés.Tehát a szocializációt a behivást helyben maradást ültetést fektetést porázon vezetést és szabadon követést kb 10 hónapos korára meg kell tanitani mert utánna nehéz.Gyerek mellé ideális kutya sosem agresziv imádja az embert.Olyat még nem hallotam hogy husky embert harapot volna.Nem ház örzö de jelez ha van valami viszont szeret vonyitani ami akár 3 km re is elhaladszik akár a farkas üvöltés, ez a szomszédokal probléma lehet le lehet szoktatni rólla de ha nem vagy othól úgyis csinálja:)Nagyszerű kutya de sok türelem szakértelem és nagy adag humorérzék kell hozzá:)Ha jó kuyát akarsz nem olcsó!Rengeteg a szaporitó magyar országon és tele vannak beteg rossz tultenyésztett kutyákkal,bár van pár tenyésztő ami jó de nagyon meg kell nézni honnan veszed.1 jó husky akár 150-200 e forint is lehet,de hobbi célra már 80 e ft ér is jó kutyát lehet venni.A szaporitókat kerüld hidd el tapasztalatból mondom isten mencs 1 rosz idegrendszerű kutyától.Remélem tudtam segiteni:)Csak akkor válaszd ha kertes házban laksz és lemontál a virágokról a kertről,nálunk csak a fenyöfa maradt meg,több tenyésztönél jártam ott is csupasz a kert.Sok türelem és jó humorérzék kell hozzá!

2012. jún. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
A husky rossz ház örző és ha veszel 1-2 hónapos koráig junior kutya táppal etesd csak és azután megfőzöd a csirke farhátat és azt add neki a táppal leszorva és ha kan és nem heréled ki akkor büdös lesz a háta de nem nagyon feltünő és szökősek.És érdemes párban venni hogy ne egyedül legyen vagy ha van a környéken még husky akkor együtt sétáltatni azzal.Rossz házörzők és nagyon sok idő és kitartás kell hogy betaníts neki valamit nagyon kíváncsi fajta.De félénk is, egymástól sokat tanulnak.És nyáron sok víz kell neki és ajánlatos kitenni neki egy lavort vagy egy kádat amibe fürödhet.
2017. júl. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Nekem is huskym van, tegnap lett 3 éves, szökős, de már vissza is jön egy idő után (pár óra max). Ha átöltözünk, nem bír magával, mert azt hiszi, hogy sétálni megyünk, meg mielőtt sétálni megyünk, akkor is tiszta bolond. :D ha meglát egy másik állatot az utcán, akkor is, játékos, szereti az embereket, állatokat egyaránt. Nagy a mozgásigénye és nagyon öntörvényű meg makacs és már több hónapja Nagyon sokat vakarózik meg bolhászik, pedig átnéztük és nem találtunk benne meg nagyon hisztis :D
2021. nov. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!