Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler, Dobermann, Németju...

Rottweiler, Dobermann, Németjuhász?

Figyelt kérdés

Melyik okosabb?

Melyik védi jobban a házat/személyt?

Tenyésztőtöl mennyibe kerül?

Melyik szereti jobban a gyerekeket/másik kutyát a háznál?


2011. aug. 30. 16:31
 1/9 A kérdező kommentje:
Vagy Boxer
2011. aug. 30. 16:33
 2/9 anonim ***** válasza:
47%

Mindegyik okos és könnyen tanítható,kiképezhető.

Mindegyik védi a házat ,személyt.

Árban Német juhász 40-50.000 Ft körül van egy törzskönyves,Rottweiler 60-70.000 Ft egy törzskönyves

Dobi is e körül van.

Kutyákkal mindegyiket összelehet szoktatni főleg kiskorukba,de ha jól van szocializálva,akkor felnőtten se bánt más kutyát.

Gyerekek mellé nem vennék ilyen kutyát,egyiket sem ajánlom gyerekek mellé.

14 éves alatt gyerek mellé egyik sem való igazán.

1 emberes kutyák,igazán csak 1 embert fogadnak el gazdájuknak.

Sok olyat halottam,hogy ilyen kutyák megharapták gazdájukcsaládjában valakit.

Mivel nekik ez falkában történik ez a dolog,te vagy a falkavezér és mindig feljebb akarnak kerülni a ranglétán és pl így a gyengébbeket gyerekeket megharapják.

Mind szoktatás kérdése,de ha gyerekek mellé akarsz kutyát ami őrzi is a portát,akkor vegyél komondort,ő tényleg őriz is,és gyerekek akármit csinálhatnak vele,húzogathatják a farkát, akármit,akkor se fogja őket megharapni.

Mellesleg magyar fajta és őt is belehet szerezni 50-60.000 Ft-ért....

remélem segítettem.

2011. aug. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
előző vagyo ka boxer is jó gyerekek mellé,ő is okos,engedelmes és ő jobb gyerekek mellé,ő kegyetlen idegenekkel,de gyerekeket sose harapná meg.
2011. aug. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A Boxer mennyibe kerül?
2011. aug. 30. 16:52
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

Van itt fajtiszta meg nem is, de itt olcsóbb mint a tenyésztőtöl!:

[link]

De itt van sok kennel:

[link]

Viselkedése:

[link]


DOBERMAN:

[link]

[link]

[link]


ROTTWEILER:

[link]

[link]

[link]


NÉMETJUHÁSZ:

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. aug. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A dobermann IMÁDJA a gyerekeket. (Ilyen fajtám lévén csak róla tudok nyilatkozni). És ha a család többi tagja is egyformán foglalkozik vele, akkor nem lesz egygazdás. Nekem kanom van, a férjem az istene, de bármikor elvihetem magammal, szótfogad, nyugodt kiegyensulyozott. A kislány van, hogy naponta keresztülesik rajta, hozzábujik, max . csutakosra nyalja. A fiam szintén kiviszi néha sétálni, el is engedheti, 100 %-osan behivható. Foglalkozás kérdése.
2011. aug. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a németj se bántja a gyereket -.-' sőt! Anyámék 1 kutyája mindennek nekimemt ami nem a családhoz tartozott, de odafeküdt a babakocsi mellé, és ha felsírunk, azonnal megnézte mi a baj.(anya mesélte xDD) A mostani kutya pedig egyenesen imádja a gyerekeket! Játszik velük, engemi h dögönyözzék. :) 13/l vok, és jobban hallgat rám mint az apámra. Azért mert én többet foglalkoztam vele. Ennyi xD
2011. aug. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
23:45 wok am mind2 kutya németj de szerintem ti is tudjátok :D
2011. aug. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Melyik okosabb?: 1. Nj., 2.Dobermann, 3. Rottweiler


Melyik védi jobban a házat/személyt?: Mindegyik! (ha ilyen célból szeretnél kutyát akkor NE KÜLLEM VAGYIS KIÁLLÍTÁSI KUTYÁT VEGYÉL, HANEM MUNKA VÉRVONALÚT!!!)


Tenyésztőtöl mennyibe kerül?: Attól függ milyen minőségűt szeretnél


Melyik szereti jobban a gyerekeket/másik kutyát a háznál?: Egyed függő, de talán inkább a német juhász!

2011. okt. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!